Vásárlás előtt

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a HiMedia termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!
  • Szerző
  • Üzenet

maxhim

Vásárlás előtt

Hozzászólás2018.02.02. 20:28

Sziasztok!

Q10 Pro-t néztem ki magamnak, de lenne pár kérdésem, ha nem gond. Jelenleg egy Popcorn A300-asom van. MInden jó, csak szeretnék újítani lévén, hogy vettem egy Full-HD-s projektort. A Q10-ben lévő képjavító technika is oka ennek, de sosem láttam még élőben ezért kérdezném, hogy egy 1080p-s képből pl. tud-e felskálázni nagyobb felbontásra? Vagy hogy alapból látható e javulás/különbség pl egy gyári DB lemez lejátszásakor? Ami még érdekel a VALÓBAN kadencia helyes lejátszás, Full DB ISO menüvel, teljes HD hang támogatás beleértve a DTS-HDMA-t és az Atmos-t is. Ez utóbbi annyira nem fontos, de ha tudja, az csak plusz pont. Ezek jól működnek az A300-ban is, de alapvető kritérium a következő lejátszómnál, hogy ezeket is tudja. A leírást elolvastam, de a gyakorlati része érdekelne : nincs akadás, ricegés lejátszás közben, nem akadnak vagy hagynak ki a HD hangok stb. Még annyit, hogy jól olvastam, hogy tudja az 5G-s AC WiFi-t?
Előre is köszönöm a válaszokat!

üdv : maxhim

Beast

Re: Vásárlás előtt

Hozzászólás2018.02.02. 22:25

maxhim írta:...vettem egy Full-HD-s projektort.

Nem értem a kérdést a 1080p-ről való felskálázásról, ha a vetítőd fullHD, azaz 1080p-t tud, nem 4K-s.
HiMedia.hu adminisztrátor

maxhim

Hozzászólás2018.02.02. 22:35

Igen, csak tervben van egy 4K-s vetítő, ha összejön. De a többi kérdésre inkább várnám a választ! Köszi szépen!

Beast

Hozzászólás2018.02.02. 23:22

maxhim írta:...De a többi kérdésre inkább várnám a választ!

A többi az nem igazán kérdés :)
Persze, hogy felskálázza 4K-ra a kisebb felbontású képeket. Viszont 4K-n (és 3D-ben) már nem működik a képjavítás, az csak fullHD-ig eredményez látható javulást. Természetesen van 23,976/24/30/50/60 Hz-es lejátszás, mindegyik hibátlan, nem akad meg sosem a lejátszás. Blu-ray menü is hibátlan amit eddig láttam, bár elméletileg lehetnek megjelenítési problémák, hiszen nincs Blu-ray licenc, azaz nem hivatalosan van megoldva. Semmilyen HD-s hangsáv továbbküldésével sincs probléma. A Pro modellekben AC-s wifi van, 5 GHz-en is megy, de lejátszáshoz ethernetet javasolunk.

maxhim

Hozzászólás2018.02.03. 02:22

Beast írta:
maxhim írta:...De a többi kérdésre inkább várnám a választ!

A többi az nem igazán kérdés :)

Remek :) Még annyit kérdeznék, hogy várható-e a jövőben újabb típusa a HiMedia-nak, vagy nyugodtan megvehetem ezt mert időt álló? Tudom, hogy mindent tud ami most kellhet, de előre látó vagyok :)

Beast

Hozzászólás2018.02.04. 19:26

maxhim írta:...várható-e a jövőben újabb típusa a HiMedia-nak, vagy nyugodtan megvehetem ezt mert időt álló?

A jövőben persze. Ha arra gondolsz, hogy hamarosan, akkor soha nem adnánk ki ilyen infót, ha tudnánk róla, akkor se. De nem tudok arról, hogy lenne újabb HiSilicon provesszor, mint amit éppen használnak, így nincs hova továbblépni, jelenleg.

vasilaci

Hozzászólás2018.02.10. 17:03

Szép napot!
(moderálva)-nál vásárolt Q10Pro az nem minősül regisztrációra jogosultnak?
köszönöm a választ

pisztron

Hozzászólás2018.02.11. 11:59

Helló mindenkinek.

Q5 PRO vásárlás előtt állok de lenne pár kérdésem.
Hálózati lejátszóra van szükségem mivel pc-n már eleget bajlódtam mindenféle programmal, 3d és 4k filmek lejátszásával.A letöltött filmek(blu-ray 3d iso,4k mkv) a pc belső merevlemezén vannak ezeket szeretném ethernet hálózaton keresztül eljuttatni a q5 pro lejátszónak.A szükséges receiver és megjelenítő már megvan.
Azt olvastam hogy ha 3D-s Blu-ray iso(tehát nem side-by-side vagy top-bottom, azaz felezett felbontású)vagy 4k filmeket szeretnék lejátszani, akkor gigabites ethernetet kell kezelnie a lejátszónak. Ha ez így van akkor a Q30 szóba sem jöhet?
1: Kell a gigabites ethernet a lejátszónak ezekhez a filmekhez?
2: A q5 pro lejátssza a 3d-s blu-ray iso fájlokat? (egyértelmű választ még nem kaptam sehonnan)

Várom a válaszokat.
Köszi.
Pisztron

Beast

Hozzászólás2018.02.21. 18:32

vasilaci írta:...(moderálva)-nál vásárolt Q10Pro az nem minősül regisztrációra jogosultnak?

Szervusz! Nem tudok válaszolni erre a kérdésre. Ha kaptál regisztrációs kártyát hozzá, akkor tőlünk (a hivatalos magyar importőrtőr) származik, ha nem kaptál, akkor vagy elhányták, vagy szürke import, nem hivatalos csatonán került az országba, annak használatában, esetleges garanciális havításában mi nem tudunk segíteni, de fordulhatsz – gondolom – az eladóhoz.

Beast

Hozzászólás2018.02.21. 18:38

pisztron írta:...Hálózati lejátszóra van szükségem mivel pc-n már eleget bajlódtam mindenféle programmal...

Hát, ez is egy PC, csak Android alapú, itt is a programokon múlik, melyik mit tud. Annyival jobb a helyzet, hogy a Media Center nevűt a HiMedia és a HiSilicon tartja karban, így az bizonyosan optimálisan működik ezen a HiSilicon processzoros hardveren. Tehát pl. az Imprex 2.0 PQ képjavítás, amely eredménye csak nagyon drága videókártyákkal érhető el egy PC-vel.
A legtöbb 3D Blu-ray ISO még éppen átmegy 100 Mbiten is (tekintve, hogy pufferol is a készülék valamennyit), de valóban, ha hálózaton fogsz lejátszani, és akár 4K-t is később, akkor a Q5/Q10 Pro modelleket javaslom a gigabit miatt, ott garantált az átviteli sebesség a 80 Mbit/s adatsebesség fölött is (ami kb. a gyakorlati maximuma a még nem gigabites hálózatnak).
Hogyne játszaná le bármely HiMedia a kínálatunkban a 3D Blu-ray ISO-kat! De hát ha rákattintasz a Specifikációk gombra az adatlapon, látod a 3D Blu-ray ISO-t is a listában.
Következő

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni, mit vegyél!