Kodi és Hd hangok...

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Kodi és Hd hangok...

Hozzászólás2017.02.23. 13:47

pupi írta:...Az androidos mókolás garancia vesztéssel jár?

Nem, akár rootolhatod is, nem vész el a garancia.
HiMedia.hu adminisztrátor

hightower

Hozzászólás2017.02.23. 21:05

Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e ezzel kapcsolatban, a médiacenter teljesen jól működik a hangot illetően, a koax SPDIF kimenet használom hangra, ott kimegy a dts, ki is irja az erősítő, de a Kodi-nál bármit is állítok nem kapok se dolby digital "jelet" se dts-t, a médialejátszó SPDIF kimenetére RAW-ot állítottam, a Kodi-ban meg semmit mert ott csak a hangfájlt lehet kiválasztani, illetve az 5.1 van mint csatornaszám kiválasztva, de nem tudom voltaképpen mit is küldhet ki, hogy az erősítő nem érzékel DTS-t vagy dolby AC3 hangot, ami (minőség) így elég gyér is persze.

Próbálkoztam a wrapper-al- is de ha azt állítom be akkor a Kodi alól indítva a filmet kép sincs (hang se), csak annyi, hogy az external video lejátszás elindult de semmi.

Beast

Hozzászólás2017.02.24. 00:35

hightower írta:...a Kodi-ban meg semmit mert ott csak a hangfájlt lehet kiválasztani, illetve az 5.1 van mint csatornaszám kiválasztva...

Dehogy! A KOD rendszer/hang beállításoknál is kiválasztatod a hang továbbküldését. Lehet, ehhez a beállításokat Expert módra kell kapcsolnod, csak akkor jelenik meg minden opció. De lejátszás közben, a HANG menübe belépve bármikor váltható a továbbküldés és a dekódolás is.
A Wrapperrel is működik minden hibátlanul, valamit elronthattál (milyen készüléked van egyébként?).

hightower

Hozzászólás2017.02.24. 08:29

Beállítottam az expert módot, de nem találtam olyan beállítást ami továbbküldené a hangot. Output konfig, optimized, best match, fix, ezek vannak. Miért nem lehet ezt érthető módon odaírni (tudom ott van alul a leírás), na mindegy egyik beállítással sincs se dts se dolbydigital. A media center az hibátlanul küldi tovább a hangot. A fogadó erősítő egy logitech 5.1.

Q10 Pro, 5.1.1 android. Kodi 16.1. Online nem tudom upgradel-ni, de azt már beszéltük, hogy ez most nem is esedékes még.

Na közben a wrapper jó lett, restartolni kellett a Kodi-t. Ha jól látom akkor gyakorlatilag ez a mediacentert használja a kodi alól.

(HDR anyagokat sem érzékeli általa a TV így a színtér nem jó, fakó, színtelen. A media centerrel ez is jól működik, a TV kiírja, hogy HDR tartalmat játszok le, de ezen meg nem tudok a PQ setting-ben beállításokat eszközölni, nem engedi, pedig kegyetlenül el van tekergetve benne minden, resetelni tudtam a beállításokat de állítani nem, ehhez is kellene egy kis segítség, bár itt meg hiányzik még, hogy nem lehet/tudom a hang/felirat időzítést állítani, hasznos lenne.)

Beast

Hozzászólás2017.02.24. 18:02

hightower írta:Beállítottam az expert módot, de nem találtam olyan beállítást ami továbbküldené a hangot...

Elkezdtem reggel Neked írni a választ, de rájöttem, hogy inkább egy részletesebb leírás lehet a megoldás. Lásd ITT!
HDR anyagnál az Imprex nem tud beavatkozni, azon tehát ne csodálkozz, hogy olyankor (és 3D esetén) nem csinál semmit. A felirat időzítése a Media Center-ben gond nélkül változtatható, max. nem találtad még meg. Lejátszás közben MENU gombra, majd Settings/Subtitle Settings/Time adjustement.

hightower

Hozzászólás2017.02.24. 20:41

Köszi, áttanulmányozom. Direkt próbáltam SDR anyagokkal is az imprex-et de ott sem tudtam állítani semmit, a felirat időzítést azt megtaláltam csak nem volt aktív, ki volt szürkülve amikor a kérdést feltettem, azóta viszont valóban ott van és működik, mondjuk a hang lett volna fontosabb, mert nehezen megy az időzítés, régen csináltam már ezt (megboldogult dvd-s korszak) :) könnyebb ha a lejátszóból sikerülne, ezért lenne jó a Kodi, na mindegy majd holnap, egyelőre hagyom a dolgot, közvetlen a TV-ről lejátszva semmi probléma nincs, kép tökéletes akadás mentesen visz mindent a TV progija, csak fapados és a hangja is lehetne jobb.

hightower

Hozzászólás2017.02.24. 22:29

Köszi a segítséget, most már jó lett, igaz angol a menü de illet volna észre vennem a "Hangtovábbítás engedélyezését" de átsiklottam felette. Most már van DTS hang, szuper.

(Megoldódott az Imprex probléma is, nem ide tartozik de leírom hátha hasznos másnak. A lejátszó főmenüjében kell az advanced fülön beállítani, hogy a kép kimenet SDR vagy valamilyen HDR legyen, nos nekem HDR10 -en volt ezért nem engedte a beállításokat az Imprexben. Most már csak az a kérdés mi a jobb ha SDR a beállítás és itt pofozod a képet vagy ott állítod be az elvileg legjobb kimenetet, bár a színtérnél a legjobb 10bitest nem engedi valamiért, azt írja csak 4K 50Hz vagy 4K 60Hz nél lehet, na de hiába kapcsolok arra akkor sem engedi. jó lenne ezekről valami leírás, mert azért nem hiszem, hogy mezei felhasználók ezt majd maguk kisilabizálják. Még az is egy nyitott kérdés, hogy vajon miért nincs 1080p 24Hz beállítás, ez alap volt eddig minden lejátszónál, meg sosem tudom menet közben, hogy a TV most éppen milyen felbontásban üzemel, elvileg abban amit a "nagykék" :) felületen beállítok?)

Beast

Hozzászólás2017.02.24. 23:20

hightower írta:...A lejátszó főmenüjében kell az advanced fülön beállítani, hogy a kép kimenet SDR vagy valamilyen HDR legyen...

AUTO módban illik hagyni ezt az opciót, a színteret meg YCbCr422-n. És menni fog minden a legjobb minőségben (ha HDMI 2.0 a TV bemenete is). Azzal sincs semmi gond, hogy mondjuk 1080p/60 Hz-et állítasz a rendszer videókimenetének. Ha engedélyezed a 24 Hz-et a Playback menüben (leírtam a cikkben is), akkor mindig olyan frekvencián lesz a TV, amit a film megkövetel. De kiírja a TV-d is szerintem.

hightower

Hozzászólás2017.02.25. 05:22

Igen, kipróbáltam valóban. A TV Hdmi 2.0. Á, szóval akkor ezt jelenti a 24Hz a advanced fülön, pipa. A TV info gombra valóban mutatja az aktuális felbontást. Most így a kép is hang is rendben van :) köszi.

AlexRounon1

Hozzászólás2017.10.13. 09:00

Beast írta:
szaby72 írta:Mit kell csinálnom hogy a Kodiban is megjelenjen,illetve megszólaljon a Hd hang?!?

Alapvetően engedélyezned kellene a hangok továbbküldését HDMI-n. Beállítani, hogy igen, az erősítőm dekódol DTS-HD és Dolby TrueHD és Dolby Digital Plus hangokat. Vagy átadod a lejátszást a Media Center-nek, ahogy ITT leírtuk. Mindkét esetben az Android beállításoknál is engedélyezned kell a HDMI-t és azon a továbbküldést.

Szia! Hol találom a HIMEDIA H8 Plus-ba az Android beállításoknál a továbbküldést? Már néztem mindenhol, de nincs meg.
ElőzőKövetkező

Vissza: KODI és HiMedia Media Center