KODI és képjavítás

• Szerző
  • Üzenet

tabanyil

Re: KODI és képjavítás

Hozzászólás2016.11.21. 19:56

Beast írta:
tabanyil írta:...KODI nem ismeri fel hardveresen a winchestert...

A KODI vagy bármely más program nem „ismer fel” semmit, ez természetes. Az operációs rendszer, az Android kezeli a háttértárakat, csak azt érhetik el a programok, amit a rendszer felmountolt. Ahogy írod is, az Android rendszerben az nmt mappában találhatóak a csatlakoztatott háttértárak. Keress rá az App Store-ban az xbmc és kodi kifejezésekre! Közel végtelen számú távvezérlő appot találsz.

Teljesen szűz KODI felhasználó vagyok és igy 50 felett, nekem ez a felderités elég komoly kihivás volt.
Én is kereskedelemben dolgozom, ha én azt állitanám HIMEDIA 10 PRO Kodival, akkor jogosnak tartanám a reklamációkat
Legalább egy alapszintű útmutatást mellékelhettek volna. A régebbi korosztály biztosan nem venne ilyent, vagy ha venne visszavinné.Esetleg azt lehetne még odairni, hogy "KODI, de nem biztos, hogy tudod használni"

Még egy kérdésem lenne ezzel a témával kapcsolatban.
A "FILMEK" menü alatt látszik a "SOROZATOK" könyvtár és forditva, a SOROZATOK alatt látszik a FILMEK.
A filmeknél nem zavaró, mert a főoldalon a boritóképek emelik a SKIN látványát ugyanakkor a SOROZATOK -nál olyan mintha nem ismerné fel azt, hogy ott sorozatok vannak.
elképzelhető, hogy ez KODIs beállitás, örülnék ha egyenesbe tudnám tenni.

Gratulálok a fórumhoz! Remélhetően a HIMEDIA felhasználók megoldást találnak itt.
természetesen a futeko http://www.futeko.com/newforum/index.php?board=14.0 oldalain is sokminden megtalálható, esetleg érdemes volna leforditani, és beépiteni ebbe a forumba.

Beast

Hozzászólás2016.11.21. 22:09

tabanyil írta:...ha én azt állitanám HIMEDIA 10 PRO Kodival, akkor jogosnak tartanám a reklamációkat...

Az Androidhoz mi nem tudunk kézikönyvet adni, de bizonyosan sokféle kapható. A KODI-hoz linkeltünk a Terméktámogatás oldalon lírást ITT. A Q10 Pro (vagy bármelyik másik készülékünk) annyira „van” KODI-val, mint bármely más ingyenes Androidos alkalmazással, ami csak elérhető a Play Store-ból, hiszen bármit lehet telepíteni. A KODI egy adott verziója a firmware-rel együtt települ (mint egy népszerű és ajánlott médialejátszó program), de bárki bármilyet telepíthet. Mi annál többet nem tudunk tenni, hogy a kezdetektől linkelünk egy szerintünk alapos magyar KODI leírást a Terméktámogatási cikkek között. Mi nem akarunk írni se ehhez, se más androidos apphoz kézikönyvet. De itt ez a fórum, ahol kezdő és haladó felhasználók gyakorlatilag bármilyen alkalmazás kezelésében és kihasználásában segíthetnek egymásnak. Én pl. nem ismerem eléggé a KODI-t ahhoz, hogy segítsek, de bizonyosan van itt olyan, aki igen. Ha van kedved külföldi fórumokról bármilyen infót lefordítani, örömmel vesszük, akár feltesszük a Terméktámogatás oldalra is! (De nem magyar nyelvű oldalakat és cikkeket ne linkelj!)

Azt, hogy egy médiakönyvtárad mit tartalmaz, Neked kell beállítani, amikor hozzáadod a KODI-hoz. Akkor kiválaszthatod, hogy abban a mappában sorozatokat keressen (vagy épp filmeket, vagy zenéket), lehet, hogy ezt nem tetted meg?
HiMedia.hu adminisztrátor

tabanyil

Hozzászólás2016.12.21. 09:43

sajnos nem találtam jobb fórumot, megint megpróbálom megtalálni a megoldást itt...
Probléma: Kodi-ban Filmek/Cím alatt néhány film nem jelenik meg, ugyanakkor a fileok között megvan, próbáltam átnevezni, info filet szerkeszteni, egyenlőre eredménytelenül, ritkább probléma, hogy egyes film címek kétszer szerepelnek a "Cím" menüsor alatt. Ha valaki találkozott már a problémákkal és talált megoldást, megköszönném.

agi701

Hozzászólás2016.12.21. 15:05

tabanyil írta:sajnos nem találtam jobb fórumot, megint megpróbálom megtalálni a megoldást itt...
Probléma: Kodi-ban Filmek/Cím alatt néhány film nem jelenik meg, ugyanakkor a fileok között megvan, próbáltam átnevezni, info filet szerkeszteni, egyenlőre eredménytelenül, ritkább probléma, hogy egyes film címek kétszer szerepelnek a "Cím" menüsor alatt. Ha valaki találkozott már a problémákkal és talált megoldást, megköszönném.

Szia. Én eszerint a videó szerint állítottam be a Kodit és minden müxik is szépen :D https://movieshark.xyz/kodi-alapbeallitasok/ Remélem ez segít.

tabanyil

Hozzászólás2016.12.22. 22:51

Üdv!
Nos végigcsináltam elejétől a végéig a linken látottakat.
Nagyon hasznos tanácsadó, de észrevehető, hogy a feltöltés óta eltelt pici idő.
Korábban nekem minden IMDB-re volt beállítva, most a leírtak szerint módosítottam.
Talán picit könnyebb lett a filmek beazonosítása, azaz nem kell pontos imdb link az nfo -ban, tehát majdnem minden filmet felismer, és sok film leírása megjelent magyar nyelven is.
Ami illúzió romboló, hogy most vegyesen vannak filmcímek, magyarul angolul, vegyes sorrendben, "ABC" egyik angol másik magyar leírás szal még mindig nem tökéletes.
De nagyon hasznos volt a tanács! THX!

tabanyil

Hozzászólás2016.12.22. 22:54

Az lenne a tökéletes talán, ha minden filmhez lenne imdb és port.hu pontos link is akkor talán minden klappolna, de sajna a info készítők sokszor inkább a desingre koncentrálnak, és azt vettem észre, hogy a KODI nem nyomozó, szal egy bizonyos ideig keres információt aztán hagyja afenébe

tabanyil

Hozzászólás2016.12.22. 22:55

ha valaki érti és tud okosat ossza meg! előre is thx

agi701

Hozzászólás2016.12.23. 11:50

tabanyil írta:Üdv!
Nos végigcsináltam elejétől a végéig a linken látottakat.
Nagyon hasznos tanácsadó, de észrevehető, hogy a feltöltés óta eltelt pici idő.
Korábban nekem minden IMDB-re volt beállítva, most a leírtak szerint módosítottam.
Talán picit könnyebb lett a filmek beazonosítása, azaz nem kell pontos imdb link az nfo -ban, tehát majdnem minden filmet felismer, és sok film leírása megjelent magyar nyelven is.
Ami illúzió romboló, hogy most vegyesen vannak filmcímek, magyarul angolul, vegyes sorrendben, "ABC" egyik angol másik magyar leírás szal még mindig nem tökéletes.
De nagyon hasznos volt a tanács! THX!

Szívesen. Hát igen, nem mai a videó, de azért a lényeg nem változott :)
Nem tudom, nekem ha a filmet tartalmazó mappa neve a magyar filmcímen volt elnevezve, akkor minden infót magyarul szedett le. (Amúgy párszor említed a port.hu-t, - én azt olvastam hogy az már nem müxik)

Beast

Hozzászólás2016.12.23. 14:50

tabanyil írta:Az lenne a tökéletes talán...

Szerintem a TheMovidedb.org tökéletes forrás. Ha valami mégsincs ott fent magyarul, akkor hajrá, Te magad is felviheted, és máris mindenkinél megvan a magyar leírás, magyar borító, stb.!
HiMedia.hu adminisztrátor
Előző

Vissza: KODI és HiMedia Media Center