Kodi Synology NAS elérés

• Szerző
  • Üzenet

spenikz

Kodi Synology NAS elérés

Hozzászólás2019.03.15. 21:01

Sziasztok!

Van valakinek tuti eljárása arra, hogy hogyan láthatom a Kodi alatt a Synology NAS-on megosztott (külső USB3.0 HDD) mappa tartalmát?
Van egy Synology NAS-om és a külső USB3.0-ás portjain vannak a filmeket tartalmazó diszkek.
A Media Center alól ezek tökéletesen látszanak (NFS shortcut), a filmek lejátszhatóak.
Ebből a Kodi semmit nem lát.
Ha a média forrásoknál hozzá akarom adni a NAS megosztást megtalálja a NAS-t (az IP címét) illetve látok két megosztást:
/volumeUSB1/share , meg a /volume1/music

Az első még jó is lehetne, de nem tudok könyvtár szinten lejjebb menni ahol a filmek vannak.
Ez egy DS218+, előtte egy épített szintén Synology DSM rendszert futtatott NAS-om volt, ott is "vért" izzadtam amíg a Kodi alól elértem bármit...Nem is tudom, hogy mi volt az a lépés a sok próbálkozás után egyszer csak elértem a megosztásokat.
Ha abból indulok ki, hogy a Kodi egy média lejátszó alkalmazás egy Android rendszeren akkor nem értem ha a Media Center látja akkor a Kodi miért nem...

Minden segítséget előre is köszönök..

Beast

Re: Kodi Synology NAS elérés

Hozzászólás2019.03.18. 10:30

spenikz írta:.../volumeUSB1/share....

A Synology-n volume1/USBshare emlékeim szerint az első külső lemez elérési útja, de gondolom csak elírtad a posztodban. Ha nem tudsz benne tallózni, akkor rosszul van beállítva az NFS-jogosultság. Pl. a „Nem privilegizált portokról...” chekcbox nincs bejelölve az NFS szabályoknál a NAS-on.
HiMedia.hu adminisztrátor

spenikz

Hozzászólás2019.03.18. 10:47

Az valóban „Nem privilegizált portokról...” nincs bejelölve, du. kipróbálom.
Köszi,

Beast

Hozzászólás2019.03.18. 11:17

spenikz írta:Az valóban „Nem privilegizált portokról...” nincs bejelölve...

Pedig a KODI-nak az kell.

spenikz

Hozzászólás2019.03.19. 11:23

"Félig" sikerült.
A Kodi most már látja a Media Centerben is látható (lejátszható) mappákat, tartalmakat.
Ez egy külső USB-s merevlemez.
Viszont a belső lemezen létrehozott megosztott mappát a fentivel azonos NFS beállításokkal a Media Center (és a Kodi is) csak megosztás szinten látja az alatta lévő könyvtárakat már nem...
Nem értem a dolgot...a Synology különbséget tesz a belső merevlemez és külső (USB) egység között NFS elérés szinten?

Beast

Hozzászólás2019.03.19. 12:11

spenikz írta:....a Synology különbséget tesz a belső merevlemez és külső (USB) egység között NFS elérés szinten?

Nem tesz, Te nem állítottál be valamit jól az adott megosztás NFS jogainál.Mert hogy minden megosztáshoz külön kell beállítani a jogokat. [url(http://synology-forum.hu/?oldal=cikk&id=34]ITT[/url] le van írva minden.

spenikz

Hozzászólás2019.03.19. 13:03

Mint a linkből is látszik ez azért nem egy bonyolult dolog (bár a mostani DSM verzióban 7 kitöltendő-választható opció van)
Nálam felülről lefelé:
a Himedi Q10 Pro IP címe
Jogosultság: csak olvasható
Squash: Nincs hozzárendelés
Biztonság: sys

Aszinkron : nem
Nem-priv...: igen
csatolt almappákhoz..:igen

Ugyan ez van a külső USB-s megosztáshoz is beállítva. Mégis a MediaCenter és a Kodi is csak az alap megosztást látja (volume1/share) az alatta lévő könyvtárakat már nem látom...

Beast

Hozzászólás2019.03.19. 13:59

spenikz írta:...Mégis a MediaCenter és a Kodi is csak az alap megosztást látja (volume1/share) az alatta lévő könyvtárakat már nem látom...

A Media Center-nél csak megosztást lehet elmenteni, részletesebb útvonalat nem (tehát nem lehet felvenni a video/3D). A KODI-ban emlékeim szerint lehet egy mappát is, de nem biztos. Ha elmented a megosztást, utána már elérsz mindent azon belül? Mert ha igen, akkor az van, amit fentebb írtam. A Squash-nál meg „Valamennyi felhasználó hozzárendelése adminhoz” legyen!

spenikz

Hozzászólás2019.03.19. 17:32

Ok,
Köszi, kipróbálom

spenikz

Hozzászólás2019.03.20. 15:06

Köszönöm az "útbaigazításokat" csak meglett a "tuti" beállítás. A legfrissebb Synology DSM verziónál nálam ilyen NFS beállításokkal lehet elérni a megosztásokat a MediaCenter -el és a Kodi (18.1) -val:
IP: a Himedia IP címe
Jogosultság : Csak olvasható
Squash : Valamennyi felhasználó hozzárendelése adminhoz
Biztonság : sys

Aszinkron engedélyezése : Nem
Nem-privilagizált portokról...: Igen
Csatolt almappákhoz való hozzáférést...: Igen

Köszönöm még egyszer a segítséget.

Vissza: KODI és HiMedia Media Center