Kodi és Hd hangok...

• Szerző
  • Üzenet

Csirke Zsolt

Re: Kodi és Hd hangok...

Hozzászólás2018.05.02. 22:40

Beast írta:
Csirke Zsolt írta:...a wrappert-ba néztem a beállítást és az rendben volt...

Ha a wrapper működik, azaz a film indításakor a KODI átadja a feladatot a Medai Center-nek, akkor minden rendben, a legújabb KODI-t is használhatod, mert nem az játszik le, csak a kezelőfelületet adja a filmek böngészéséhez. Ha elindítasz egy filmet a KODI-ban, azonnal látod, hogy a KODI menüje, vagy a Media Center menüje él lejátszás közben. Ha a Media Centeré, akkor nincs gond a hanggal, bármit továbbküld HDMI-n. Ha a KODI menüjét látod lejátszáskor, akkor nem működik a wrapper, kapcsold be újra!

Reggel óta a Kodi-nak a lejátszás alatti kezelő felülete teljesen más mint eddig volt viszont a régi felületet megtalálom ha a média centeren keresztül inditom a lejátszást. Ez igaz az távírányitó funkciójára is mert a két alsó gomb ( a baloldali a felirat , a jobb oldali a nyelv ) a régi felületen meg van azaz a média centeren keresztül inditott lejátszásnál, de a Kodi-n keresztül nem funkcionál.
A média centeren keresztül aktivált lejátszás esetén hallom , hogy megvan a formátum akár dolbyd vagy dts és látom is az erősitőn ( onkyo tx-nr 646 )kijelzi. A kodi-n keresztül inditott lejátszás esetén viszont csak sima surround van és nem jelzi a formátumot.

Beast

Hozzászólás2018.05.02. 22:54

Csirke Zsolt írta:Reggel óta a Kodi-nak a lejátszás alatti kezelő felülete teljesen más mint eddig volt viszont a régi felületet megtalálom ha a média centeren keresztül inditom a lejátszást...

Tehát ha jól értem, a KODI játszik le ekkor, nem adja át a Media Center-nek a lejátszást, különben látnád a Media Center menüjét, pl. az Imprex beállításokat. Ezek szerint nem működik a Wrapper. Töltsd be és kapcsold be újra a fentebb linkelt leírásunk alapján, látszólag nincs engedélyezve! Esetleg az is lehet, hogy az új KODI-val nem működik, de ezt még senki nem jelezte.
HiMedia.hu adminisztrátor

Csirke Zsolt

Hozzászólás2018.05.03. 10:55

Beast írta:
Csirke Zsolt írta:Reggel óta a Kodi-nak a lejátszás alatti kezelő felülete teljesen más mint eddig volt viszont a régi felületet megtalálom ha a média centeren keresztül inditom a lejátszást...

Tehát ha jól értem, a KODI játszik le ekkor, nem adja át a Media Center-nek a lejátszást, különben látnád a Media Center menüjét, pl. az Imprex beállításokat. Ezek szerint nem működik a Wrapper. Töltsd be és kapcsold be újra a fentebb linkelt leírásunk alapján, látszólag nincs engedélyezve! Esetleg az is lehet, hogy az új KODI-val nem működik, de ezt még senki nem jelezte.

Szia Beast!

Először is köszönöm , hogy kitartóan válaszolsz a problémáimra.
Másodszor szerintem bele dőlök a késbe :cry: . A wrapper ban megnéztem a Kodi van megjelölve "társ"-nak, de ma reggel a (tegnap sikeresen leformázott és adatokkal megpakolt ) 4 terrás WD belső hdd behelyezése után a Kodi a tárhelyre várással boldogít. Szerintem ha kiveszem belőle elindul. Amugy a média center tökéletesen kezeli ezt is és a külső hdd is amit eddig használtam.
Nagyon tetszik ez a q10 pro, de a Kodi felmérgel :evil: , legszívesebben kihajítanám.

Beast

Hozzászólás2018.05.03. 16:27

Csirke Zsolt írta:...de a Kodi felmérgel :evil: , legszívesebben kihajítanám.

És mi tart ebben vissza? Én pl. sosem használom. De korábbi verziók elérhetőek a fejlesztők weboldaláról, tegyél fel egy korábbit, ha a mostanival gondod van!
HiMedia.hu adminisztrátor

Csirke Zsolt

Hozzászólás2018.05.03. 21:08

Beast írta:
Csirke Zsolt írta:...de a Kodi felmérgel :evil: , legszívesebben kihajítanám.

És mi tart ebben vissza? Én pl. sosem használom. De korábbi verziók elérhetőek a fejlesztők weboldaláról, tegyél fel egy korábbit, ha a mostanival gondod van!

Köszönöm, így fogok cselekdni! :)
Előző

Vissza: KODI és HiMedia Media Center