Kodi médiatár

• Szerző
  • Üzenet

czegany

Kodi médiatár

Hozzászólás2017.01.12. 00:47

Üdv!

Találkoztam egy problémával, amit jelenleg nem sikerült megoldanom.
Kodi kezelőfelületét beállítottam, testre szabtam, legyűjti a filminfókat, borítókat, hátteret, szóval mindent ami kell.
A médiatáram ragyogóan használható is, látványosan, gyorsan lehet keresni, 4 éves lányom is felismeri a filmjeit.
Viszont!
Ha új filmeket másolok a kijelölt könyvtárba, azokat egyszerűen nem tudom a médiatárba integrálni, a Kodi nem foglakozik velük, mintha ott sem lennének. File szinten természetesen be tudom tallózni, de ott nincsenek borítók, stb.
Hogy tudnám rávenni a kodit, hogy az film könyvtárba manuálisan bemásolt filmekkel is foglakozón?

üdv.!

czegany

Re: Kodi médiatár

Hozzászólás2017.01.15. 10:42

Nah, megpróbáltam pár dolgot, de egyszerűen nem látja az új filmeket, csak egy esetben.
A használt médiatárat törlöm, majd újra hozzáadom.
Ekkor befrissíti a filmlistát, és természetesen letölti mindenhez újra a borítókat, leírásokat stb.
Csak ez kicsit "purgyé" módszer minden letöltés után, de legalább működik.

czegany

Hozzászólás2017.01.19. 02:12

Sziasztok!
Kérdésemre régebb óta nem érkezett válasz. Csak érdeklődnék, hogy nem érthetően kérdeztem, vagy nincs rá egyenlőre megoldás?
Mivel a torrent mappát jelöltem ki médiatárnak, nagyon kényelmetlen, hogy ahogy beesnek a filmek, folyamatosan újra végig kell játszanom az eltávolítás, új hálózati hely beállítása folyamatot, ilyenkor természetesen újra tölt minden borítót stb.

pupi

Hozzászólás2017.01.20. 13:48

czegany írta:Sziasztok!
Kérdésemre régebb óta nem érkezett válasz. Csak érdeklődnék, hogy nem érthetően kérdeztem, vagy nincs rá egyenlőre megoldás?
Mivel a torrent mappát jelöltem ki médiatárnak, nagyon kényelmetlen, hogy ahogy beesnek a filmek, folyamatosan újra végig kell játszanom az eltávolítás, új hálózati hely beállítása folyamatot, ilyenkor természetesen újra tölt minden borítót stb.

Szia!

A Kodinál a rendszer-beállítások-video-médiatár menüben találod.

üdv

Vicarious1

Hozzászólás2017.01.23. 10:24

A KODI v.17 -ben nem találom azt a menüpontot, ami a Filmeknek a borítóit letöltené a netről és a listázáskor egymás után Jukebox szerűen megjelenítené. Csak a szöveges címlistát mutatja... A Zenéknél amikor betallóztam az elérési helyet ott utána automatikusan egyből megcsinálta.
Még egy kérdés a Főmenűben a bal oldalon (ami úgy kezdődik, hogy Filmek, Sorozatok stb.) véletlenül kitöröltem a Filmek címszót, és nem tudom visszaállítani... Újra kell telepítsem a KODI-t vagy valahol van valami eredeti beállítás visszaállítása?

czegany

Hozzászólás2017.10.08. 10:18

Vicarious1 írta:A KODI v.17 -ben nem találom azt a menüpontot...

Szia! Ez egyszeűen nekem sem sikerül. Mit kell tennem ahhoz, hogy Az új Kodiban megjelenjenek a borítók. Természetesen NET kapcsolatom az van.
Egyszerűen nem találok beállítást, ami arra utalna, hogy hogy jelenjenek meg a borítok, stb....

hzgy

Hozzászólás2018.01.13. 10:38

Kedves Beast!

Elnézést hogy rossz topikba írtam de azt hittem hogy ez kodi probléma lesz.Valószínű hogy csak beállítási probléma.
Megnéztem a kodi részletes leírást amit betallóztál.Köszönöm!Tényleg részletesen jól le van írva,de még mindig nem jutottam
előrébb.Légyszíves segíts!
A médiatár módban ha bemegyek a videók fájlok menüpontba és kiválasztom a videó hozzáadása opciót és megnyomom a
tallózást fel jön egy ablak és ott nem jelenik meg a film mappám ami a vinyón van.Már itt elakadtam hiába van leírva hogy
így kell kiválasztani a filmeket.

Előre is Köszönöm hogy segítesz!

Beast

Hozzászólás2018.01.14. 11:10

hzgy írta:...Légyszíves segíts!

Nem használom a KODI-t, de remélem, aki használja, az olvassa a kérdésedet és tud segíteni. De amikor felveszel egy forrást (a Videos menüben hozzáadsz egy tárhelyet), akkor meg kell adnod, hogy az adott helyen miket keressen (pl. filmeket). Ha ezt megteszed, akkor végigszkenneli az újonnan felvett mappát/meghajtót, majd ez után láthatsz filmadatokat a Movies menüben. De hasonlóan működik mindez a zenékkel is.
HiMedia.hu adminisztrátor

hzgy

Hozzászólás2018.01.14. 12:37

Köszönöm!Aki a Q5 PRO használ KODI-t megkérem hogy segítsen?

rozsomak01

Hozzászólás2018.04.08. 19:57

Amikor megvettem a q10 pro mat első alkalommal sbn keresztűl látta a pc ém tárhelyeit ez akkor volt mikor az oldalra felregisztráltam kb 3 hete újra raktam a windowst a pc re meg a médialejátszóba frimwarét frissitettem azóta sem smb sem nas on keresztűl nem látja a pc ém háttértárjait.
A pc hálózati megosztásokat úgy csináltam ahogy itt a fórumozók leirták.
ES file meneggeren keresztűl sem látom 3 hete birkózok vele amiket itt leirtak kipróbáltam mindig ezt a hiba üzenetet kapom:
Connection time out.
Következő

Vissza: KODI és HiMedia Media Center