Lefagyás/elromlott távirányító?

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

lacsusz

Lefagyás/elromlott távirányító?

Hozzászólás2016.10.29. 16:42

Mielőtt elvinném a szervízbe jótállásos javításra, gondoltam, teszek egy próbát itt.
Bármilyen segítséget előre hálásan köszönök!

Vadonatúj Q10 Pro. Beüzemelés, hibátlan működés. Böngészgettem a menüt, próbálgattam ezt-azt.
Wifi-re rácsatlakoztattam, firmware update. Bootolás után is minden teljesen rendben volt.

Ezután ráköttem optikai kábellel egy erősítőre, a hang is tökéletes volt.
...de egy idő után azt vettem észre, hogy a Q10 Pro távirányítója nem reagál semmire.
Szerintem nincs köze az erősítő rákötésének a dologhoz.

Persze lecsatlakoztattam az erősítőről, bedugtam máshová a Q10-et, elemet cseréltem a távirányítóban: SEMMI.
Emellett a készüléket csak néha tudom az érintőpaneljáról bekapcsolni (piros "power" gomb). A középső "karika" fénye nem ég, a készülék nem kapcsol be (10 próbálkozásból 9-szer). Ha kihúzom a tápot és újra beindítom, nagyritkán beindul (10 esetből 1-szer), megjelenik a középső "karika" és az óra is: a készűlék egyszercsak működni kezd. A távirányító viszont továbbra sem reagál (a gombokat nyomkodva a távirányító led-je világít, tehát nem elem-érintkezési probléma).

Végezetül: amikor az imént egyszercsak sikerült beizzítani a gépet, egy egeret rácsatlkaoztatva bementem a "gyári beállítások visszaállítása" ("factory restore" vagy hasonló) menübe, a rendszer "visszaállt", majd reboot-olt, ahogy kell.
De a távirányító továbbra sem reagál és a gépet megint nem tudom bekapcsolni.
Mégegyszer köszönet az esetleges tippért!

Beast

Re: Lefagyás/elromlott távirányító?

Hozzászólás2016.10.30. 19:57

Nem láttunk még hasonlót, de ha a készülék érintőgombjai és a távvezérlő is rosszul működnek, akkor bizonyosan nem a távvezérlő gondja. Egy firmware-frissítést (a legújabbra) még megpróbálnék a helyedben, az I. módszer szerint.
HiMedia.hu adminisztrátor

lacsusz

Hozzászólás2016.11.01. 19:23

Köszönöm a tippet, de sajnos így se akar működni.
Sikerült a firmware-frissítés (miután a gép csak a 10. táp ki/be után volt hajlandó bootolni), de se a panel, se a távirányító nem reagál semmire. Csak egérrel tudom kezelni.

Beast

Hozzászólás2016.11.01. 19:58

lacsusz írta:...Csak egérrel tudom kezelni.

Add be szervizbe, szeretnénk látni!

HP_ZAP

Hozzászólás2017.02.11. 23:42

Elnézést, ha rossz helyre írok, de próbáltam megoldást keresni a problémámra, ide jutottam. Nálam is rendszeresen probléma a fagyás (firmware csak a hivatalos legutóbbi online frissítésű), és csak áramtalanítással lehet újraindítani a gépet. Kb. minden második film esetében Kodi lejátszó és Media Center lejátszónál is teljes a fagyás.
Van esetleg ötlet, gondolat, hogy mitől lehet ez?

Beast

Hozzászólás2017.02.12. 20:39

HP_ZAP írta:...Van esetleg ötlet, gondolat, hogy mitől lehet ez?

Azt gondolom, a forrás (ahonnan lejátszod) olvasásával lehet a gond. Nem tudom, melyik a „hivatalos legutóbbi online frissítésű” firmware a Q10 Pro-ra, de semelyiken sem fagyhat le egyik lejátszó app sem, főleg nem egyformán (hacsak nincs összekapcsolva a KODI-val a Media Center, mert akkor gyakorlatilag a Media Center játszik le mindig).

HP_ZAP

Hozzászólás2017.02.12. 21:12

Beast írta:
HP_ZAP írta:...Van esetleg ötlet, gondolat, hogy mitől lehet ez?

Azt gondolom, a forrás (ahonnan lejátszod) olvasásával lehet a gond. Nem tudom, melyik a „hivatalos legutóbbi online frissítésű” firmware a Q10 Pro-ra, de semelyiken sem fagyhat le egyik lejátszó app sem, főleg nem egyformán (hacsak nincs összekapcsolva a KODI-val a Media Center, mert akkor gyakorlatilag a Media Center játszik le mindig).

Sajnálom, ha nem fogalmaztam világosan. Arra a firmware-re gondolok, amit neten keresztül utoljára frissített a lejátszó, én manuálisan nem frissítettem semmit. Nincs összekapcsolva a Kodi és a Media Center, de a gép maga rendszeresen lefagy, mindegy, hogy melyik fut éppen. Nem találtam összefüggést, hogy mitől van, eleinte (értsd tavaly november) csak nagyon ritkán fagyott ki a Q10 teljesen, most már nincs olyan filmnézés, hogy ne kellene egyszer áramtalanítani.
Sajnos nem értek eléggé hozzá, hogy ennél jobban megítéljem a dolgokat, NAS-ról történik a lejátszás (synology), mint más eszköz hibátlanul kezeli, és elvileg a Q10 is, csak ez a problémám akad vele, ebben remélek segítséget.

Beast

Hozzászólás2017.02.12. 21:53

HP_ZAP írta:...Arra a firmware-re gondolok, amit neten keresztül utoljára frissített a lejátszó, én manuálisan nem frissítettem semmit...

A verziót mondjad már ilyenkor inkább, amit használsz! V1.0.9? Ha NAS-ról játszol le, akkor akár hálózati probléma is lehet.

HP_ZAP

Hozzászólás2017.02.14. 09:14

Beast írta:
HP_ZAP írta:...Arra a firmware-re gondolok, amit neten keresztül utoljára frissített a lejátszó, én manuálisan nem frissítettem semmit...

A verziót mondjad már ilyenkor inkább, amit használsz! V1.0.9? Ha NAS-ról játszol le, akkor akár hálózati probléma is lehet.

Mondanám, ha tudnám, értelemszerűen az, amit utoljára neten keresztül frissített a rendszer (most az online frissítésre azt mondja, hogy a legfrisebb verzió van), ennek alapján feltételezem, hogy 1.0.9.
Ismét jelezném, hogy nem értek hozzá, de ha egyébként más eszközök tökéletesen működnek együtt a NAS-sal, és amúgy maga Q10 is hibátlanul játszik mindent, csak rendszertelen időközönként teljesen lefagy (de úgy, hogy sem leállítani, sem kikapcsolni sem lehet, csak áramtalanítani), akkor nem lehet, hogy itt másról van szó?

Beast

Hozzászólás2017.02.14. 11:39

HP_ZAP írta:Mondanám, ha tudnám...

De kiírja nagy betűkkel a Beállításoknál (kék panelek, a HiMedia saját beállításmenüje, nem az Android, bár utóbbiban is ott a szám) a verziószámot, még csak nem is kell rákattintani arra a menüpontra! Ha hálózaton keresztüli lejátszás közben fagy le, és két app is, akkor megnézném a hálózati kábelt, bedugnám a switch másik portjába, ilyenek. Ha máskor is lefagy, akkor egy factory resetet nyomnék első körben.
Következő

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések