Q10 Pro/HDR

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

zsolesz88

Q10 Pro/HDR

Hozzászólás2019.02.16. 19:53

Sziasztok!

Először is elnézést az új témáért de eléggé bosszantó a dolog. Adott egy Denon X4100W erősítő mellette van egy HiMedia Q10 Pro. Az erősítő ugye támogatja a 4k-t a HDR-t nem. Elvileg splitterrel meg lehet oldani hogy látható legyen az is. De nekem nincs 30-40e ft-om hogy a HDR-t láthassam. Bárkinek van ötlete kérem segítsen. Előre is köszönöm.

zsolesz

Beast

Re: Q10 Pro/HDR

Hozzászólás2019.02.17. 23:31

zsolesz88 írta:... Bárkinek van ötlete kérem segítsen...

Értem én, hogy bosszantó, hogy az erősítőd nem tud ilyet, de vagy újabb erősítő kell, vagy az általad is említett splitter, és utóbbiból is vélhetően csak az fog menni, amely egyik kimenetén csak a hangot adja tovább. Nem tudom milyen más megoldásban reménykedsz, de biztosan nincs.
HiMedia.hu adminisztrátor

mihalt

Hozzászólás2019.03.31. 09:28

Beast írta:
zsolesz88 írta:... Bárkinek van ötlete kérem segítsen...

Értem én, hogy bosszantó, hogy az erősítőd nem tud ilyet, de vagy újabb erősítő kell, vagy az általad is említett splitter, és utóbbiból is vélhetően csak az fog menni, amely egyik kimenetén csak a hangot adja tovább. Nem tudom milyen más megoldásban reménykedsz, de biztosan nincs.

Sziasztok!

Lehet, hogy rosszul értelmezem az AVR-X4100W HDMI 2,0 "pass-through" funkcióját, de ez nem azt jelentené, hogy feldolgozás nélkül küldi a video tartalmat a kijelző felé?
Ezután a TV, vagy kijelző feladata megjeleníteni a HDR tartalmat.
Én megpróbálnék egy garantált HDR tartalmú filmet direktben a TV-re küldeni. És ha így jó a megjelenítés, akkor közberakni az AV-t. Ezután eldöntheted hol a gond.

Javítsatok ki, ha tévedek.
Tibi

Beast

Hozzászólás2019.04.01. 12:03

mihalt írta:...Lehet, hogy rosszul értelmezem az AVR-X4100W HDMI 2,0 "pass-through" funkcióját, de ez nem azt jelentené, hogy feldolgozás nélkül küldi a video tartalmat a kijelző felé?...

Ez nem azt jelenti. Ez azt jelenti, hogy kikapcsolt állapotában is átengedi a HDMI kimenetére a legutoljára használt bemenetére érkező jelet. De csak olyat, amit a saját HDMI-csatlakozója megenged. Ha nincs elég sávszélesség a HDR10-hez, akkor azt nem. A 4000-es Denon sorozat az AVR-X4300H óta kezeli a HDR-t. Tehát 2016 előtti modelleknél nem működött még.
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések