DAC csatlakoztatása

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Georgie7508

DAC csatlakoztatása

Hozzászólás2018.11.21. 10:46

Kedves Felhasználók! Használ vki közületek DAC-ot a Himedia után kötve, az avr elé? Kérem segítsetek hogy milyen módon kell csatlakoztatni a DAC-ot. Előre is köszönöm

Beast

Re: DAC csatlakoztatása

Hozzászólás2018.11.21. 12:47

Georgie7508 írta:...Kérem segítsetek hogy milyen módon kell csatlakoztatni a DAC-ot...

USB-s DAC-ot és optikai/koax bemenettel rendelkezőt is használhatsz? Mi a kérdés pontosan? Rádugod és szól. USB Audio Class 2 specifikációknak megfelelő USB-s DAC legyen (szerintem mára kb. már majdnem mind ilyen), ha USB-s. Ha még nincs meg a DAC, szívesen ajánlok egyet, ami idehaza hamarosan nagyon jó áron lesz kapható, és teszteltem már ezekkel a lejátszókkal.
HiMedia.hu adminisztrátor

Georgie7508

Hozzászólás2018.11.21. 16:08

Beast írta:
Georgie7508 írta:...Kérem segítsetek hogy milyen módon kell csatlakoztatni a DAC-ot...

USB-s DAC-ot és optikai/koax bemenettel rendelkezőt is használhatsz? Mi a kérdés pontosan? Rádugod és szól. USB Audio Class 2 specifikációknak megfelelő USB-s DAC legyen (szerintem mára kb. már majdnem mind ilyen), ha USB-s. Ha még nincs meg a DAC, szívesen ajánlok egyet, ami idehaza hamarosan nagyon jó áron lesz kapható, és teszteltem már ezekkel a lejátszókkal.

Köszönöm a választ! Arra irányult volna (ahogy Írtad is), hogy milyen típusút és hogy tudok csatlakoztatni. Megköszönöm ha ajánlasz egy bepróbált típust :)

aladin66

Hozzászólás2018.12.16. 00:26

Nekem Ifi Idac2 dacom van. Annak csak az a kék színű usb-B (négyzet alakú) bemenete van, mint a Q10 Pro-nak a hátlapján. Azzal gondolom nem tudom összekötni a Q10 Pro-t, mert annak is ugyanolyan a csatlakozója. Jól érzem, hogy az Ifi Idac2 és a Q10 Pro nem köthető össze?
Üdv: Tibor

Beast

Hozzászólás2018.12.16. 16:57

aladin66 írta:...Annak csak az a kék színű usb-B (négyzet alakú) bemenete van, mint a Q10 Pro-nak a hátlapján...

Minden USB-s DAC-nak ilyen a bemenete, hiszen nem USB-t kezelő készlék, hanem USB SLAVE eszköz. Természetesen, mint minden USB-s perifériát, a DAC-ot is a normál (USB host) portokra kell csatlakoztatni a Q10 Pro-n. Tehát egy normál (egyik vége USB host, másik slave, ahogy egy nyomtatót, szkennert bármi mást is a gépedhez csatlakoztatsz) USB-kábellel kell a DAC-ot is a lejátszóhoz kötni.

aladin66

Hozzászólás2018.12.19. 14:46

Tehát ha jól értem, a Himedia oldalán lévő usb portba bedugom az usb-A (lapos végű) csatlakozót, a dacba az usb-B (négyzet alakú) csatlakozót, akkor fogják látni egymást? A lejátszóból átmegy a hang a dacba az usb-n keresztül?
Tibor

Beast

Hozzászólás2018.12.19. 15:44

aladin66 írta:Tehát ha jól értem, a Himedia oldalán lévő usb portba bedugom az usb-A (lapos végű) csatlakozót, a dacba az usb-B (négyzet alakú) csatlakozót, akkor fogják látni egymást?

Persze, hiszen egy USB-s DAC-ot csakis így lehet bármilyen eszközhöz, géphez csatlakoztatni.
aladin66 írta:A lejátszóból átmegy a hang a dacba az usb-n keresztül?

Persze, ezért USB DAC. Akár a számítógépeddel. Hiszen a Q10 Pro is számítógép.

elgr3gory

Hozzászólás2018.12.20. 16:05

Végigolvasva az előző hozzászólásokat jól értem, hogy ha a dacot usb vagy digit coax portra kötöm rá akkor csak ennyi dolgom van és működik? Esetleg a q10 pro menüjében kell valami állítani?

Beast

Hozzászólás2018.12.20. 16:34

elgr3gory írta:... Esetleg a q10 pro menüjében kell valami állítani?

Az Android rendszer szinten kezeli az USB DAC-okat, így azokat általában elég rádugni. Ha nem minden funkciót támogat a rendszer, akkor nem árt egy speciális program, pl. az USB Audio Player. Az optikai kimenetet a HiMedia kék beállítások menüjében engedélyezni kell, ha azon keresztül használsz bármilyen eszközt is. Ajánlom figyelmedbe EZT a leírást.

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések