HD Audio fájlok lejátszása

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

peti01

HD Audio fájlok lejátszása

Hozzászólás2018.10.13. 09:07

.mka kiterjesztésű 5.1-es audiofájlokat szeretnék lejátszani, de eddig csak a MediaCenter alkalmazással tudtam elérni, hogy az erősítőmhöz eljusson a nyers hang, amit azután csatornákra bontott szét és DD/DTS dekódolással lejátszott. A VLC Playernél már nem jött össze a truváj, ott csak lekevert két csatornás hangot kapott az erősítő (ahogy a YouTube alkalmazásról és a többiről is). Szeretném valahogy 5.1-ben élvezni a HD zenéimet (léptetni, csatornát váltani, stb.). A kapcsolat HDMI-n keresztül valósul meg. Esetleg van olyan alkalmazás, ami jobban funkcionál a MediaCenternél?

Beast

Re: HD Audio fájlok lejátszása

Hozzászólás2018.10.13. 10:18

peti01 írta:...Esetleg van olyan alkalmazás, ami jobban funkcionál a MediaCenternél?

Azt mondod, a Media Center hibátlanul működik. Akkor nem értem a kérdést.
Nem tudok semmilyen olyan médialejátszóról ami pl. a YouTube-ról többcsatornás hangot küldeni ki digitálisan, itt ez a YouTube saját appján múlik, no meg a feltöltött videókon. Hasonlóan, a VLC fejlesztőinek kellene írnod, hogy használnád a programjukat, de nem támogatják ezt a processzort, nem küldik tovább digitálisan a hangot!
HiMedia.hu adminisztrátor

peti01

Hozzászólás2018.10.14. 09:17

A MediaCenter kicsit nehézkesen kezelhető, legalábbis én nem tudok hangcsatornát váltani, számokra ugrani, stb. Azt gondoltam, létezhet olyan médialejátszó program, ami kényelmesebb ÉS kezeli a digitális kimenetet.

Beast

Hozzászólás2018.10.14. 12:04

peti01 írta:...én nem tudok hangcsatornát váltani, számokra ugrani, stb.

Nem tudok más programról, ami HD hangot továbbküld. De miért nem tudsz hangSÁVOT váltani? Milyen „számokra” nem tudsz ugrani? Milyen stb. gondod van vele? Lejátszás közben MENU gombot megnyomod...
HiMedia.hu adminisztrátor

peti01

Hozzászólás2018.10.14. 23:29

Beast írta:
peti01 írta:...én nem tudok hangcsatornát váltani, számokra ugrani, stb.

Nem tudok más programról, ami HD hangot továbbküld. De miért nem tudsz hangSÁVOT váltani? Milyen „számokra” nem tudsz ugrani? Milyen stb. gondod van vele? Lejátszás közben MENU gombot megnyomod...

Ezekben az audió konténer formátumokban két hangsáv is szokott lenni, eltérő tömörítési eljárással. További jellegzetesség, hogy egyetlen fájl az egész lemez, ezen belül "fejezetenként" jelennek meg az egyes számok, amelyek közt lépdelni kellene. Az előre-hátra pörgetést könnyítené meg egy hosszabb időszalag, de valahogy még hozzávetőlegesen sem tudok egy adott időpontra kattintani. Hát, körülbelül ennyi a bajom.

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések