DTS-HD-HRA formátum

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: DTS-HD-HRA formátum

Hozzászólás2018.11.01. 10:54

kiwi1hu írta:...Szóval biztos hogy a Himédia nem kezeli a 7.1 HRA hangsávot.

Ennek ellentmond EZ a posztom. Küldenél egy fájlt, amivel Neked gondod van?
HiMedia.hu adminisztrátor

kiwi1hu

Hozzászólás2018.11.01. 12:54

Beast írta:
kiwi1hu írta:...Szóval biztos hogy a Himédia nem kezeli a 7.1 HRA hangsávot.

Ennek ellentmond EZ a posztom. Küldenél egy fájlt, amivel Neked gondod van?

Persze küldök. Egy sample filet. Jurassic World nekem is a gond. Mind 4K mind 3D verziónál nincs hang!
Magyar DTS-HD HR 7.1 hannggal. A te file-od amit ide raktál azzal sincs hang.Csak halk recsegés.
Most a 2.06 verzió van fent de probáltam a 2.0.9 és a 2.1.0 val is.
itt a link : https://mega.nz/#!agsAWKKR!pxjUkLpInlWa ... heT2RLparU.

Csak még egy megjegyzés: Elővettem a porosodó MED600X3D lejátszómat és működik a DTS-HD HR 7.1 magyar hang 3D verziónál.
Sok külföldi fórumot olvastam és a többségnek Egreat és Himédiával van ezzel a hangformátummal gond.(Amiben Hisilicon chipset van Hi3798CV200)
Főleg Denon,Marantz,Onkyo erősítőkkel ahol megtörtént a legfrissebb firmware felrakása az AVR-re. Ami támogatja a DTSX et.

A Hisilicon chipset most így nem működik ezzel a hangformátummal még javítani kell rajta.

Itt egy forum hozzászólás:
OK, I go it same problems like have all player base on Hi3798CV200 SoC.
Onkyo AVR with last(newest) firmware are not detect as capable passthrough DTS-HD HRA after expand playable content of DTS:X or passthrough function of Dolby Vision firmware release according users claim problems with diferent AVR models over internet forums.
Try to downgrade firmware on yours AVR or be happy with passthrough core DTS from DTS-HD HRA until Egreat/HiMedia/Vivant/etc... will maybe succeed to get fixed with HiSilion support of this SDK/SoC problem.

Cáfolj meg ha nincs igazam! ;) Köszi Beast!

Itt a teljes fórum hozzászolások ha érdekel: ;)
http://en.egreatworld.com/comunity/inde ... r-hr.9814/

Beast

Hozzászólás2018.11.05. 17:34

kiwi1hu írta:...Jurassic World nekem is a gond. Mind 4K mind 3D verziónál nincs hang!

Q30 és Q10 Pro volt, amin teszteltem ezt, amit küldtél. Mindkettőn v2.0.1 firmware, az erősítő Denon AVR-X4500H. Semmi gond nincs vele. Az angolra "DTS:X"-et, a magyarra "DTS-HS HI RES, 48 kHz, 3/4/.1" amit kiír az erősítő, és persze szól gond nélkül. Van egy 5.1-es HTS-HD HR 96 kHz-es Queen koncertrészletem is, azzal sincs semmi gond.

kiwi1hu

Hozzászólás2018.11.05. 21:25

Beast írta:
kiwi1hu írta:...Jurassic World nekem is a gond. Mind 4K mind 3D verziónál nincs hang!

Q30 és Q10 Pro volt, amin teszteltem ezt, amit küldtél. Mindkettőn v2.0.1 firmware, az erősítő Denon AVR-X4500H. Semmi gond nincs vele. Az angolra "DTS:X"-et, a magyarra "DTS-HS HI RES, 48 kHz, 3/4/.1" amit kiír az erősítő, és persze szól gond nélkül. Van egy 5.1-es HTS-HD HR 96 kHz-es Queen koncertrészletem is, azzal sincs semmi gond.

Akkor mi lehet a gond?
Nem értem ez lejárszó hibára utal pedig.
Kipróbáltuk a barátom Q5 pro ján Marantz erősítőn ott sem működött. :roll:
A hdmi output RAW és a HBR auto beállításon? Ugye?
Hdmi kábel Audioquest Pearl 1.5m

Egy kis érdekesség DTS 5.1 ügyben:
Az vettem észre leszedett demo anyagból h ha 1509kb/s 48kHz 24bit 6 csatorna a hangsáv akkor van dts hang ha 1510kb/s akkor nincs.
Médiainfo programmal néztem a file-okat.

Beast

Hozzászólás2018.11.06. 10:53

kiwi1hu írta:...Nem értem ez lejárszó hibára utal pedig...

Tekintve, hogy másik erősítővel működik jól, így nem értek egyet Veled. Melyik Marantz? A Denon és a Marantz gyakorlatilag egy cég, nem csoda, ha egyformán működnek az azonos kategória/évjárat modellje. De ahogy írtam, nálunk is Denon-nal működik. Nálunk nem AUTO volt a HBR beállításoknál, mert mi tudjuk, hogy az erősítőnk 7.1-es, így fixen RAW7.1 van beállítva. De átkapcsoltam AUTO-ra, és úgy is rendben szól a HR hangsáv.
ITT arra jutottak, hogy bizonyos Denon firmware jól működik, másik nem. Egyes Denon modelleken szól, másikon nem. De Onkyo is érintett a problémában egyesek szerint. Persze, ettől még lehet, hogy a forrás oldalon (HiMedia) is lehetne valamit változtatni, hogy kompatibilis legyen a két eszköz, de ehhez nem értek, illetve nem tudom, hogyan lehet többféleképpen továbbküldeni egy eredeti hangsávot.

kiwi1hu

Hozzászólás2018.11.06. 21:31

Beast írta:
kiwi1hu írta:...Nem értem ez lejárszó hibára utal pedig...
egy cég, nem csoda, ha egyformán működnek az azonos kategória/évjárat modellje. De ahogy írtam, nálunk is Denon-nal működik. Nálunk nem AUTO volt a HBR beállításoknál, mert mi tudjuk, hogy az erősítőnk 7.1-es, így fixen RAW7.1 van beállítva. De átkapcsoltam AUTO-ra, és úgy is rendben szól a HR hangsáv.
ITT arra jutottak, hogy bizonyos Denon firmware jól működik, másik nem. Egyes Denon modelleken szól, másikon nem. De Onkyo is érintett a problémában egyesek szerint. Persze, ettől még lehet, hogy a forrás oldalon (HiMedia) is lehetne valamit változtatni, hogy kompatibilis legyen a két eszköz, de ehhez nem értek, illetve nem tudom, hogyan lehet többféleképpen továbbküldeni egy eredeti hangsávot.

Akkor mégis csak valami a lejátszómmal és a barátom lejátszójával van a baj! ;) Ami ugye 2016os utolsó firmware-s.
Mivel az erősítő ( Mind a Kettőnké 7.1-es) nem lehet mert Mede8er lejátszóval minden hang oké. Ami ugye 2016os utolsó firmware-s. ;)
Nem lehet valahol a fejlesztőknek írni h nézzenek rá? És ha hiba van ki kellene javítani?

Beast

Hozzászólás2018.11.07. 00:37

kiwi1hu írta:Akkor mégis csak valami a lejátszómmal és a barátom lejátszójával van a baj! ;) Ami ugye 2016os utolsó firmware-s...

Pont ugyanúgy működik a Te és a barátod lejátszója, mint az enyém itt. Ezzel az erősítővel azok is pont ilyen hibátlanul szólnának. Az adott erősítő és a lejátszók közötti HDMI-problémáról van szó. Nem értem pontosan a második mondatot, de ugye nem azt mondod, hogy nem a legújabb firmware-t használod a Q10 Pro-n? Megoldást vagy a Denon, vagy a HiMedia firmware-frissítése hozhat csak.

kiwi1hu

Hozzászólás2018.11.07. 00:51

Nem értem pontosan a második mondatot, de ugye nem azt mondod, hogy nem a legújabb firmware-t használod a Q10 Pro-n?

Q5 prom van. Most a 2.0.9 van fent és az a Mede8er re vonatkozik a 2016 firmware. :D
Remélem lesz rá megoldás valamelyik részről Denon v. Himedia.
Előző

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések