Plex médiaszerver elérése

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

peti01

Plex médiaszerver elérése

Hozzászólás2021.10.30. 10:20

Újabb gondom akadt. Egy régebbi gépemből Plex médiaszervert csináltam, amin TrueNAS fut és azonos hálózaton van a Q10 lejátszóval. Hogyan tudnám elérni, hogy a lejátszó lássa a tartalmát? Biztos láma kérdés, de sehogy se tudom elérni.
(Telepítettem a Playstore-ból egy Plex médialejátszót, ami rendben működik is - amíg el nem indítok egy lejátszást, mert akkkor csak pörög a karika és nem történik semmi...)
Megköszönnék minden segítséget.

Beast

Re: Plex médiaszerver elérése

Hozzászólás2021.10.30. 17:27

peti01 írta:...Hogyan tudnám elérni, hogy a lejátszó lássa a tartalmát?

Sehogy máshogy, mint egy ezen a Hisilicon processzoron működő PLEX kliens appal. Ha nincs ilyen, akkor nem tudod megoldani. Nézd meg a PLEX oldalán, vannak-e letölthető verziók különböző architektúrájú hardverekhez.
HiMedia.hu adminisztrátor

peti01

Hozzászólás2021.10.30. 23:52

Beast írta:
peti01 írta:...Hogyan tudnám elérni, hogy a lejátszó lássa a tartalmát?

Sehogy máshogy, mint egy ezen a Hisilicon processzoron működő PLEX kliens appal. Ha nincs ilyen, akkor nem tudod megoldani. Nézd meg a PLEX oldalán, vannak-e letölthető verziók különböző architektúrájú hardverekhez.

A Google Playből varázsoltam rá Plex klienst, el is indul, látja a szervert és a filmeket, de amint rákattintok egy Play gombra, csak forog a karika a homály háttér előtt és nem indul el a lejátszás. Ezért gondoltam, hogy valahogy máshogy rákereshetnék a tartalomra.
Nincs valami tipped, hogy miért nem indul el a lejátszás?

Update: Gondolkodtam és még most sem értem. Ez csak egy NAS, amin telepítve van egy Plex plugin. Miért nem érthető el ugyanúgy, mint Win10-en keresztül? Samba fut ezen is, csak valahogy konfigurálni kéne, nem?

Beast

Hozzászólás2021.10.31. 12:29

peti01 írta:...Nincs valami tipped, hogy miért nem indul el a lejátszás?

Ezt a PLEX fejlesztőitől kérdezd! De vélhetően a HiSilicon processzort nem támogatják.
peti01 írta:Ez csak egy NAS, amin telepítve van egy Plex plugin. Miért nem érthető el ugyanúgy, mint Win10-en keresztül? Samba fut ezen is, csak valahogy konfigurálni kéne, nem?

Nem. A PLEX SZERVER van rá telepítve. A PLEX kliens csak a saját szerveréről tud lejátszani, SMB-n, NFS-en nem, nem ő dolgozza fel a médiatartalmat. Számos videólejátszó alkalmazás működik a HiMedia-n, de nem igen találsz olyat, ami a processzort teljesen kihasználja, azaz mindazt tudja, amit a beépített Media Center. Lásd pl. EZEN cikkünket! Egyébként ha a PLEX jukebox funkciója miatt akarsz arról lejátszani, akkor ott a KODI is, illetve a HiMedia saját jukebox alkalmazása (bár az nem az igazi).

peti01

Hozzászólás2021.10.31. 19:52

Beast írta:
peti01 írta:...Nincs valami tipped, hogy miért nem indul el a lejátszás?

Ezt a PLEX fejlesztőitől kérdezd! De vélhetően a HiSilicon processzort nem támogatják.
peti01 írta:Ez csak egy NAS, amin telepítve van egy Plex plugin. Miért nem érthető el ugyanúgy, mint Win10-en keresztül? Samba fut ezen is, csak valahogy konfigurálni kéne, nem?

Nem. A PLEX SZERVER van rá telepítve. A PLEX kliens csak a saját szerveréről tud lejátszani, SMB-n, NFS-en nem, nem ő dolgozza fel a médiatartalmat. Számos videólejátszó alkalmazás működik a HiMedia-n, de nem igen találsz olyat, ami a processzort teljesen kihasználja, azaz mindazt tudja, amit a beépített Media Center. Lásd pl. EZEN cikkünket! Egyébként ha a PLEX jukebox funkciója miatt akarsz arról lejátszani, akkor ott a KODI is, illetve a HiMedia saját jukebox alkalmazása (bár az nem az igazi).

Én is a Media Centerrel játszanám le a tartalmat, ezért is gondoltam, hogy a Q10 láthatná a NAS tartalmát (ez egy Media nevű megosztott könyvtár, amit egy zárt jailben futó Plex pluginhoz mountoltam). Ily módon a lejátszásnak köze se lenne a Plex server-kliens együttműködéshez, a Media Center közvetlen a NAS könyvtárból játszhatná le a fájlokat.

Beast

Hozzászólás2021.11.01. 18:41

peti01 írta:...Ily módon a lejátszásnak köze se lenne a Plex server-kliens együttműködéshez, a Media Center közvetlen a NAS könyvtárból játszhatná le a fájlokat.

Ha van egy megosztott mappa a NAS-on, azt NFS-en érdemes a lejátszón mountolni, mivel mindkét oldalon linux fut. Így mindent le tudsz játszani a Media Center-ben.

peti01

Hozzászólás2021.11.01. 22:48

Beast írta:
peti01 írta:...Ily módon a lejátszásnak köze se lenne a Plex server-kliens együttműködéshez, a Media Center közvetlen a NAS könyvtárból játszhatná le a fájlokat.

Ha van egy megosztott mappa a NAS-on, azt NFS-en érdemes a lejátszón mountolni, mivel mindkét oldalon linux fut. Így mindent le tudsz játszani a Media Center-ben.

Köszi a segítséget, úgy néz ki, ez a megoldás.

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések