ISO lejátszási gondok

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Gilgamesh69

Re: ISO lejátszási gondok

Hozzászólás2021.01.13. 04:21

Beast írta:
Gilgamesh69 írta:...Kodin keresztül nem látom az ISO fileokat...

Hát, ezt a KODI fejlesztőitől kellene megtudni, miért nem mutatja az ISO fájlokat, ha USb-n ott vannak. És ha nincs semmilyen szűrés bekapcsolva a fájltípusra...

Szia! A Kodi 19 Mátrix beta2 óta van ez a probléma! Most feltettem a 2.1.7. Firmware-t, addig látszottak az ISO-k a Kodi alatt, amig a saját lejátszóján keresztül játszottam le (persze Dolby Atmos és DTS-X nélkül, DD-re butitva), de ahogy aktiváltam a Wrappert, onnan elkezdett lefagyni minden alkalommal, amikor megpróbálok megnyitni egy ISO-t. Az mkv- és egyéb file-ok, még az m2ts-ek is gond nélkül mennek, az ISO-k, ahogy rákattintok a file-t tartalmazó mappára, lefagyasztják...Most vettem észre, hogy a médiatár frissítés is lefagyasztja a Kodi-t, teljesen! Lehet holnap visszateszem a 18.9-et, azzal semmi gond nem volt. A 19-es alpha és beta verziók a HDD-k nevét sem ismerik fel...legalább is nálam. Amúgy a 2.1.7-tel "csomagolt"Mediabár nagyon jól használható! Egyébként milyen szűrés beállításra gondolsz? Hol lehet azt megnézni a Kodi-ban? Köszönöm a válaszodat!

Beast

Hozzászólás2021.01.13. 09:47

Gilgamesh69 írta:...Egyébként milyen szűrés beállításra gondolsz?

Nem értek nagyon a KODI-hoz, de azt gondolom, tudsz úgy háttrétárat böngészni, hogy bizonyos fájltípusokat ne mutasson, vagy csak zenei formátumokat, stb. De ha jól értem, Te látod és el is tudod indítani az ISO-t, csak utána van gond. A legújabb KODI-val egyébként nem megy az NFS-en keresztüli lejátszás, ha a Wrappert használnád, így már csak ezért sem próbáltam.
HiMedia.hu adminisztrátor

Gilgamesh69

Hozzászólás2021.01.15. 01:20

"Nem értek nagyon a KODI-hoz, de azt gondolom, tudsz úgy háttrétárat böngészni, hogy bizonyos fájltípusokat ne mutasson, vagy csak zenei formátumokat, stb. De ha jól értem, Te látod és el is tudod indítani az ISO-t, csak utána van gond. A legújabb KODI-val egyébként nem megy az NFS-en keresztüli lejátszás, ha a Wrappert használnád, így már csak ezért sem próbáltam."

Koszi, ezt en is észrevettem. UPnP-n viszont minden megy. De képzeld, sikerült megoldadom minden felvetett problémát! Megosztom, hátha másnál is előfordul ilyen:
Először is feltettem a 2.1.7-es firmware-t, amiben "gyarilag van" wrapper.
Ahogy írtam, a szokásos beállítások után nem láttam Kodin keresztül az ISO fileokat, ha a mappájára klikkeltem egy BD50-es filenak, már attól lefagyott az egész kodi. Ezután már akkor is lefagyott a kodi, ha megnyitottam és elindult a filmek automatikus frissítése a MovieDatabase-ből.
Szóval a megoldás 3 dologból áll ha ilyen felagyást észlel valaki:
1./ a főképernyő/settings/advanced settings menűben KAPCSOLD KI a Samba (SMB) service-t! (ez valamilyen oknál fogva kapcsolódik a wrapperhez és nem egedi jól működni. Ez valami bug lehet, de sokszor lepróbáltam, amíg az SMB aktív, addig nincs iso)
2./ ha megnyitod a kodi-t (azon belül a filmek fület) azonnal állítsd le az adatbázis frissítését a bal oldali menűben.
3./ a kodi add-on (kiegészítők) menűben az audio kiegészítők között keresd meg az SACD ISO nevű plugin-t és ha engedélyezve van, állítsd le, nem kell törölni, csak leállítani, ha aktiváltad korábban. Valahogy ez is kapcsolódik a fentiehez, mert ha ez engedélyezve van, akkor a wrapper nem látja a filmes iso file-okat... Furcsa, de ezt is sokszor leteszteltem.

Fentiek után lépj ki a kodiból (teljesen), majd indítsd újra.
És láss csodát, minden müxik!

Remélem segít másoknak is a fenti megoldás, aki hasonló problémával találkozik.

Viszont lenne még egy kérdésem:-bár nem ezzel a témával kapcsolatos: hogy lehet google play áruházat telepíteni a 2.1.7-re, mert alapból nincs rajta? Köszi előre is, ha valaki ebben tud segíteni.

Alex

Hozzászólás2021.01.15. 14:14

Gilgamesh69 írta:Szóval a megoldás 3 dologból áll ha ilyen felagyást észlel valaki:
1./ a főképernyő/settings/advanced settings menűben KAPCSOLD KI a Samba (SMB) service-t! (ez valamilyen oknál fogva kapcsolódik a wrapperhez és nem egedi jól működni. Ez valami bug lehet, de sokszor lepróbáltam, amíg az SMB aktív, addig nincs iso)
2./ ha megnyitod a kodi-t (azon belül a filmek fület) azonnal állítsd le az adatbázis frissítését a bal oldali menűben.
3./ a kodi add-on (kiegészítők) menűben az audio kiegészítők között keresd meg az SACD ISO nevű plugin-t és ha engedélyezve van, állítsd le, nem kell törölni, csak leállítani, ha aktiváltad korábban. Valahogy ez is kapcsolódik a fentiehez, mert ha ez engedélyezve van, akkor a wrapper nem látja a filmes iso file-okat... Furcsa, de ezt is sokszor leteszteltem.

Fentiek után lépj ki a kodiból (teljesen), majd indítsd újra.
És láss csodát, minden müxik!

Remélem segít másoknak is a fenti megoldás, aki hasonló problémával találkozik.

Viszont lenne még egy kérdésem:-bár nem ezzel a témával kapcsolatos: hogy lehet google play áruházat telepíteni a 2.1.7-re, mert alapból nincs rajta? Köszi előre is, ha valaki ebben tud segíteni.

Ez elég érdekes probléma megoldás amit írsz.
1. SMB service nálam mindig aktív, ami annyit jelent, hogy a médialejátszó látható más eszközökkel SMB-n.
2 Az adatbázis frissítést sem állítom le
3 Az említett kiegészítő nincs nálam telepítve, így nem tudok hozzászólni.
Ezek ellenére NAS szerverről mindig láttam az ISO fájlokat és wrapperrel megy a lejátszás.

A kiegészítő programcsomag tartalmazza a Google Play áruházat. A firmware első posztjában leírtak szerint.
Előző

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések