feliratok megjelenítése

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

GaborB

feliratok megjelenítése

Hozzászólás2020.04.10. 19:12

Sziasztok!

Néha előfordul, hogy a leöltött srt file -ban található ékezetes magyar betűket nem képes megjeleníteni a Q10.
Nyelv magyarra van állítva a készüléken.
Előre is köszi!

Beast

Re: feliratok megjelenítése

Hozzászólás2020.04.10. 21:24

GaborB írta:... a leöltött srt file -ban található ékezetes magyar betűket nem képes megjeleníteni a Q10...

Akkor fordul elő, ha az adott feliratfájl kódkiosztása nem olyan, amilyen a Media Center-ben be van állítva. Állítsd át a feliratok menüben!
HiMedia.hu adminisztrátor

GaborB

Hozzászólás2020.04.11. 16:33

köszönöm

(debénavagyok)

kunger

Hozzászólás2020.04.15. 17:43

Azt szeretném kérdezni, hogy az SRT fájlokból jövő felirat betűinek méretét (ez lenne a legfontosabb), esetleg a képernyőn lévő pozícióját lehet-e állítani? Továbbá lehet-e a felirat megjelenésének időzítését +/- irányba módosítani?

Popcorn A110-en szocializálódtam és ezek az alapfunkciók a Q10 Pro-n nagyon hiányoznak :(
Vagy nem találtam meg őket :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Beast

Hozzászólás2020.04.16. 08:33

kunger írta:...lehet-e állítani?...

Hogyne lehetne mindezt – és még többet – állítani, hiszen alapfunkciók, ahogy írod is.

kunger

Hozzászólás2020.04.16. 18:31

Beast írta:
kunger írta:...lehet-e állítani?...

Hogyne lehetne mindezt – és még többet – állítani, hiszen alapfunkciók, ahogy írod is.

Fantasztikus, ennek nagyon örülök.
És abban is segítesz, hogy miként?
Nem találtam erre vonatkozó tartalmat a fórumban.

Köszönöm szépen.

Beast

Hozzászólás2020.04.17. 09:24

kunger írta:...És abban is segítesz, hogy miként?

Persze, csak nem akartam elébe szaladni ennek a kérdésnek :)
Lejátszás közben a távvezérlőnek olyan sok gombja nem működik. Van a 7-es (alatta Subtitle felirat), ami a feliratokat váltja. Van a 9-es (alatta Audio felirat), ami a hangsávokat váltja. És van a MENU, ami az összes egyéb lehetőséget kínálja, második pontja pl. a Subtitle settings, azaz feliratbeállítások. Szóval a MENU a legfontosabb gomb, bármit keresel, ott kezdjed!

kunger

Hozzászólás2020.04.17. 18:50

Beast írta:
kunger írta:...És abban is segítesz, hogy miként?

Persze, csak nem akartam elébe szaladni ennek a kérdésnek :)
Lejátszás közben a távvezérlőnek olyan sok gombja nem működik. Van a 7-es (alatta Subtitle felirat), ami a feliratokat váltja. Van a 9-es (alatta Audio felirat), ami a hangsávokat váltja. És van a MENU, ami az összes egyéb lehetőséget kínálja, második pontja pl. a Subtitle settings, azaz feliratbeállítások. Szóval a MENU a legfontosabb gomb, bármit keresel, ott kezdjed!

Úgy látom, érdemes volt magam türtőztetni, mert az előző válaszodon majdnem felbosszantottam magam :D :D :D :D
Köszönöm szépen, így már megvan minden.
Én mindenáron a "subtitle" gombbal akartam ezt megoldani, mint a Popcorn A110-en :mrgreen:

Hálás köszönet!!! :)

Eldzsii

Hozzászólás2020.10.31. 20:35

Sziasztok!

Esetleg arra van megoldás, hogy megjegyezze a Media Center a felirat méretét, színét, betűtípusát hogy ne kelljen minden sorozatnâl és filmnél újra beállítani? Ha egy bizonyos részt folytatok, akkor tudni szokta, csak ha újat kezdek akkor nem. A legújabb firmware van fent, nem tudom később ez orvosolva lesz-e. Ha mégsem, akkor is együtt tudok élni ezzel, csak érdekel hátha elsiklottam felette.

Előre is köszi! :)

Beast

Hozzászólás2020.11.03. 15:42

Eldzsii írta:...Ha egy bizonyos részt folytatok, akkor tudni szokta...

Így van, ahogy írod, a beállítások egy adott filmhez lesznek elmentve olyan adatokkal együtt, mint pl. hogy hol hagytad abba a lejátszást. Mert a filmtől függ, hogy pl. 16:9-nél szélesebb esetében az alsó fekete sávba rakom a feliratokat nagyobb betűkkel, vagy épp nem. Lehetne persze ilyen beállítási lehetőség, hogy globálisan legyen elmentve minden felirattal kapcsolatos paraméter, felvetjük a gyártónak.

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések