Imprex engine

Olyan kérdéseket várunk ide, amelyek vélhetőleg csak a Q10 Pro-val függnek össze, annak valamilyen hardveres tulajdonsága vagy egyedi firmware-e miatt.
  • Szerző
  • Üzenet

Drbossko

Imprex engine

Hozzászólás2018.02.17. 17:41

Imprex engine bekapcsolása egy bizonyos villogó háttér zavart okoz. Érdekelne hogy lesz e valami javítás erre a dologra mert egyébként igen hasznos csak ez zavaró benne kikapcsolva viszont jelentősen fakul a kép minősége

Beast

Re: Imprex engine

Hozzászólás2018.02.18. 14:37

Drbossko írta:Imprex engine bekapcsolása egy bizonyos villogó háttér zavart okoz...

Mint minden képjavító eljárásnak, ennek is bizonyosan van olyan beállítása, ami egy adott képre nem megfelelő. Azt nem gondolom (mert nem láttam még olyat), hogy egy részletnél minden beállításon villogna a kép. Vedd kisebbra a kontrasztkiemelés értékét, ha egy filmnél zavaró, és emeld addig, amíg nem lesz zavaró egy filmnél. Általános, minden filmre bizonyosan jó beállítás nincs, és szerintem nem is lesz. A VXP-nél (Sigma Designs) is az van, hogy nagyobb értékek mellett bizony vannak filmek, amelyeknél egy-egy részlet pl. villog.
A kép nem fakó az Imprex nélkül, hanem az a normál kép, amit kb. minden más Androidos, illetve képjavítással nem rendelkező lejátszón is látni kell. Amit az Imprex csinál belőle, ahhoz képest már lehet persze fakónak nevezni a normált.
HiMedia.hu adminisztrátor

Drbossko

Hozzászólás2018.02.18. 16:19

Igen az imprexhez képest találom fakónak az eredeti képet. Nálam az imprexen belüli beállítások között minden 50 en van a Contrastot projektoron állítva vegyen kisebbre vagy imprexen belül nézzem? Egyébként jelentős zavar a sok fekete fehér effektet tartalmazó filmeknél észlelni inkább avagyis ha valami ködös sötét zónába keveredik a film részlet

Beast

Hozzászólás2018.02.18. 21:28

Drbossko írta:...a Contrastot projektoron állítva vegyen kisebbre vagy imprexen belül nézzem?

A villogást az adaptív kontrasztkiemelés okozhatja csak, annak jelenleg 3 fokozata van, azt vedd lentebb!

Drbossko

Hozzászólás2018.02.19. 23:23

Teli találat projektoron pont ma találtam meg én is ki is kapcsoltam szóval mostmár nagyon minimális úgy mond belefér teljesen a tűrés határba köszönöm a segítséget

Beast

Hozzászólás2018.02.20. 01:22

Drbossko írta:...ki is kapcsoltam szóval mostmár nagyon minimális úgy mond belefér teljesen a tűrés határba...

Teljesen kikapcsoltad és mégis villog egy kicsit? Akkor azt mondanám, hogy az a filmben van így, de bizonyosan nem az Imprex teszi bele. Vagy csak LOW-ra vetted le az értékét?

Drbossko

Hozzászólás2018.03.18. 02:02

Igen teljesen kikapcsoltam sőt a kontraszt is 65 ön van csak a projektoron imprex engine ben pedig minden kivan kapcsolva kontraszt stb minden 50 en ha ez alá megyek akkor már nagyon sötét a kép. Igazából filmet ha mondok amin nagyon látszik az pl a Ray vagy Thor ragnarok bizonyos részein pl mikor a palotában találkozik Thorma a tesójával.

Beast

Hozzászólás2018.03.18. 10:27

Drbossko írta:...vagy Thor ragnarok bizonyos részein pl mikor a palotában találkozik Thorma a tesójával.

Azt gondolom, hogy számítógéppel lejátszva is ilyen lenne az adott film.

Drbossko

Hozzászólás2018.03.19. 00:02

Elképzelhető viszont ha kivan kapcsolva az imprex engine akkor nem. Na mindegy majd talán frissül valamikor ez is :)

Beast

Hozzászólás2018.03.19. 13:00

Drbossko írta:...ha kivan kapcsolva az imprex engine akkor nem...

Ezt nem értem, fentebb azt mondtad, hogy kikapcsoltad a képjavítást, és akkor is megmaradt a hiba. Akkor most hogy?
Következő

Vissza: Q10 Pro specifikus kérdések