Nem minden file látszik

• Szerző
  • Üzenet

xaser

Nem minden file látszik

Hozzászólás2016.07.25. 10:28

Samba megosztást használok egy 2 TB-es WD HDD-n, és van olyan mappa amelyben nem látszik egy adott file (244 db file-ból 1 db nem látszik (.CR2 kép file)) .
Ha viszont rá akarom másolni, akkor felülírásra kér engedélyt.
Le OK-zom, de továbbra sem jelenik meg.
Ha átteszem egy HDD dokkolóba, Windows alól látszik.
Hogyis van ez? Ilyet még nem láttam.

Beast

Re: Nem minden file látszik

Hozzászólás2016.07.25. 11:08

xaser írta:...Ilyet még nem láttam.

Szerintem ez nem lehet. A Windows lemezkezelője ha megvizsgálja a lemezt, nem talál rajta sérülést a fájlrendszerben? Mivel nézed a HiMedia fájljait a PC-n SMB-n keresztül? Windows Intéző, vagy valami Total Commander szerű app?
HiMedia.hu adminisztrátor

xaser

Hozzászólás2016.07.25. 11:21

Beast írta:
xaser írta:...Ilyet még nem láttam.

Szerintem ez nem lehet. A Windows lemezkezelője ha megvizsgálja a lemezt, nem talál rajta sérülést a fájlrendszerben? Mivel nézed a HiMedia fájljait a PC-n SMB-n keresztül? Windows Intéző, vagy valami Total Commander szerű app?

Total Commander Ultima Prime-al végeztem a lemezműveletet. Lemezkezelővel átfogom nézni a HDD-t.
Van egy ZYXEL NSA 325 V2-es NAS-om, SAMBA megosztással, ott sohasem volt ilyen probléma

Beast

Hozzászólás2016.07.25. 11:28

xaser írta:...Total Commander Ultima Prime-al végeztem a lemezműveletet...

Megnézném a Windows Intézőben is. Ha bemásolsz egy másik ilyen kiterjesztésű fájlt, az sem látszik? Biztos, nem DLNA-n csatlakoztál véletlenül?

xaser

Hozzászólás2016.07.25. 11:36

Beast írta:
xaser írta:...Total Commander Ultima Prime-al végeztem a lemezműveletet...

Megnézném a Windows Intézőben is. Ha bemásolsz egy másik ilyen kiterjesztésű fájlt, az sem látszik? Biztos, nem DLNA-n csatlakoztál véletlenül?

Szia,
Megnézem majd windows intézőben ma délután, a lemez hibától mentes, biztos, hogy SMB-n csatlakoztam

tabanyil

Hozzászólás2016.12.15. 19:13

nekem is volt ilyenem, aztán valahogy megoldódott, talán újrainditások, vagy ilyesmi.
Most a legújjabb, a total commanderrel, vezetékes hálózaton keresztül töltök fel filmeket.
Ma délután a TC hosszas gondolkodás után jelenitette meg a filmek mappát, ahol minden film mappából volt kb 20!
Mindegyikből, a TC információk több 10000 mappát véltek látni, Óriási kiterjesztéssel.
A windows 8 intéző is ezt látta.
Kivettem a vinyót a Q10proból, és beraktam egy PC be, hátha helyreáll. most közvetlen irok rá filmeket, ha visszaraktam majd elmondom mi történt.
Mellesleg a KODI-ból jól, jó méretben látszik a vinyó mérete is. és a foglaltsága is.

tabanyil

Hozzászólás2016.12.15. 20:27

Nos a hardwer reset egyelőre úgy tünik segitett. Megint minden a régi a hálózatban, minden könyvtár csak egyszer látszik

tabanyil

Hozzászólás2017.01.08. 01:06

Egészen pontosan, ha kiveszed a HIMEDIA-ból a vinchestert, számítógépen másolsz rá a gyorsabb eredmény érdekében, majd visszarakod a HIMEDIA-ba, akkor tapasztalható az a jelenség, hogy a windows hálózatában rosszul látszik a HIMEDIA meghajtó.
Ez a jelenség csak addig tart amíg nem másolsz fel a vinyóra a hálózaton keresztül is valamit, akár csak egy info file-t utána az ismét rendesen viselkedik.

Beast

Hozzászólás2017.01.09. 12:50

tabanyil írta:...Ez a jelenség csak addig tart amíg nem másolsz fel a vinyóra a hálózaton keresztül is valamit, akár csak egy info file-t utána az ismét rendesen viselkedik.

Próbáld ki, hogy Windows alatt az USB Disk Ejector programal választod le a lemezt, ha USB-n csatlakozik!

Vissza: NAS-funkciók