Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2017.01.01. 19:54

tabanyil írta:...Mit írjak be ide ?

Amit a Windows alatt beállítottál... Vagy ahogy theseb írja, engedélyezd bárkinek a belépést a megosztott Windows-os mappába!
HiMedia.hu adminisztrátor

tabanyil

Hozzászólás2017.01.01. 20:14

Azért idegenkedek a változtatástól, mert eddig a hálózatban mindenki látott mindenkit, és a q10pro-n nem kellett ezt beállítani,.... elég nagy volt a tárhely... nem kellett másik tárhelyet keresnem a hálózaton. most elfogyott a 4 TB kwázi kellenének a hálózatos helyek is.

tabanyil

Hozzászólás2017.01.01. 20:15

Kedves Beast!
Sajnos leírtam de talán nem küldtem el, én még XP -s felhasnáló vagyok a 8-hoz kellene némi türelmes oktatás sorry

tabanyil

Hozzászólás2017.01.01. 20:16

ha belimkelnéd az is sokat seggítene

tabanyil

Hozzászólás2017.01.01. 20:53

ha belinkelnéd a leírást azt is megköszönném

Beast

Hozzászólás2017.01.01. 21:53

tabanyil írta:...a hálózatban mindenki látott mindenkit, és a q10pro-n nem kellett ezt beállítani

Eddig sem csatlakozhattál SMB-n másik gépről, ha egyszer jelszó volt beállítva a Windows alatt ehhez, nem HiMeidia kíván bármi extrát a hálózati kapcsolathoz. Nem kell a Q10 Pro-n semmit beállítani, csak a felhasználónevet és jelszót, ha a Windows-os megosztásodat ezzel véded. Windows-t nem ismerem, nem használom, de gyanítom, hogy a 7-es WIndows leírásunk nem áll messze tőle, illetve az interneten csak találsz erről infót. Vagy itt segít valaki, aki Windows-os.

tabanyil

Hozzászólás2017.01.02. 10:02

theseb írta:
tabanyil írta:Üdv!
Már látom mindenki átesik minden problémán, de talán ez a dolgok rendje, és soha nem leszünk rászorulva "külső" segítségre.
Problémám: 3 gépről, telefonról, látom a himediacentert, kezelem, de sem a himediacenterből, sem a kodiból nem tudom elérni a windowsos hálózatot.
Látom, kiválasztom és akkor felhasználónevet meg jelszót kellene beírnom, és itt merül fel a kérdés.
Mit írjak be ide ?
Válaszokat előre is thx!
Üdv Lac

Win vezérlőpultról: Otthoni csoport

1. Lépj ki az otthoni csoportból az elérni kívánt gépen.
2. Speciális megosztási beállítások: Megosztás jelszavas védelemmel: kikapcsolni!

3. Utána pedig a megosztani kívánt mappa megosztási fülön add hozzá az everyone-t legalább olvasási joggal.

Köszönöm! Ez megoldotta a problémát!

Proper

Hozzászólás2017.11.13. 14:32

Hali,

Egy olyan kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz, hogy vásároltam egy H8 Plus boxot.
Csináltam egy hálozatot Win8 alatt, SMB-vel. UPC Connect Box wifi modemem van.
Mindenki lát mindent, wifin (2,4/5 ghz) etherneten keresztül is.
De vmiért a lejátszott filmek kb összesével random módon a hang, csak a hang kihagy/akad. Legtöbb esetben mkv fájloknál szaporodik fel ez a jelenség.
Kodival, is és a Mediacenterrel is.

Vmit Én nem jól csinálok?

Köszönöm előre is a választ!

Beast

Hozzászólás2017.11.13. 15:23

Proper írta:...a lejátszott filmek kb összesével random módon a hang, csak a hang kihagy/akad.!

Ugye nem wifin akarsz lejátszani akadás nélkül? Milyen bitsebességű filmeknél akad a hang? Illet ahol akad, ott mekkora a bitsebesség? Gigabites a hálózatod végig, a számítógéptől a H8 Plus-ig? A hangot mi dolgozza fel, és hol kell megszólalnia?

Proper

Hozzászólás2017.11.13. 16:17

Beast írta:
Proper írta:...a lejátszott filmek kb összesével random módon a hang, csak a hang kihagy/akad.!

Ugye nem wifin akarsz lejátszani akadás nélkül? Milyen bitsebességű filmeknél akad a hang? Illet ahol akad, ott mekkora a bitsebesség? Gigabites a hálózatod végig, a számítógéptől a H8 Plus-ig? A hangot mi dolgozza fel, és hol kell megszólalnia?

A hangot egy Onkyo házimozi erősítőre vittem ki, hdmi, illetve optikai kábel segítségével.

A legutolsó film amit néztem, ha jól van megadva a torrent nfo-ban 13500 kbps.
Azt így hirtelen nem tudom megmondani h az adott hibánál éppen mennyi, megnézem.

És igen, gigabites a hálózat.
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)