Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

jeneya

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.12.19. 16:32

Egy-két számomra furcsa dolgot tapasztaltam. Amikor véletlenül a lejátszó bekapcsolása után a Kodival indítottam hálózatról egy filmet a bal felsó sarokba megjelent egy HimédiadiVideoPlayer feírat néhány másodpercre és ügy tünt, hogy a Kodi átadta a lejátszást a média centernek anélkül hogy ott a könyvjelzőt megnyitottam volna. Ez azóta is mindig így megy.
Próbálgattam képet és zenét hálózatról lejátszani és meglepetésemre NFS -sel a photo mappába lévő képeket megtudtam nézni (igaz csak egy @eadir mappából)de az oda tett filmet, zenét nem indította el és a video és a music mappából se indít el semmit, még képet se. SMB -vel fordított a helyzet a video és music mappából elindít mindent de a photo mappából semmit, hanem azt írja ki, hogy no content. Azt tudom, hogy a photo más de ennyire.

Beast

Hozzászólás2016.12.19. 18:02

A KODI bármit lejátszik NFS-en. Az, hogy a Media Center-ben mountold előtte az ott elmentett NFS megosztást, az csak ahhoz kell, hogy a KODI-ba integrált Media Center lejátszó motor is működjön NFS megosztásokkal, a KODI-ból indítva.
Szerintem az adott felhasználónak nem adtál SMB jogot a photo megosztáshoz, azt azért nem éred el SMB-n.
HiMedia.hu adminisztrátor

jeneya

Hozzászólás2016.12.19. 18:48

Beast írta:A KODI bármit lejátszik NFS-en.

Az lehet de ezt a Kodi az SMB-én elmentett és mountolt filmekkel csinálja, nekem az NFS nem megy csak a képek. Ha jól értem akkor nekem mivel nem mountoltam fel, a Kodi nem a média center lejátszóját használta hanem a sajátját amiben nincs benne az imprex képjavítás? Nekem úgy tünt, hogy az megy. A HimédiadiVideoPlayer az nem a média center lejátszója?
Bocs ha értetlennek tűnők.

Beast

Hozzászólás2016.12.19. 19:41

jeneya írta:...Ha jól értem akkor nekem mivel nem mountoltam fel, a Kodi nem a média center lejátszóját használta hanem a sajátját...

A KODI nem választ magától a lejátszó motorok között. Ha a Wrapper-ben azt állítottad be, hogy a Media Center játszon le, akkor azzal próbálja. Ha az nem fér hozzá az SMB megosztáshoz (a jelszót és nevet a Wrapperben meg kell adnod), akkor nem fogja tudni lejátszani az elindított fájlt. De nem vált magától a saját lejátszójára ekkor sem, csak nem indul el a lejátszás. A HiMediaVidepPlayer bizonyosan a Media Center. De lejátszás közben azért látod Te is, hogy mi játszik le, ez nem lehet kérdés: ha a menü olyan, mint a Media Center-ben, akkor az, ha alul megjelenik egy nézőkép a filmből és a vezérlő gombok, akkor a KODI. Az Imprex akkor is megy, ha a KODI lejátszója játszik le, ha előzőleg bekapcsolva hagytad a Media Center-ben.

jeneya

Hozzászólás2016.12.27. 13:48

Beast írta: De lejátszás közben azért látod Te is, hogy mi játszik le, ez nem lehet kérdés: ha a menü olyan, mint a Media Center-ben, akkor az, ha alul megjelenik egy nézőkép a filmből és a vezérlő gombok, akkor a KODI. Az Imprex akkor is megy, ha a KODI lejátszója játszik le, ha előzőleg bekapcsolva hagytad a Media Center-ben.

Azért reagálok most mert talán több minden a helyére került nálam. Az alapján amit írtál és amit tapasztaltam egyértelmű, hogy SMB-n bekapcsolás után elindítva a média center lejátszója indul el anélkül, hogy mountoltam volna és a wrapperben sem adtam meg jelszót és felhasználó nevet. Most már a képeket is látom SMB-n mert igazad volt és köszönöm, a jogosultságokat kellett megadnom a NAS-on a photo stasion-ben. Eddig SNF -ben nem tudtam filmeket elindítani, de ha ha a filmeket a photo mappába rakom és megadom a jogokat akkor látja a lejátszó és el is indul és tökéletesen le is játsza. Más mappából nem indul el semmi. Próbáltam NAS-on a video és music mappában a jogokat meg adni de nem lehet. NFS-en bekapcsolás után a SMB-vel elléntétben fel kell mountolni, hogy elinduljon Kodiból indítva. Most SMB-én használom a lejátszót mert eddig minden jól működik, de mivel mindent a photo mappába rakva mostmár az NFS is működik, kérdezem , hogy jobb -e az NFS-t használni mert elöször mindenki ezt javasolja és ha igen akkor miért?

Beast

Hozzászólás2016.12.28. 10:46

jeneya írta:...jobb -e az NFS-t használni mert elöször mindenki ezt javasolja és ha igen akkor miért?

Mind a NAS-nak, mind a HiMedia-nak linux alapú az oprendszere (az Android is a linuxból származik). A linux saját hálózati protokollja az NFS, ez igényel minden eszköztől a legkevesebb erőforrást, ez a legstabilabban működő (elméletileg). Szóval a leggyorsabb, legstabilabb és legkevésbé terheli az eszközöket.
A Synology-n hogyne lehetne NFS jogokat adni a video vagy bármely más megosztásnak is! A photo-ba nem tennék videókat, mert elkezdi konvertálni azokat a NAS weben (a Photo Station felületén) is lejátszható MP4 formátumba, és akár heteken át is 90%-os leterheltséggel fog dolgozni emiatt.

jeneya

Hozzászólás2016.12.28. 14:29

Beast írta:A Synology-n hogyne lehetne NFS jogokat adni a video vagy bármely más megosztásnak is!

Én fogalmaztam rosszul, a NAS-on az NFS jogokat megadtam ahogy kell. Az audio stasion és a video stasion beállításában akartam a nyilvános engedélyeket megadni, ahogy a photo stasionban meg lehetett adni és utána működött, de ezekben az alkalmazásokban ugyan a beállítás menüben benne van mégsem pipálható ki.
Beast írta:Mind a NAS-nak, mind a HiMedia-nak linux alapú az oprendszere (az Android is a linuxból származik). A linux saját hálózati protokollja az NFS, ez igényel minden eszköztől a legkevesebb erőforrást, ez a legstabilabban működő (elméletileg). Szóval a leggyorsabb, legstabilabb és legkevésbé terheli az eszközöket.

Most már értem, így nekem is ez lenne az ideális de nekem még nem működik. Lehet , hogy ezek a stasionok okozzák a problémát de csak találgatok. Kár volt feltelepíteni őket hisz alig használom, de nem merem eltávolítani mert lehet, hogy most már ez okozna zavart.
A photo mappát akkor csak a képekre használom a filmekre marad az SMB amíg meg nem oldódik az NFS.

Beast

Hozzászólás2016.12.28. 20:14

jeneya írta:Az audio stasion és a video stasion beállításában akartam a nyilvános engedélyeket megadni, ahogy a photo stasionban meg lehetett adni és utána működött...

Kérlek, a Synology-forum.hu-n (vagy máshol) kérdezz utána a NAS használatának! Semmi köze a PhotoStation-nek vagy bármely appnak ahhoz, hogy NFS-en elérhető bármely megosztás vagy sem! Ha semmilyen alkalmazás sincs telepítve, akkor is működik az NFS megosztás.

tabanyil

Hozzászólás2017.01.01. 19:23

Üdv!
Már látom mindenki átesik minden problémán, de talán ez a dolgok rendje, és soha nem leszünk rászorulva "külső" segítségre.
Problémám: 3 gépről, telefonról, látom a himediacentert, kezelem, de sem a himediacenterből, sem a kodiból nem tudom elérni a windowsos hálózatot.
Látom, kiválasztom és akkor felhasználónevet meg jelszót kellene beírnom, és itt merül fel a kérdés.
Mit írjak be ide ?
Válaszokat előre is thx!
Üdv Lac

theseb

Hozzászólás2017.01.01. 19:27

tabanyil írta:Üdv!
Már látom mindenki átesik minden problémán, de talán ez a dolgok rendje, és soha nem leszünk rászorulva "külső" segítségre.
Problémám: 3 gépről, telefonról, látom a himediacentert, kezelem, de sem a himediacenterből, sem a kodiból nem tudom elérni a windowsos hálózatot.
Látom, kiválasztom és akkor felhasználónevet meg jelszót kellene beírnom, és itt merül fel a kérdés.
Mit írjak be ide ?
Válaszokat előre is thx!
Üdv Lac

Win vezérlőpultról: Otthoni csoport

1. Lépj ki az otthoni csoportból az elérni kívánt gépen.
2. Speciális megosztási beállítások: Megosztás jelszavas védelemmel: kikapcsolni!

3. Utána pedig a megosztani kívánt mappa megosztási fülön add hozzá az everyone-t legalább olvasási joggal.
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)