Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

hinar

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.12.15. 20:55

Bemásoltam a Synology Linken lévő írást.Remélem nem gond ha igen akkor biztos törlik... (törölték, mert gond)
Próbáldmeg ,hogy az utólsó szám ne * legyen az ip címben hanem szám.Nekem fix ip címe van a Nas-nak és minden media lejátszónak is(himedia,mede8er,dune)mindegyikkel elerem a Nast.
jeneya írta:Beállítottam ahogy írtad de így sem látja a video mappába rakott filmeket. Most végig néztem kíváncsiságból a music és a photo mappákat amit eddig azért nem néztem meg mert nem raktam bele még semmit. Meglepetésemre a musicban nem de a photo mappába látott egy másik mappát. Bele raktam egy filmet és ezt is látta de amikor elakartam indítani angolul azt írta ki, hogy nem tudja olvasni a fájlt.
Most itt tartok az NFS -sel.

Beast

Hozzászólás2016.12.15. 21:59

hinar írta:Próbáldmeg ,hogy az utólsó szám ne * legyen az ip címben hanem szám...

Dehogy, csak hülyeség van a fenti képen. Miért van csillag az utolsó szám után? A 10-es helyett kellene a csillagnak lennie! 192.168.0.*
HiMedia.hu adminisztrátor

hinar

Hozzászólás2016.12.16. 13:50

HiMedia Q5 Pro van.Egy külső 2TB HDD van USB 3.0 csatlakoztatva.A Windows alól nem látom a külső HDD csak a Q5 prot ,valahogy elő lehet varázsolni?Másolni szeretnék rá hálózaton de a TC sem látja.

Beast

Hozzászólás2016.12.16. 18:28

hinar írta:...Másolni szeretnék rá hálózaton de a TC sem látja.

Be van kapcsolva az SMB szerver az Andorid beállításoknál? Vagy tettél fel mondjuk egy FTP-szerver alkalmazást? Mert legalább az egyik kellene, hogy fájlszerverként működjön.

hinar

Hozzászólás2016.12.16. 18:50

Be van kapcsolva mert addig nem látott semmit,melyik FTP-szerver alkalmazást érdemes feltenni?
Beast írta:
hinar írta:...Másolni szeretnék rá hálózaton de a TC sem látja.

Be van kapcsolva az SMB szerver az Andorid beállításoknál? Vagy tettél fel mondjuk egy FTP-szerver alkalmazást? Mert legalább az egyik kellene, hogy fájlszerverként működjön.

jeneya

Hozzászólás2016.12.16. 19:15

Hát a "hülyeség" helyett beírtam, hogy 192.168.0.* és nem működik. Úgy állítottam be mindent ahogy Beast egyik másik topikban javasolta tehát az nem lehet, hogy rossz a beállítás. Azokkal a beállításokkal is kipróbáltam amit "hinar" írt de ugyan az az eredmény.
Ha nem a router és nem az NFS beállítás a rossz lehet, hogy a frissen vett DS416 tipusu NAS op. rendszerével van valami baj.
Q10 Pro-t egy hete frissítettem. Már röstellem magam de ez van.
Köszönöm a türelmeteket, rajtatok nem múlt.

hinar

Hozzászólás2016.12.16. 19:37

Ment privát
jeneya írta:Hát a "hülyeség" helyett beírtam, hogy 192.168.0.* és nem működik. Úgy állítottam be mindent ahogy Beast egyik másik topikban javasolta tehát az nem lehet, hogy rossz a beállítás. Azokkal a beállításokkal is kipróbáltam amit "hinar" írt de ugyan az az eredmény.
Ha nem a router és nem az NFS beállítás a rossz lehet, hogy a frissen vett DS416 tipusu NAS op. rendszerével van valami baj.
Q10 Pro-t egy hete frissítettem. Már röstellem magam de ez van.
Köszönöm a türelmeteket, rajtatok nem múlt.

Beast

Hozzászólás2016.12.18. 16:36

jeneya írta:...a frissen vett DS416 tipusu NAS op. rendszerével van valami baj...

Nem, ez sem lehet. Biztos, hogy a belső hálózatod a 192.168.0 tartományt használja? Mivel akarsz NFS-en csatlakozni, a KODI-val vagy a Media Center-rel nem sikerült?

jeneya

Hozzászólás2016.12.18. 18:02

Beast írta:
jeneya írta:...a frissen vett DS416 tipusu NAS op. rendszerével van valami baj...

Nem, ez sem lehet. Biztos, hogy a belső hálózatod a 192.168.0 tartományt használja? Mivel akarsz NFS-en csatlakozni, a KODI-val vagy a Media Center-rel nem sikerült?

A média centerrel. Eljutok a könyvjelzőig de ahogy már írtam a fő könyvtárakat látja de a video könyvtárban lévő filmeket már nem. Van egy swicth ami előtt egy TP Link WDR 3600 os router és az előtt egy Digis ZTE F688 router szolgáltatja a netet. A Q10 a NAS a számítógép mind 192.168.0 tartományban van a digis router 192.168.1. ben. Nem vagyok jártas a hálózatban de laikusan azt gondolom, hogy a belső hálózatban nincs benne a digis router.
Lefuttattam a NAS-on egy adatútválasztó azonosítást és a hálózati környezetnél zöld pipa helyett piros figyelmeztetés van hogy kettő vagy több útválasztó van a rendszeren ezért forduljak a szolgáltatóhoz vagy áthidaló módban próbáljam ki az útválasztót. Ezzel most nem tudok mit kezdeni.

Beast

Hozzászólás2016.12.18. 18:57

jeneya írta:...ezért forduljak a szolgáltatóhoz vagy áthidaló módban próbáljam ki az útválasztót. Ezzel most nem tudok mit kezdeni.

Én is ezt mondanám. A ZTE mögé nem tennék újabb routert, ha nem muszáj, meg lehet kérni a szolgáltatót, hogy kapcsolja a ZTE-t bridge (csak modem) módba. Egy ismerősömnél épp a múlt héten tették ezt meg, távolról át tudják kapcsolni. De nem emiatt van gond az NFS-sel, szerintem. Viszont nem tudom még miért.
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)