Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

hinar

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.12.13. 11:59

jeneya írta:
Webes felületen eléred a synologyt utána Vezérlőpult/Megosztott mappa/rákattintasz valamelyik kötetre vagy könyvtárra/szerkesztés/NFS engedélyek/ide be írod a lejátszó ip címét és le okézod .Ezt mindegyik kötettel vagy USB eszközzel megcsinálod.[/quote]

Köszönöm, mostanában nem voltam gépközelbe, ki fogom próbálni és jelentkezem.
Ehhez gondolom fix IP címet kell adjak a lejátszónak.[/quote]
Igen

Beast

Hozzászólás2016.12.13. 13:32

jeneya írta:...Ehhez gondolom fix IP címet kell adjak a lejátszónak.

Nem, ha az IP-cím végére nem a lejátszó címének utolsó számjegyét írod, hanem egy csillagot.
HiMedia.hu adminisztrátor

jeneya

Hozzászólás2016.12.14. 08:26

Kipróbáltam amit írtatok de így sem működik az NFS. Látja a fő könyvtárakat, megcsinálom a könyvjelzőt de utána csak az üres
könyvtárakat látja. Több mindent kipróbáltam amit a NAS helpjében is írtak de mindig csak idáig jutok. A SMB az UPnP működik
de az NFS nem. Lehet, hogy valamit a routeren kellene állítani ezt nem tudom de feladom, használom az SMB-t.

Köszönöm a segítségeteket.

Beast

Hozzászólás2016.12.14. 11:20

jeneya írta:...Lehet, hogy valamit a routeren kellene állítani ezt nem tudom de feladom, használom az SMB-t.

Nem, nem lehet. Nem pont azt csináltad, amit írtunk, különben működne. A Synology oldalán nem jó a beállítás.
HiMedia.hu adminisztrátor

hinar

Hozzászólás2016.12.14. 14:41

Synology beállításokat letudod fotózni?Működni kellene.
jeneya írta:Kipróbáltam amit írtatok de így sem működik az NFS. Látja a fő könyvtárakat, megcsinálom a könyvjelzőt de utána csak az üres
könyvtárakat látja. Több mindent kipróbáltam amit a NAS helpjében is írtak de mindig csak idáig jutok. A SMB az UPnP működik
de az NFS nem. Lehet, hogy valamit a routeren kellene állítani ezt nem tudom de feladom, használom az SMB-t.

Köszönöm a segítségeteket.

jeneya

Hozzászólás2016.12.14. 18:58

Megpróbálom:

Kép[/url][/img]
Kép[/url][/img]

jeneya

Hozzászólás2016.12.14. 19:13

Elsőre nem sikerült, talán most jobban látszik.

Kép[/url][/img]
Kép[/url][/img]

hinar

Hozzászólás2016.12.14. 21:17

Pipáld be a szinkron engedélyezését,hátha így jó lesz.Nekem a Squash nincs hozzárendelés.
jeneya írta:Elsőre nem sikerült, talán most jobban látszik.

Kép[/url][/img]
Kép[/url][/img]

jeneya

Hozzászólás2016.12.15. 19:29

Beállítottam ahogy írtad de így sem látja a video mappába rakott filmeket. Most végig néztem kíváncsiságból a music és a photo mappákat amit eddig azért nem néztem meg mert nem raktam bele még semmit. Meglepetésemre a musicban nem de a photo mappába látott egy másik mappát. Bele raktam egy filmet és ezt is látta de amikor elakartam indítani angolul azt írta ki, hogy nem tudja olvasni a fájlt.
Most itt tartok az NFS -sel.

hinar

Hozzászólás2016.12.15. 20:45

Próbáldmeg ,hogy az utólsó szám ne * legyen az ip címben hanem szám.Nekem fix ip címe van a Nas-nak és minden media lejátszónak is(himedia,mede8er,dune)mindegyikkel elerem a Nast.
jeneya írta:Beállítottam ahogy írtad de így sem látja a video mappába rakott filmeket. Most végig néztem kíváncsiságból a music és a photo mappákat amit eddig azért nem néztem meg mert nem raktam bele még semmit. Meglepetésemre a musicban nem de a photo mappába látott egy másik mappát. Bele raktam egy filmet és ezt is látta de amikor elakartam indítani angolul azt írta ki, hogy nem tudja olvasni a fájlt.
Most itt tartok az NFS -sel.
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)