Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

theseb

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.11.02. 14:01

Beast írta:
theseb írta:A fájlok betallózása a Kodi-val történik és lényegében a Kodi maga akad el, hogy nem tudja tallózni...

De az ugye tiszta, hogy a KODI-t csak az után használd, ha már a Media Center-rel felmountoltad botoolás után a könyvjelzőként is elmentett megosztást? Bár ettől még tallóznia tudni kellene a Windows-nak, ha a jogosultságok jól vannak azon beállítva. Az nem lehet, hogy ne tudj új felhasználót felvinni, de egy meglévőt is megadhatsz a KODI-nak. Feltöltöttem egy Windows 7 megosztásról szóló magyar leírást IDE. Hátha segít.

Köszönöm!
Ez alapján egyelőre nem túl intelligens módon úgy tudtam megoldani, hogy kikapcsoltam a jelszóval védett megosztást és rögtön hozzá tudtam adni a helyet a Kodi-val.
A media centerrel valóban nem csináltam meg a könyvjelzőt, és ez magyarázatot is ad arra, hogy tallózni és lejátszani csak a kodi-val tudom, wrapper-rel nem játsza le, így már világos miért.

Ez a jelszó/nincs jelszó dolog még ugyan nem tiszta, hogy miért a win alap beállítás szerinti jelszvas védelemmel miért nem tetszik neki, talán egyszer tovább bogarászom a témát.

Nagyon örülök, hogy ilyen segítőkész és gyorsan reagáló csapat szerveződött a himedia mögé. Köszi mégegyszer!

jeneya

Hozzászólás2016.12.07. 08:54

Sziasztok

Egy NASt kötöttem a Q10 próra és az a problémám, hogy UPnp-én akarom Kodival lejátszani a filmeket de a Média centerrel ellentétben sokat akadva rosszul játsza le. Lehet, hogy UPnP- re is vonatkozik az vonatkozó megjegyzés amire hivatkoztok Smb és NFS Kodival való lejátszásakor? Azaz itt is előbb a média centerben kell mountolni az UPnP elérését, hogy jól játsza le Kodival is? Ha igy van akkor gondolom hogy ezt csak egyszer kell megcsinálni.

Beast

Hozzászólás2016.12.07. 14:53

jeneya írta:...UPnp-én akarom Kodival lejátszani a filmeket...

Miért akarnál DLNA-n lejátszani, amikor a lejátszó és a NAS is bizonyosan tud NFS-t (ezt javaslom) és SMB-t is (ezt tuti egy egyszerű NAS is tudja)?
DLNA-n (UPnP-n) nincs olyan fogalom, hogy mountolás (ezért nem is lehet pl. ISO fájlokat így lejátszani), tehát nem ez az oka az akadozásnak. Hanem a szerver oldalon van valami sebességprobléma. De használj NFS-t, ha tudja a NAS-od, ha nem tudja, akkor SMB-t! DLNA-n nem minden streamelhető.
HiMedia.hu adminisztrátor

jeneya

Hozzászólás2016.12.07. 15:28

Köszi a választ, kipróbálom az NFS -t.

jeneya

Hozzászólás2016.12.08. 19:56

Kipróbáltam az NFS-t a Synology NASon, a NAS által létrehozott könyvtárakat behozta de a könyvtárakat üresnek látja. Úgy állítottam be ahogy másnak írtad de tovább nem jutottam. Lehet, hogy a NASon kellene valamit még állítanom de nem tudom mit.
Így kipróbáltam az SMB-t ami már látta a könyvtárakban lévő fájlokat és a Média centerben történő fel mountolás után a Kodival behozva tökéletesen működik. Azt jól látom, hogyha hálózatról akarok a Kodival lejátszani akkor előtte mindig a Média centerben rá kell kattintsak a könyvjelzőre?
Ha esetleg van valami ötleted az NFS beállításra jó lenne mert Te is ezt javasoltad és a Synology is linuxos.

Beast

Hozzászólás2016.12.08. 20:14

jeneya írta:Kipróbáltam az NFS-t a Synology NASon, a NAS által létrehozott könyvtárakat behozta de a könyvtárakat üresnek látja...

ITT le van írva, hogy a NAS-on hogy kell NFS-jogokat adni.
Igen, a KODI csatlakozása előtt mountolni kell az SMB-megosztást is a Media Center-ben. Van erre egyébként már automatikus megoldás is, amint lesz időm, illetve működik a 7-es Androidon is, leírom, hogyan kell.

jeneya

Hozzászólás2016.12.09. 08:25

Sajnos itt nem tudtam megnézni nincs reg. kártyám ezért nem tudtam regisztrálni a sinology fórumba, de megpróbálom máshol megnézni, addig marad az SMB.
Az automatikus hálózati Kodi lejátszás jól hangzik, figyelem, hogy mikor jelenik a leírása.

Köszönöm a segítséget.

Beast

Hozzászólás2016.12.09. 11:49

A NAS helpjében is benne van az NFS jogok beállítása egyébként.

hinar

Hozzászólás2016.12.10. 15:49

jeneya írta:Sajnos itt nem tudtam megnézni nincs reg. kártyám ezért nem tudtam regisztrálni a sinology fórumba, de megpróbálom máshol megnézni, addig marad az SMB.
Az automatikus hálózati Kodi lejátszás jól hangzik, figyelem, hogy mikor jelenik a leírása.

Köszönöm a segítséget.

Webes felületen eléred a synologyt utána Vezérlőpult/Megosztott mappa/rákattintasz valamelyik kötetre vagy könyvtárra/szerkesztés/NFS engedélyek/ide be írod a lejátszó ip címét és le okézod .Ezt mindegyik kötettel vagy USB eszközzel megcsinálod.

jeneya

Hozzászólás2016.12.13. 09:39

[/quote]Webes felületen eléred a synologyt utána Vezérlőpult/Megosztott mappa/rákattintasz valamelyik kötetre vagy könyvtárra/szerkesztés/NFS engedélyek/ide be írod a lejátszó ip címét és le okézod .Ezt mindegyik kötettel vagy USB eszközzel megcsinálod.[/quote]

Köszönöm, mostanában nem voltam gépközelbe, ki fogom próbálni és jelentkezem.
Ehhez gondolom fix IP címet kell adjak a lejátszónak.
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)