Hálózati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

Runner42

Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.09.06. 02:05

A Q5-ös előtt 8 évig használtam egy popcorn c-200-ast NFS file szerverrel, probléma nélkül.

Azonban a 5-ös nem kapcsolódik sem a qnap nasomhoz, sem a synology nasomhoz, sem a kodival, sem a beépített média lejátszóval.
Szambán annyival jobb, hogy van kapcsolat a qnaphoz, a synologyhoz továbbra sem. A synologyhoz csak akkor kapcsolódik, ha bekapcsolom a laptopomat és szerintem azon keresztül történik a synology elérése, illetve a laptopomon meg kell nyitnom a synology dsm-et.

Számomra érthetetlen, nem vagyok teljesen kezdő a file megosztások kezelésében, de ilyennel még nem találkoztam, és fogalmam sincs hol lehet a hiba. Ahogy fent írtam, a c-200-zal 8 évig semmi gondom nem volt a file megosztással nfs-en sem, szambán sem.

Segítséget szeretnék kérni. Köszönöm.

Beast

Re: Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.09.06. 13:37

Runner42 írta:...Azonban a 5-ös nem kapcsolódik sem a qnap nasomhoz, sem a synology nasomhoz, sem a kodival, sem a beépített média lejátszóval...

Nálunk Synology-val semmi gond NFS-en és SMB-n se (bár előbbit használjuk). Azt gondolom a NAS-on nincs valami jól beállítva, a www.synology-forum.hu oldalt javaslom, ami segíthet.
HiMedia.hu adminisztrátor

Kicsiboo

Hálózati megosztás

Hozzászólás2016.10.01. 13:47

Üdv Néktek!

Ellentétben az előttem szólókkal én nem vagyok ennyire jártas a hálózati beállítások terén, mivel eddig csupán egy, az Androidos telefonom és a Win7-et futtató asztali PC-m közti 'drag and drop' lehetőségen kívül nem volt szükségem -senki :ugeek: :) - másra.
A telefonon az ES File Explorer alkalmazás "smb"- kapcsolatán keresztül lógtam az otthoni PC-n, adatmásolás mindkét irányba 10-12 Mb/s sebességgel történt, ami tökéletesen megfelelt.
Most a PC-ből "átköltöztem" egy Q10 Pro-ba, ahol a telefon és a box között létrehozott "smb" kapcsolaton ez a sebesség szinte pontosan a tizedére (1.1 - 1.2 Mb/s) csökkent, ami a nagy fájlok másolásához, és a türelmemhez képest is nagyon lassú.
Biztos vagyok benne, hogy a Q10 is tudná produkálni ezt a sebességet.(ugye?!? :| )

A router egy UPC-s Connect Box ch7465lg-lc, a telefon HTC 10.

A kérdésem: -hogyan tudnám ösztönözni?
Esetleg más fajta kapcsolatot kellene használnom, ha igen mi az, és hogyan kell beállítani?

Nagyon köszönöm, Sándor

Beast

Hozzászólás2016.10.01. 21:32

Kicsiboo írta:...Most a PC-ből "átköltöztem" egy Q10 Pro-ba, ahol a telefon és a box között létrehozott "smb" kapcsolaton ez a sebesség szinte pontosan a tizedére (1.1 - 1.2 Mb/s) csökkent...

A Q10 Pro ethernettel csatlakozik a hálózatodhoz? A hálózatod gigabites? Próbáltál másik fájlkezelőt, ami tud SMB-t vagy FTP-t, ha a mostani látszólag lassan működik a Q10 Pro-n?

Kicsiboo

Hozzászólás2016.10.01. 22:27

Üdv!
Igen, etherneten csatlakozik, a hálózat is gigabites.
Az ES amúgy a telefonon van, arról böngészem a box-on lévő tartalmat. A Q10-en nincs feltelepítve ez az app.
Másik fájlkezelőt nem szívesen használnék, nagyon megszoktam már ezt, nem szeretnék váltani. Viszont egy próbát megér, hátha valamelyikkel gyorsabban működik.
Köszönöm a gyors választ.
Sándor

Beast

Hozzászólás2016.10.02. 18:52

Kicsiboo írta:Igen, etherneten csatlakozik, a hálózat is gigabites.

Próbáld ki a számítógépeden is elérni a Q10 Pro megosztását, akkor kiderül, a készülék-e a lassú valamiért, mikor Samba- vagy FTP-szerverként használod!

theseb

Hozzászólás2016.11.01. 17:54

Sziasztok,

mondhatom én még kevésbé vagyok járatos a hálózat témában.
Az otthoni router-en lóg rajta egy Q5pro és az asztali PC-m (win7 fut rajta), egy notebook (szintén win7) stb... Egy otthoni hálógazként van kezelve, így a megosztott fájlokat a pc és notebook szépen látja egymást. A Q5 pro-n be van kapcsolva az smb, így a PC azt rendben látja és a Q5-re rádugott hdd-re tudok másolni, írni olvasni.
A gondom a vissza iránnyal van. A Q5 a hálózaton látja a PC-t, de a PC-n megosztott tartalmakhoz nem tud hozzáférni. A Kodi mindenáron egy felhasználónevet és jelszót kér. Próbáltam a tulajdonos adattal, tehát a pc-n lévő felhasználónév, jelszó párossal, de semmi.
A notebook tudja tallózni, nem kér ilyen hülyeségeket hogy felhasználónév.
Nem tehetek róla hülye vagyok hozzá, nem jövök rá mit akar még tőlem, hogy a Q5-el elérjem a pc-n megosztott fájlokat! :(
Help!

Beast

Hozzászólás2016.11.01. 18:37

theseb írta:...A notebook tudja tallózni, nem kér ilyen hülyeségeket hogy felhasználónév.

Kért az, csak annó megjegyezte, gondolom. A Windows-on – nem igazán értek hozzá – de gondolom beállíthatsz egyes mappákhoz megosztást, és ott jogokat különböző felhasználóknak. Egy olyan nevét és jelszavát kell megadnod, akinek adtál jogot az adott mappád/meghajtód eléréséhez. A KODI-t használod csak, vagy a wrapper-rel a Media Center van „beleépítve”?

theseb

Hozzászólás2016.11.02. 10:57

Beast írta:
theseb írta:...A notebook tudja tallózni, nem kér ilyen hülyeségeket hogy felhasználónév.

Kért az, csak annó megjegyezte, gondolom. A Windows-on – nem igazán értek hozzá – de gondolom beállíthatsz egyes mappákhoz megosztást, és ott jogokat különböző felhasználóknak. Egy olyan nevét és jelszavát kell megadnod, akinek adtál jogot az adott mappád/meghajtód eléréséhez. A KODI-t használod csak, vagy a wrapper-rel a Media Center van „beleépítve”?

Kodi + wrappert használok. A fájlok betallózása a Kodi-val történik és lényegében a Kodi maga akad el, hogy nem tudja tallózni. Igen valószínű, hogy win megosztási probléma, de ennek a lelki világához nagyon nem értek. Azóta azt találtam, hogy a win7-nek van valami csoportos (win által generált) jelszava az otthoni hálózathoz és ezért látja egymást a pc és az nb. A Kodi viszont ezt a fajta azonosítást nem ismeri, ami a win7 heppje. A Win megosztás mint felhasználó lát engem és az otthoni csoportot, egyéb új felhasználó nevet nem tudok felvinni, mert ezeket a felhasználókat látja a win.
Illetve van egy olyan felhasználó még, hogy Everyone, de nem tudom, hogy a win-nek mit jelent a mindenki. Mindenki aki a routeremen lóg, vagy mindenki az internetről, aki tudja az elérést? Ez utóbbit nem igazán szeretném.

Beast

Hozzászólás2016.11.02. 12:05

theseb írta:A fájlok betallózása a Kodi-val történik és lényegében a Kodi maga akad el, hogy nem tudja tallózni...

De az ugye tiszta, hogy a KODI-t csak az után használd, ha már a Media Center-rel felmountoltad botoolás után a könyvjelzőként is elmentett megosztást? Bár ettől még tallóznia tudni kellene a Windows-nak, ha a jogosultságok jól vannak azon beállítva. Az nem lehet, hogy ne tudj új felhasználót felvinni, de egy meglévőt is megadhatsz a KODI-nak. Feltöltöttem egy Windows 7 megosztásról szóló magyar leírást IDE. Hátha segít.
Következő

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)