Synology Nas párositás

• Szerző
  • Üzenet

kunzoltan78

Synology Nas párositás

Hozzászólás2021.03.04. 12:38

Sziasztok!

Van egy synology 218+ Nas -om. Hálozaton keresztül ezt hogy tudom párositaní hogy lásam a benne lévő vinyokat és az azon megosztott mappákat. Filmek, zenék és képek vannak rajta a mit a média centerrel vagy a kodi szeretnék lejátszani. Új felhasználó vagyok ha van lehetőség akkor valamenyire részletesen le tudnátok írni hogy be állításokat el tudjam végezni.
Tegnap vásároltam a készüléket és a jelenlegi verzió ami fönt van HDM-2.1.4 2019-09-10 150132
Elöre is köszömöm a segitséget.

Zoli

Beast

Re: Synology Nas párositás

Hozzászólás2021.03.04. 18:00

kunzoltan78 írta:...Hálozaton keresztül ezt hogy tudom párositaní hogy lásam a benne lévő vinyokat és az azon megosztott mappákat...

A Synology fórumunkon ITT leírtuk, ez nem HiMedia-specifikus kérdés, hanem egy adott NAS-on az NFS-megosztás beállításának problematikája.
A firmware-t pedig frissítsd a HiMedia-n, 2.1.7-nél tartunk, ahogy látod ITT!
HiMedia.hu adminisztrátor

makky0891

Hozzászólás2021.03.09. 23:23

Beast írta:
kunzoltan78 írta:...Hálozaton keresztül ezt hogy tudom párositaní hogy lásam a benne lévő vinyokat és az azon megosztott mappákat...

A Synology fórumunkon ITT leírtuk, ez nem HiMedia-specifikus kérdés, hanem egy adott NAS-on az NFS-megosztás beállításának problematikája.
A firmware-t pedig frissítsd a HiMedia-n, 2.1.7-nél tartunk, ahogy látod ITT!

Sziasztok!

ugyanez a problémám. Az idézett 2010-es synology oldal szerinti beállítást megcsináltam DS220plus-on, habár azóta máshogy néz ki a kezelőfelület, mivel vannak egyéb beállítások is. A himediás linket elkezdtem megnyitni, amely linkekbe mutató linkek számomra értelmezhetetlen sorozata. Tudna valaki adni egy olyan leírást, amely képekkel végigvezet az NFS beállítás rejtelmein? Kell még valamit feltelepíteni a médialejátszóra, vagy a 2019.09.10.-es kiadású szoftverrel is mennie kellene?

előre is köszi!

üdv.:
Péter

Beast

Hozzászólás2021.03.10. 10:23

makky0891 írta:...A himediás linket elkezdtem megnyitni, amely linkekbe mutató linkek számomra értelmezhetetlen sorozata...

Fogalmam sincs, mire gondolsz, mi az „himediás link”. SEMMIT nem kell a lejátszón beállítani, csak a NAS-on megadni az NFS-jogot a lejátszó IP-címének. Úgy, ahogy láttad a Synoloy leírásban (még ha régebbiek is a képernyőfotók). Ezután már csak a Media Center alkalamazásban az NFS-megosztásokat a hálózatodon ki lehet tallózni, utána el lehet menteni.
De nem szeretnénk olyan problémákról beszélni, amit valaki nem a legújabb firmware-rel tapasztal, mert nem tudhatjuk, hogy az újabbakban meg van-e már oldva. Frissíts a legújabbra, ahogy írtam, utána folytassuk, ha még lesz gondod az NFS-lejátszással!
(Kérlek, ugyanazt a problémát SOHA ne posztold két helyen a fórumban!)

makky0891

Hozzászólás2021.03.13. 11:40

Beast írta:
makky0891 írta:...A himediás linket elkezdtem megnyitni, amely linkekbe mutató linkek számomra értelmezhetetlen sorozata...

Fogalmam sincs, mire gondolsz, mi az „himediás link”. SEMMIT nem kell a lejátszón beállítani, csak a NAS-on megadni az NFS-jogot a lejátszó IP-címének. Úgy, ahogy láttad a Synoloy leírásban (még ha régebbiek is a képernyőfotók). Ezután már csak a Media Center alkalamazásban az NFS-megosztásokat a hálózatodon ki lehet tallózni, utána el lehet menteni.
De nem szeretnénk olyan problémákról beszélni, amit valaki nem a legújabb firmware-rel tapasztal, mert nem tudhatjuk, hogy az újabbakban meg van-e már oldva. Frissíts a legújabbra, ahogy írtam, utána folytassuk, ha még lesz gondod az NFS-lejátszással!
(Kérlek, ugyanazt a problémát SOHA ne posztold két helyen a fórumban!)

Sziasztok!

Himediás linkként itt a poszt kezdetén belinkelt himedia.hu forum linket értettem. Megosztom a tapasztalatomat, hátha másnak is segít. Ha most kellene választanom megvárnám az új dune lejátszót, mert a jelenlegiek sokkal kompaktabbak és állítólag egyszerűbben teszik a dolgukat. Azoknál állítólag pkug&play működik a beállítás, használat. A lejátszó.hu- s kollégák, telefonon, távsegítséggel, és személyesen is segítenek megoldani a problémákat. Mint kiderült nem csak firmware-t, hanem a skint is újra kellett telepíteni. Ezek után lett rajta play áruház és a boltban látta az ottani nast nfs-en. Itt is köszönöm a segítséget!

Viszont otthon nem. Már a nas újratelepítésen gondolkodtam, amikor kihúztam a lan kábelt és csatlakoztattam wifin. Azzal pedig megtalálta nfs kereséssel a nast. Lan kábellel korábban a 127-es végű ip-re regisztrálta magát a készülék, valamint wlanon a 131-esre. Az a fura, hogy egyik se volt más készülékkel használatban. Ezután visszadugtam a lan kábelt és átírtam 131-es végűre az ip-t. Konkluzió: ha nem megy lanon, akkor próbáld meg wlanon és különböző ip-kkel!

Beast

Hozzászólás2021.03.13. 12:32

makky0891 írta:... Mint kiderült nem csak firmware-t, hanem a skint is újra kellett telepíteni...

Uhhh... Na, de hát leírtuk a legutóbbi firmware topikjában is, az első posztban, hogy a Google és egyéb appokat külön kell telepíteni :( Nem skinről van szó, hanem firmware-ről. De örülök, hogy végre megoldódott.
A NAS-on az NFS-jogoknál nem egy adott IP-címet érdemes beállítani (ahogy ezt már írtam), hanem tartományt. Fix cím akkor lehet az NFS-jognél, ha a lejátszónak fixet adsz, különben legközelebb már nem fog menni. Nem kell semmit mókolni wifivel meg ethernettel, nem lehet különbség a kettő között, csak a NAS-on az NFS-jogosultság a fontos.

makky0891

Hozzászólás2021.03.13. 22:57

Beast írta:
makky0891 írta:... Mint kiderült nem csak firmware-t, hanem a skint is újra kellett telepíteni...

Uhhh... Na, de hát leírtuk a legutóbbi firmware topikjában is, az első posztban, hogy a Google és egyéb appokat külön kell telepíteni :( Nem skinről van szó, hanem firmware-ről. De örülök, hogy végre megoldódott.
A NAS-on az NFS-jogoknál nem egy adott IP-címet érdemes beállítani (ahogy ezt már írtam), hanem tartományt. Fix cím akkor lehet az NFS-jognél, ha a lejátszónak fixet adsz, különben legközelebb már nem fog menni. Nem kell semmit mókolni wifivel meg ethernettel, nem lehet különbség a kettő között, csak a NAS-on az NFS-jogosultság a fontos.

A NAS-on csillagot adtam meg az nfs-nél, a q10-ben pedig fix címet (először 127-es végűt), de nem találta meg a nas-t. Se smb- se pedig nfs-en. Az, hogy az smb-n se látta a nast, az azért is fura, mert a samsung tv-m, laptopok simán látták. Lan kapcsolaton akkor se működött, ha factory reset után megadtam a 131-es fix ip-t. Csak akkor működött a 131-es ip lanon, ha előtte a 131-essel felcsatlakoztattam wlanon. Nem sok értelme van, de ez a helyzet. Javaslatnak szánom olyan fórumtársaknak, akik hasonló cipőben járnak.
Nekem már működik és remélem másnak is segít!

armaros

Hozzászólás2021.08.08. 20:13

Sziasztok,

segítségeteket kérném. Vettem egy használt Synology DS415+ -t. Fix ip-t adtam a NAS-nak és a Q30-nak is. NFS engedélyezve az adott volume-n, nem privilagizált port szintén. A Q30 az istenért sem látja. Régi DS214-el nem volt ilyen gondom. Q30 firmware 2.1.7. Ha manuálisan állítom be az NFS shorcutot, akkor hibaüzenetet ad, hogy nincs directory. Autosearch nem hoz eredményt. LAN shortcut is jó lenne, ott megadom a user/psw-t, de network hibát ad be.
Mit cseszek el?

makky0891

Hozzászólás2021.08.09. 07:15

armaros írta:Sziasztok,

segítségeteket kérném. Vettem egy használt Synology DS415+ -t. Fix ip-t adtam a NAS-nak és a Q30-nak is. NFS engedélyezve az adott volume-n, nem privilagizált port szintén. A Q30 az istenért sem látja. Régi DS214-el nem volt ilyen gondom. Q30 firmware 2.1.7. Ha manuálisan állítom be az NFS shorcutot, akkor hibaüzenetet ad, hogy nincs directory. Autosearch nem hoz eredményt. LAN shortcut is jó lenne, ott megadom a user/psw-t, de network hibát ad be.
Mit cseszek el?

Probáld meg lanon és wifin is a kapcsolódást autosearch-el. Ha nem megy, akko a mediajátékos portját írd át más portszámra. Ha úgy se találja, akkor pedig dinamikusra. Ha megtalálta, akkor pedig statikusra.

Beast

Hozzászólás2021.08.09. 09:13

armaros írta:...Mit cseszek el?

ITT le van írva, mit kell a NAS-on beállítna, ez nem HiMedia kérdés.
Nem ide tartozik, de a DS415+-ban már volt cserélve az alaplap (EZÉRT)? Mert ha nem, akkor sajnos jó eséllyel nem sokáig fogod használni már :(
Következő

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)