Media Center hálózatkezelés

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2016.07.11. 23:18

Alex írta:Úgy néz ki sikerült megoldanom a Media Center hálózatkezelési problémáját...

Remek!
HiMedia.hu adminisztrátor

Alex

Hozzászólás2016.07.12. 15:54

Beast írta:
Alex írta:Úgy néz ki sikerült megoldanom a Media Center hálózatkezelési problémáját...

Remek!

Tényleg remek, hogy már működik a Media Center hálózatkezelése, de viszont az alábbi hiba továbbra is fenn áll.

"A 3DBD.ISO fájl (egy Synology NAS-on) van és, a Kodi le tudja játszani SMB és NFS megosztáson keresztül, de csak 2D-ben. Ha a wrapper-el beállítom, hogy a Media Center legyen a lejátszó a Kodi-ban, akkor a lejátszás el sem indul a NAS-ról."
Helyesbítek: SMB-n elindul, de NFS-n nem indul el.

Ezzel kapcsolatosan lehet valamit tudni, hogy miért?

Beast

Hozzászólás2016.07.12. 16:55

Alex írta:...Ezzel kapcsolatosan lehet valamit tudni, hogy miért?

Mert valamit rosszul csinálsz. tehát azt mondod, hogy a KODI most már a Media Centert hívja meg lejátszáskor, egy fájlt le is játszik SMB-n, de nem indul el (ez mit jelent pontosan?) NFS-en?
Elolvastad ENNEK a leírásnak a megjegyzéseit is? Tehát fel van mountolva az NFS megosztás előbb a Media Center-ben, majd a KODI-ban ugye nem NFS-en tallózod ki a megosztást, hanem a Helyi fájlrendszer/nmt/NFSshare mappából veszed fel a videós források közé? Ha így csinálod, nem lehetséges az, hogy NFS-en más történjen, mint SMB-n.

Alex

Hozzászólás2016.07.12. 17:35

Beast írta:
Alex írta:...Ezzel kapcsolatosan lehet valamit tudni, hogy miért?

Mert valamit rosszul csinálsz. tehát azt mondod, hogy a KODI most már a Media Centert hívja meg lejátszáskor, egy fájlt le is játszik SMB-n, de nem indul el (ez mit jelent pontosan?) NFS-en?
Elolvastad ENNEK a leírásnak a megjegyzéseit is? Tehát fel van mountolva az NFS megosztás előbb a Media Center-ben, majd a KODI-ban ugye nem NFS-en tallózod ki a megosztást, hanem a Helyi fájlrendszer/nmt/NFSshare mappából veszed fel a videós források közé? Ha így csinálod, nem lehetséges az, hogy NFS-en más történjen, mint SMB-n.

Még csak 4 napos a készülék, és a hálózati bosszúságok közepette valóban elkerülte a figyelmemet a megjegyzésben lévő rész, de így már minden OK. :D
Köszönöm a segítséget.

Beast

Hozzászólás2016.07.13. 11:37

Alex írta:...de így már minden OK. :D.

Remek, akkor érik egy posztod végre IDE is! Légy az első, mutass példát!

aspius

Hozzászólás2016.11.25. 21:16

Sziasztok!

Most telepítettem fel a legutóbbi hivatalos fw-t:
viewtopic.php?f=5&t=92

Az előzővel nekem tökéletesen működött a NAS (415 play) - os megosztás mind zenére mind filmre, de most sajnos nem tudom beállítani. A médiacenterben kiválasztom a NFS-t majd auto search, akkor megtalálja a diskstation-t, rákattintva a diskstation ikonra látom két megosztott mappát:
volume1/music
volume1/video

+ az elérési utat is
amikor kiválasztom valamelyiket ezt az üzenetet kapom: "new server error"

emlékeim szerint a korábbi fw - nél is ugyan ezt csináltam, de akkor sikerült.

Egyébként a megosztás VTEN - el továbbra is tökéletesen működik.

Valami ötletetek van?

aspius

Alex

Hozzászólás2016.11.26. 20:49

aspius írta:Sziasztok!

viewtopic.php?f=5&t=92

Az előzővel nekem tökéletesen működött a NAS (415 play) - os megosztás mind zenére mind filmre, de most sajnos nem tudom beállítani. A médiacenterben kiválasztom a NFS-t majd auto search, akkor megtalálja a diskstation-t, rákattintva a diskstation ikonra látom két megosztott mappát:
volume1/music
volume1/video

+ az elérési utat is

Valami ötletetek van?

aspius

Manuálisan állitsd be, és ugy működik. Az autosearch nekem nem is találja meg a NAS-t.

aspius

Hozzászólás2016.11.27. 11:53

Alex írta:
aspius írta:Sziasztok!

viewtopic.php?f=5&t=92

volume1/music
volume1/video

+ az elérési utat is

Valami ötletetek van?

aspius

Manuálisan állitsd be, és ugy működik. Az autosearch nekem nem is találja meg a NAS-t.

Szia

Köszi nem írtam de úgy is kipróbáltam, ma még egy factory reset -et is csináltam, de sajnos így sem működik.

aspius

Beast

Hozzászólás2016.11.27. 12:45

aspius írta:...amikor kiválasztom valamelyiket ezt az üzenetet kapom: "new server error"...

Az Android 7-es firmware-rel jelentkező problémákról jelenleg inkább még csak EBBEN a topiban beszéljünk! Nálam se a Q5 Pro-val, se a Q10 Pro-val nincs semmi gond a Media Center NFS-kezelésével, így azt gondolom a hálózati környezettől függhet. Ezt a hibaüzenet még sosem láttam, nem is értem, mit akarhat jelenteni. Ha én rákattintok egy Synology megosztásra a 2.0.0-ás firmware-rel, azonnal felkínálja a könyvjelző mentését, ahogy korábban is. Esetleg a NAS-on az NFS-beállításokat kellene módosítani?

aspius

Hozzászólás2016.11.27. 13:09

Beast írta:
aspius írta:...amikor kiválasztom valamelyiket ezt az üzenetet kapom: "new server error"...

Az Android 7-es firmware-rel jelentkező problémákról jelenleg inkább még csak EBBEN a topiban beszéljünk! Nálam se a Q5 Pro-val, se a Q10 Pro-val nincs semmi gond a Media Center NFS-kezelésével, így azt gondolom a hálózati környezettől függhet. Ezt a hibaüzenet még sosem láttam, nem is értem, mit akarhat jelenteni. Ha én rákattintok egy Synology megosztásra a 2.0.0-ás firmware-rel, azonnal felkínálja a könyvjelző mentését, ahogy korábban is. Esetleg a NAS-on az NFS-beállításokat kellene módosítani?

szia,

Nekem is felajánlotta a korábbi androiddal, de most sajnos valami gond van. Az eddigi NAS NFS beállításokkal működött a q5 pro-n majd ha váltok android 7 re akkor már nem.?

hello
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)