Media Center hálózatkezelés

• Szerző
  • Üzenet

Alex

Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2016.07.09. 12:51

A Media Center LAN (Samba) és NFS-en keresztül sem tud csatlakozni a Synology NAS-hoz. Kodi-val és fájlkezelővel pl. Total Commanderrel elérhető a NAS, és a Kodi le tudja játszani a NAS-on lévő videókat kivéve a 3D-t. Ezért beállítottam a wrapper segítségével, hogy a Media Center legyen a lejátszó, de a Media Center továbbra sem hajlandó NAS-ról lejátszani. USB-s HDD-ről megy a lejátszás. Mi lehet gond? Van, vagy lesz erre valami megoldás?

Beast

Re: Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2016.07.09. 20:28

Alex írta:A Media Center LAN (Samba) és NFS-en keresztül sem tud csatlakozni a Synology NAS-hoz...

Hát, ha leírod bővebben, hogy ez mit jelent, akkor lehet, hogy rájövünk a megoldásra. Mit jelent, hogy nem tud csatlakozni? Az NFS böngészőjében nem jelenik meg a NAS IP-címe? A NAS-on be van kapcsolva az NFS az ITT leírtak szerint? Azt gondolom, a Synology oldalán hiányzik valami, akkor pedig annak a fórumában kellene keresni a megoldást.
HiMedia.hu adminisztrátor

Alex

Hozzászólás2016.07.10. 05:38

Beast írta:
Alex írta:A Media Center LAN (Samba) és NFS-en keresztül sem tud csatlakozni a Synology NAS-hoz...

Hát, ha leírod bővebben, hogy ez mit jelent, akkor lehet, hogy rájövünk a megoldásra. Mit jelent, hogy nem tud csatlakozni? Az NFS böngészőjében nem jelenik meg a NAS IP-címe? A NAS-on be van kapcsolva az NFS az ITT leírtak szerint? Azt gondolom, a Synology oldalán hiányzik valami, akkor pedig annak a fórumában kellene keresni a megoldást.

Megpróbálom bővebben kifejteni a problémát ami a főprobléma. A Synology NAS-on engedélyezve van az NFS, és minden mással működik is csak a Media Centerrel nem. A Media Center is látja NFS-en a DS214Play két HDD megosztását, de csak a főkönyvtárig, és ettől tovább nem. Ezzel ellentétben, a Q10Pro-n lévő Kodi nem csak a főkönyvtárig jut el, hanem tovább lép és kezeli a tartalmát. Más médialejátszóval is működik az NFS megosztás. Én ezért nem gondolnám, hogy Synology oldalán lenne a probléma, ott minden belső IP-re van engedély.
A Kodi lejátszás rendben is lenne, de 3D lejátszásra nem alkalmas, ezért beállítottam a wrapprer segítségével, hogy a Media Center legyen a lejátszó. Azonban az NFS megosztáson lévő 3DBD.ISO fájlt, amit a Kodi 2D-ben le is játszott, a Media Center lejátszóval el sem indul.
Továbbá a Media Center LAN kezelése sem megy, ugyan úgy mint az NFS, így a Media Centerrel egyáltalán nem érhető el a NAS.
Remélem sikerült részletesebben leírnom a problémát, de ha merül még fel kérdés, akkor azokra válaszolok.

Alex

Hozzászólás2016.07.10. 08:06

Az előzőekben írtakhoz egy pár képet készítettem. Erre keresem a megoldást.

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép

Kép

Beast

Hozzászólás2016.07.11. 12:09

Alex írta:...Azonban az NFS megosztáson lévő 3DBD.ISO fájlt, amit a Kodi 2D-ben le is játszott, a Media Center lejátszóval el sem indul. Továbbá a Media Center LAN kezelése sem megy, ugyan úgy mint az NFS, így a Media Centerrel egyáltalán nem érhető el a NAS.

Még mindig nem teljesen értek mindent. Azt írod, egy 3DBD iso fájl, ami egy NFS megosztáson (egy Synology NAS-on) van, nem indul el. A következő mondat szerint viszont nem is tudsz csatlakozni NFS megosztásokhoz.
A Media Center-ben a LAN menü a Samba böngészőt jelenti. Tehát a Windows-os, SMB-n elérhető szervereket kell itt látnod, miután belépsz a LAN menübe és megnyomod az AutoSearch gombot. Hasonlóan, az NFS menü az NFS-en (linux hálózati protokoll) elérhető szervereket keresi, mindkettőben megjelennek a szerverek, és azon belül az elérhető megosztások. Ezeket el is lehet menteni, később nem kell keresgetni (időt spórolsz). Az AutoSearch mellett a másik opció, hogy ismerve az IP-címeket és elérési utakat, manuálisan felveszel egy-egy megosztást kvázi könyvjelzőként a Media Center-ben.
Ha van SMB-n (Samba) megosztott mappád (akár a NAS-on, alár egy Windows-os gépen) és NFS-en elérhető megosztásod is a hálózatodon, akkor mind a LAN mind az NFS menüben a MediaCenter az AutoSearch gombra meg kell, hogy találja azokat. Ha nem, akkor ott valami hálózati gond van. Ha megtalálja – olyat is írtál, ami szerint megtörténik ez, mert a „főkönyvtárig” eljutsz –, akkor SMB-n hibás jelszó, NFS-en pedig rossz jogosult IP-cím megadása (vagy más beállítás az NFS-jogoknál a NAS-on) lehet az egyetlen ok, hogy nem csatlakozik. A KODI egyébként SMB-n csatlakozik (mert tud NFS-t is)? Mert ha az megtalálja így a megosztásaidat, akkor a Media Center sem viselkedhet másként.
Ha nincs más, akkor egy factory resetet nyomnék a helyedben. Nálunk soha semmilyen gond nem volt a Media Center-rel és akár Synology-val.

Alex

Hozzászólás2016.07.11. 16:43

Még egyszer fussunk neki, válaszolva a leírtakra.

„Még mindig nem teljesen értek mindent. Azt írod, egy 3DBD iso fájl, ami egy NFS megosztáson (egy Synology NAS-on) van, nem indul el.”
A 3DBD.ISO fájl (egy Synology NAS-on) van és mint korábban már írtam a Kodi le tudja játszani SMB és NFS megosztáson keresztül, de csak 2D-ben. Ha a wrapper-el beállítom, hogy a Media Center legyen a lejátszó a Kodi-ban, akkor a lejátszás el sem indul. Így értettem.

„A következő mondat szerint viszont nem is tudsz csatlakozni NFS megosztásokhoz.”
A Media Centerrel nem tudok se SMB, se NFS megosztáson csatlakozni, a Kodival igen. Erről mellékeltem korábban a fotókat.

„A Media Center-ben a LAN menü a Samba böngészőt jelenti. Tehát a Windows-os, SMB-n elérhető szervereket kell itt látnod, miután belépsz a LAN menübe és megnyomod az AutoSearch gombot.”
A Media Center nem csak az AutoSearch gombbal nem működik. Nem vagyok amatőr.

„Ha nem, akkor ott valami hálózati gond van.”
A Q10 Pron lévő Kodival , és más eszközökkel miért nincs akkor gond? Miért máshol keressem a hibát, ha csak a Media Centerrel van gond?

„A KODI egyébként SMB-n csatlakozik (mert tud NFS-t is)?”
A Kodi SMB-n és NFS-en keresztül is látja a NAS-t, tud is csatlakozni, és a lejátszás is megy, kivéve a 3D-t.

„Mert ha az megtalálja így a megosztásaidat, akkor a Media Center sem viselkedhet másként.”
Pedig ez a helyzet áll fent, és pont ezért gondolom, hogy a Media Center hibája, ami a képekből is látszik. Nem tudom miért kell másra terelni a problémát.

„Ha nincs más, akkor egy factory resetet nyomnék a helyedben.”
Ezt meg minek, mivel mint már azt is írtam, hogy firmware frissítés is volt, és azzal sem javult meg.

Ezek után egy megnyugtató választ várnék, hogy van-e esély, hogy megoldódjon ez az állapot.

Beast

Hozzászólás2016.07.11. 17:26

Alex írta:... Nem tudom miért kell másra terelni a problémát...

Csak azért, mert egy gyári alkalmazásról beszélünk, amivel nálunk nem reprodukálható a hiba. De nem terelem sehová, csak próbálom kiszűrni, hogy mi lehet, mi nem. Hardveres gond szintén nem lehet. A factory resettel nem egyenértékű a firmware frissítés, számos ROM-ban tárolt paramétert is töröl, amit a frissítés esetleg nem. Mivel a frissítés tartalmazza a Media Center-t, maga a program nem lehet hibás frissítés előtt és után is.
Ne várj olyan megoldást, hogy meg kell nyomni egy gombot a távvezérlőn, és megoldódik az a gond, ami csak Nálad, és csak egyetlen adott hálózaton belül létezik!

Alex

Hozzászólás2016.07.11. 18:09

Beast írta:
Alex írta:... Nem tudom miért kell másra terelni a problémát...

Csak azért, mert egy gyári alkalmazásról beszélünk, amivel nálunk nem reprodukálható a hiba. De nem terelem sehová, csak próbálom kiszűrni, hogy mi lehet, mi nem. Hardveres gond szintén nem lehet. A factory resettel nem egyenértékű a firmware frissítés, számos ROM-ban tárolt paramétert is töröl, amit a frissítés esetleg nem. Mivel a frissítés tartalmazza a Media Center-t, maga a program nem lehet hibás frissítés előtt és után is.
Ne várj olyan megoldást, hogy meg kell nyomni egy gombot a távvezérlőn, és megoldódik az a gond, ami csak Nálad, és csak egyetlen adott hálózaton belül létezik!

Megvolt a factory reset is, de a helyzet változatlan.
Azért nem értem a dolgot, mert ha NAS beállítási probléma lenne, akkor a Kodival sem kellene működnie az SMB és NFS megosztásnak. És a Kodi ugyan arról a készülékről kommunikál, mint a Media Center. Akkor miben lehet a hiba?

Beast

Hozzászólás2016.07.11. 18:41

Alex írta:...Azért nem értem a dolgot, mert ha NAS beállítási probléma lenne, akkor a Kodival sem kellene működnie az SMB és NFS megosztásnak.

Hát, ez sem teljesen igaz, mert pl. a KODI igényli (vagy korábban bizonyosan igényelte) a Nem privilegizált portoktól származó csatlakozások lehetővé tétele opció bekapcsolását, míg minden más médialejátszó (készülék), amit ismerek, megy enélkül is. De itt nem gondolom, hogy ez lenne a gond, hiszen SMB-n sem látod valamiért a NAS-t a Media Centeren keresztül.
Ha a factory reset sem segített, akkor továbbra is valami hálózati gondra kell hivatkoznom. Azt még megpróbálnám, hogy az IP-cím alapján (ugye nem fix, hanem dinamikus a Q10 Pro címe?) a routerben egy próba erejéig berakom az adott címet DMZ-be, hogy bizonyosan semmilyen portot ne blokkoljon a router. Megnézném egy másik hálózatban (ismerősnél) is a készüléket, azt gondolva, hogy ott már nem lesz gond a Media Center-rel. Ha meg mégis, akkor nincs igazam, és nem hálózati gond. Akkor nem marad más, megkérdezem a gyártót.

Alex

Hozzászólás2016.07.11. 20:52

Beast írta:
Alex írta:...Azért nem értem a dolgot, mert ha NAS beállítási probléma lenne, akkor a Kodival sem kellene működnie az SMB és NFS megosztásnak.

Hát, ez sem teljesen igaz, mert pl. a KODI igényli (vagy korábban bizonyosan igényelte) a Nem privilegizált portoktól származó csatlakozások lehetővé tétele opció bekapcsolását, míg minden más médialejátszó (készülék), amit ismerek, megy enélkül is. De itt nem gondolom, hogy ez lenne a gond, hiszen SMB-n sem látod valamiért a NAS-t a Media Centeren keresztül.
Ha a factory reset sem segített, akkor továbbra is valami hálózati gondra kell hivatkoznom. Azt még megpróbálnám, hogy az IP-cím alapján (ugye nem fix, hanem dinamikus a Q10 Pro címe?) a routerben egy próba erejéig berakom az adott címet DMZ-be, hogy bizonyosan semmilyen portot ne blokkoljon a router. Megnézném egy másik hálózatban (ismerősnél) is a készüléket, azt gondolva, hogy ott már nem lesz gond a Media Center-rel. Ha meg mégis, akkor nincs igazam, és nem hálózati gond. Akkor nem marad más, megkérdezem a gyártót.

Úgy néz ki sikerült megoldanom a Media Center hálózatkezelési problémáját.
A NAS tűzfal profilját nem szerette valamiért, ami más eszközzel nem jelentkezett. Egy újabb profilt beállítva működik az SMB és NFS is a Media Centerrel is.
Következő

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)