Hálozati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

laszloborbely

Re: Hálozati megosztás

Hozzászólás2017.12.11. 09:33

Üdv!

Mivel nem hagyott nyugodni a hálózati probléma, ezért az alábbi alternatívára jöttem rá. (Lehet, hogy ez csak nekem új, de részmegoldásként működik!) Semmiféle kiegészítő app nem szükséges!

A médialejátszóban lévő merevlemezt alapértelmezett meghajtóként kell beállítani, és így a hálózatban a "\\ANDROID_BE28E\share\sdcard" útvonalat kell megadni... és láss csodát működik!

Tudom részmegoldás, de másképp nálam nem működik. Ha van valakinek újabb (vagy régi) ötlete úgy szívesen fogadom.
B. Laci

Beast

Hozzászólás2017.12.11. 11:09

laszloborbely írta:...Megjegyzem, hogy az SMB be van kapcsolva...

Semmit nem kell telepíteni, az Android beállításainál ha bekapcsolod az SMB-szervert, akkor az IP-címét beírva elérhető Windowsról (Hálózati meghajtó csatlakoztatása a WIndows Intézőben). Lehet, keresni akarod a Windows alatt, és valamiért nem találja meg a géped az adott munkacsoportban. De ha a Q10 Pro IP-címét megadod, akkor működnie kell.
HiMedia.hu adminisztrátor

laszloborbely

Hozzászólás2017.12.11. 19:47

Köszönöm a segítséget!

A kérdésem a következő: Az általad leírtak szerint az ip cím alapján "\\192.168......\share\sdcard" érhető el. Ez ugyan az mint az előzőleg általam leírtak. Viszont nekem az "sda2" a merevlemez. Az "sdcard" a belső beépített. Az "sda2" nem szerepel az elérési úton, pedig úgy lenne az igazi. Valami megoldás?

Köszönöm: B. Laci

pari182

Hozzászólás2017.12.12. 11:44

Nekem sajnos ez a módszer sem jött be, pedig ki lett választva szépen a csatlakoztatott külső hdd...ugyanúgy 931 MB-nak látom az androidot a hálózaton.

laszloborbely írta:Üdv!

Mivel nem hagyott nyugodni a hálózati probléma, ezért az alábbi alternatívára jöttem rá. (Lehet, hogy ez csak nekem új, de részmegoldásként működik!) Semmiféle kiegészítő app nem szükséges!

A médialejátszóban lévő merevlemezt alapértelmezett meghajtóként kell beállítani, és így a hálózatban a "\\ANDROID_BE28E\share\sdcard" útvonalat kell megadni... és láss csodát működik!

Tudom részmegoldás, de másképp nálam nem működik. Ha van valakinek újabb (vagy régi) ötlete úgy szívesen fogadom.
B. Laci

laszloborbely

Hozzászólás2017.12.12. 12:26

Üdv!

Kérdésem, hogy választottad ki a merevlemezt? Mint ahogy jeleztem nekem csak a share/sdcard szerepel. Az sda2 nem! Az sdcard a rendszer és az sda2 a merevlemez. Nekem a merevlemez 3TB Toshiba. Lehet, hogy ez a baj? Nem hiszem, mert ha elsődleges meghajtó, akkor működik. Igaz, hogy az adatátvitel 5Ghz wi-fin siralmas.

pari182

Hozzászólás2017.12.12. 13:00

Szia!

Android beállításoknál van lehetőség elsődleges háttértár kiválasztására, itt megjelenik az sdcard, illetve a külső hdd (sba2 néven talán), de ha egy pendrive van csatlakoztatva, azt is látja. A probléma az, hogy hiába a hdd az elsődleges, ettől még a hálózaton nem ez van megosztva hanem a q10 tarhelye...

Te viszont valamit jól csinálsz, mert nálad működik...:) Kodi-n belül tudtam csak a q10-hez csatlakoztatott hdd-re fájlt másolni, ott kb 5-6 MB/s volt a sebesség, ha jól emlékszem, de este megnézem újra, akkor kerülök a gép közelébe...

laszloborbely írta:Üdv!

Kérdésem, hogy választottad ki a merevlemezt? Mint ahogy jeleztem nekem csak a share/sdcard szerepel. Az sda2 nem! Az sdcard a rendszer és az sda2 a merevlemez. Nekem a merevlemez 3TB Toshiba. Lehet, hogy ez a baj? Nem hiszem, mert ha elsődleges meghajtó, akkor működik. Igaz, hogy az adatátvitel 5Ghz wi-fin siralmas.

Beast

Hozzászólás2017.12.12. 13:15

laszloborbely írta:...Az "sda2" nem szerepel az elérési úton, pedig úgy lenne az igazi.

Az android rendszer alapvetően elég ostoba Samba szerverként. ha IP-cím alapján csatlakozok, ezt látom:

Kép

Ez a saját flash memória, a merevlemezre egy kvázi parancsikon (simlink) mutat, a képen épp kijelölve a belső HDD.
Ide másolhatsz már bármit, az a HDD-re fog kerülni, csak mivel a számítógép azt látja, hogy 1 GB a megosztás mérete, nem enged nagyobb fájlokat másolni. Kisebbekből persze telerakhatod az akár 4 TB-os belső lemezt is így (nálam 45-65 MByte/sec a másolási sebesség gigabites etherneten Mac-ről), csak hát egy film nagyobb, mint 1 GB, így az már nem megy át ilyen módon.
Megoldás lehet szerintem akár a belső, akár egy USB-s lemez hálózaton keresztüli elérésre egy ingyenes FTP-szerver, lásd EZEN leírást! Az elérési út /storage/sda1 a belső HDD-nél, de kitallózható szerintem bármely USB-s lemez is a storage mappából.

pari182

Hozzászólás2017.12.12. 13:24

Köszönöm, ezt mindenképpen kipróbálom este! Raktam fel már ftp app-ot a q10-re, de egyszerűen nem látszódtak az alkalmazás gombjai...

Beast írta:
laszloborbely írta:...Az "sda2" nem szerepel az elérési úton, pedig úgy lenne az igazi.

Az android rendszer alapvetően elég ostoba Samba szerverként. ha IP-cím alapján csatlakozok, ezt látom:

Kép

Ez a saját flash memória, a merevlemezre egy kvázi parancsikon (simlink) mutat, a képen épp kijelölve a belső HDD.
Ide másolhatsz már bármit, az a HDD-re fog kerülni, csak mivel a számítógép azt látja, hogy 1 GB a megosztás mérete, nem enged nagyobb fájlokat másolni. Kisebbekből persze telerakhatod az akár 4 TB-os belső lemezt is így (nálam 45-65 MByte/sec a másolási sebesség gigabites etherneten Mac-ről), csak hát egy film nagyobb, mint 1 GB, így az már nem megy át ilyen módon.
Megoldás lehet szerintem akár a belső, akár egy USB-s lemez hálózaton keresztüli elérésre egy ingyenes FTP-szerver, lásd EZEN leírást! Nem próbáltam a HiMedia-n, de a Chameleon-on működött.

Beast

Hozzászólás2017.12.12. 13:29

pari182 írta:...Raktam fel már ftp app-ot a q10-re, de egyszerűen nem látszódtak az alkalmazás gombjai...

Kipróbáltam Q10 Pro-n, ez hibátlanul működik. Törlöm a másik topikba is beírt posztodat (kérlek, egy problémát csak egy helyre írj!).

laszloborbely

Hozzászólás2017.12.12. 18:20

Üdv!

Köszönöm az érdemi információkat! Működik hálózati meghajtóként és ftp-ként is! Az átviteli sebességgel - mivel az nálam wi-fin megy - még vannak problémák. Szerintem lesznek is, de a bekábelezés nálam nem megvalósítható.

Köszönök mindent: B. Laci
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)