Hálozati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

pari182

Re: Hálozati megosztás

Hozzászólás2017.12.12. 21:01

Köszönöm a segítséget, sikerült működésre bírni, 15-16MB/s sebességgel tudok is másolni. Igaz, finderben mindig samban keresztül akart csatlakozni, de Forkliftben nincs probléma. Legközelebb pedig csak egy helyen fogok hozzászólni. :)

Beast írta:
pari182 írta:...Raktam fel már ftp app-ot a q10-re, de egyszerűen nem látszódtak az alkalmazás gombjai...

Kipróbáltam Q10 Pro-n, ez hibátlanul működik. Törlöm a másik topikba is beírt posztodat (kérlek, egy problémát csak egy helyre írj!).

Beast

Hozzászólás2017.12.13. 10:21

pari182 írta:Köszönöm a segítséget, sikerült működésre bírni, 15-16MB/s sebességgel tudok is másolni. Igaz, finderben mindig samban keresztül akart csatlakozni...

Finderben a Connect to server lehetőségnél lehetne FTP-t beírni, de jobban jársz egy Cybeduck-kal (ingyenes FTP-klines) pélfául. A 15–16 MB/s elég karcsú még (hacsak nem wifi), ahogy írtam, nekem 45-62 MByte/sec között ír hálózaton a Mac a Q10 Pro belső lemezére.
HiMedia.hu adminisztrátor

pari182

Hozzászólás2017.12.15. 22:36

Igen, ez wifin keresztül elért sebesség volt, most egy cat6 utp kábellel csatlakoztattam a q10 pro-t a routerre, semmi változás nem történt, ugyanez a tempó maradt...

(Szerk.: mikor megjött a q10, a külső hdd-t automatikusan rádugtam az usb bemenetre...csakhogy mint látom, ez 3.0 slave és a hátoldalon van a sima 3.0. Lehet, hogy amiatt tudja csak ezt a sebességet, mert nem 3.0-n kommunikál a winyó? Usb 3.0 B - micro usb kábelt kéne keressek? Tudom, ez már talán más topicba tartozna, csak mivel innen indult ki a beszélgetés, gondoltam itt folytatom..)

Beast írta:
pari182 írta:Köszönöm a segítséget, sikerült működésre bírni, 15-16MB/s sebességgel tudok is másolni. Igaz, finderben mindig samban keresztül akart csatlakozni...

Finderben a Connect to server lehetőségnél lehetne FTP-t beírni, de jobban jársz egy Cybeduck-kal (ingyenes FTP-klines) pélfául. A 15–16 MB/s elég karcsú még (hacsak nem wifi), ahogy írtam, nekem 45-62 MByte/sec között ír hálózaton a Mac a Q10 Pro belső lemezére.

Beast

Hozzászólás2017.12.16. 16:18

pari182 írta:...csakhogy mint látom, ez 3.0 slave és a hátoldalon van a sima 3.0. Lehet, hogy amiatt tudja csak ezt a sebességet, mert nem 3.0-n kommunikál a winyó...

Mit értesz azon, hogy sima? A hátlapon lévő csatlakozón magát a Q10 Pro-t, mint külső USB3-as lemezt lehet a számítógéphez csatlakoztatni. Ha a Q10 Pro-hoz csatlakoztatnál USB3-as külső lemezt, ezt az oldalán lévő USB-host csatlakozókon keresztül tudod megtenni, amelyek között találsz USB3-at is (kék színű).
Ha gigabites a switch a routeredben (vagy a switch, amin keresztül a számítógéped és a Q10 Pro elérik egymást), gigabitesek a kábelek és nem kifejezetten lassú a számítógéped, akkor Nálad is 40 Mbyte/s fölött kell lennie a fájlátvitelnek etherneten keresztül.

pari182

Hozzászólás2017.12.19. 22:47

A router szerintem gigabites, Synology rt1900ac, a rá csatlakoztatott winyó WD My Passport Ultra. A q10 és a router között cat6 kábel fut. A q10-re ADATA Classic CH11 van csatlakoztatva, most exFAT-ra formáztam, így nem ismeri fel, csak 2.0-n keresztül...Másolni lehet rá így, kb 12 MB/s sebességgel. A fájlátvitel tehát a NAS (ha nevezhetjük így a synology + külső hdd kombót) és a q10 között történik.

Szerk.: szerintem itt a routernél lesz a probléma forrása, megpróbálom megtalálni a synology fórumon a megoldást. :)

Beast írta:
pari182 írta:...csakhogy mint látom, ez 3.0 slave és a hátoldalon van a sima 3.0. Lehet, hogy amiatt tudja csak ezt a sebességet, mert nem 3.0-n kommunikál a winyó...

Mit értesz azon, hogy sima? A hátlapon lévő csatlakozón magát a Q10 Pro-t, mint külső USB3-as lemezt lehet a számítógéphez csatlakoztatni. Ha a Q10 Pro-hoz csatlakoztatnál USB3-as külső lemezt, ezt az oldalán lévő USB-host csatlakozókon keresztül tudod megtenni, amelyek között találsz USB3-at is (kék színű).
Ha gigabites a switch a routeredben (vagy a switch, amin keresztül a számítógéped és a Q10 Pro elérik egymást), gigabitesek a kábelek és nem kifejezetten lassú a számítógéped, akkor Nálad is 40 Mbyte/s fölött kell lennie a fájlátvitelnek etherneten keresztül.

Beast

Hozzászólás2017.12.20. 09:41

[quote="pari182"...ha nevezhetjük így a synology + külső hdd kombót...][/quote]
Nem nevezném NAS-nak :)
Az szerintem nem lehet, hogy azért, mert a fájlrendszer mondjuk exFat, azért csak USB2-es porton csatlakozhat egy USB-s lemez. De nem értem igazán, miért akarsz hálózaton másolgatni, amikor bármikor átdughatod az USB-s lemezt a másik eszközre, illetve a Q10 Pro-ba is tehetsz belső lemezt (gondolom azért vetted ezt a modellt), amit bizonyosan gyorsabban kezel, mint egy USB-set. Ha meg hálózaton moziznál, akkor jobb felállás egy Q5 Pro és egy NAS.

peti01

Hozzászólás2017.12.25. 15:14

Kedves Admin, nekem Q10 esetén van egy hálózati problémám. A közös hálózaton lévő Win7-es számítógépemmel szeretném, ha kommunikálna a Q10, ami néha sikerül is, de legtöbbször sem a Windows nem tudja elérni a Q10-et, sem az a Windowst. A Q10 timed out hibát jelez, és azt írja, hogy nem tud csatlakozni a hálózati szerverhez, míg a számítógépen (Intéző - Hálózat) hol megjelenik a Q10, hol nem. Olyan is előfordult már (többször), hogy megjelent az eszköz, de nem lehetett rákapcsolódni. Az egészet az teszi kimondottan bosszantóvá, hogy néha gond nélkül létrejön a kapcsolat, oda-vissza látják egymást, működik a másolás, stb. Help, please!

Beast

Hozzászólás2017.12.28. 19:38

peti01 írta:...A közös hálózaton lévő Win7-es számítógépemmel szeretném, ha kommunikálna a Q10...

És hogyan csatlakozol/csatlakoznál Windows alól a Q10 Pro lemezéhez? WIndows Intéző, hálózati meghajtó csatlakoztatása, lejátszó IP-címének megadása?
És ha a Windows megosztásához csatlakoznál, azt a LEÍRÁSUNK alapján csinálod?

peti01

Hozzászólás2017.12.28. 22:15

Beast írta:
peti01 írta:...A közös hálózaton lévő Win7-es számítógépemmel szeretném, ha kommunikálna a Q10...

És hogyan csatlakozol/csatlakoznál Windows alól a Q10 Pro lemezéhez? WIndows Intéző, hálózati meghajtó csatlakoztatása, lejátszó IP-címének megadása?
És ha a Windows megosztásához csatlakoznál, azt a LEÍRÁSUNK alapján csinálod?

Igen, és a legfurább - amire csak mostanában jöttem rá -, hogy ez a probléma csak vezetékes kapcsolatnál áll fel, Wi-finél simán megy.

Beast

Hozzászólás2017.12.28. 22:31

peti01 írta:...ez a probléma csak vezetékes kapcsolatnál áll fel, Wi-finél simán megy.

Hát, akkor bizonyosan nem itt fogjuk megtalálni a megoldást, valami a kábelekkel, switch-ekkel lehet a vezetékes hálózaton.
ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)