Hálozati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

Csiga

Hálozati megosztás

Hozzászólás2017.01.09. 10:35

Q5pro-s lejátszóm sehogyan sem látja a win 7 Ultimate rendszerű számítógépem megosztott mappáit. :cry:
A Kodit használva viszont igen. Már sok mindent kipróbáltam mi lehet a gond? Másnak ez működik vajon??
Az itt megadott beállításokon már túl vagyok.

A Kodin keresztül a hálózaton lévő filmeket elindítva azt vettem észre,hogy az A vincseszteren lévőket a beépített Wrapper segítségével le tudom játszani de ugyanezt a B vincseszteren már nem. Csak a saját dvd lejátszója viszi :o

Segítséget szeretnék!
Köszönöm.

Beast

Re: Hálozati megosztás

Hozzászólás2017.01.09. 12:56

Csiga írta:Q5pro-s lejátszóm sehogyan sem látja a win 7 Ultimate rendszerű számítógépem megosztott mappáit...

Mert a „lejátszó”, ami egy számítógép magától nem lát semmit, természetesen. Az Androidban nincs olyan, mint pl. a Windows-ban, hogy a rendszer felcsatol egy hálózati megosztást mondjuk bootolás után magától. Az egyes programok (pl. a KODI) ezt meg tudják tenni viszont.
Ha elolvastad a Wrapper-es leírásunkat, akkor mielőtt a KODI-val SMB-n csaltakozál, ugye a Media Center-ben mountolod a PC-d megosztását? Ebben az esetben viszont semmi gond a hálózaton keresztüli lejátszással a Wrapper használata mellett.
HiMedia.hu adminisztrátor

Csiga

Hozzászólás2017.01.09. 16:11

Pontosabban le írnád hogy hogyan mountolom a Pcm-et mielőtt a Kodit használom?

A Media Centerben nem látok SMB mappát!! Csak NSF és UPNP
Kodi nélkül ez tudja a Media Center? :?

Köszönöm!

Beast

Hozzászólás2017.01.15. 17:50

Csiga írta:Pontosabban le írnád hogy hogyan mountolom a Pcm-et mielőtt a Kodit használom?

Nem tudom pontosabban, mint ahogy a fentebb linkelt cikkben leírtuk:
„A fentebb leírt módszer hálózatunkon (SMB, NFS) keresztüli lejátszáskor csak akkor működik, ha az adott hálózati megosztások a Media Center számára elérhetőek, mountolva vannak. Ezt legegyszerűbben úgy érhetjük el, hogy a Media Center-ben SMB-n vagy NFS-en kitallózzuk a megosztást, majd elmentjük könyvjelzőként (shortcut) az alkalmazáson belül. A KODI indítása előtt a Media Center-ben kattintsunk a könyvjelzőre, hogy felcsatolja, mountolja a hálózati megosztást!”

„SMB mappa” nincs is a Media Center-ben, csak SMB és NFS böngésző. Az „LAN” a Windows-os hálózati böngésző (azaz az SMB). Ott megkeresed a megosztást, és felveszed a Media Center könyvjelzői közé, ahogy leírtuk!

Csiga

Hozzászólás2017.01.18. 12:21

Köszönöm a hozzászólást.
Nálam az a baj hogy a média centerben semmit nem tudok kitallózni mivel sehol nem lát semmit !!!
Csak az UPNP de ott csak ezt Tv Box@105(HIMEDIA) nem értem miért?
A Kodit használva viszont simán megtalálok mindent.

Köszönöm

Beast

Hozzászólás2017.01.18. 12:50

Csiga írta:...média centerben semmit nem tudok kitallózni mivel sehol nem lát semmit !!!

Nem lehet különbség a kettő között szerintem. Van a hálózatodon SMB és és NFS megosztás is, és mégse talál semmi se a LAN, se az NFS böngésző a Media Center-ben? És manuálisan megadva mondjuk az NFS-szerver adatait, akkor sem működik? Ez szerintem nem lehet.

Csiga

Hozzászólás2017.01.19. 22:57

Köszönöm a hozzászólást!

Nem vagyok pc-mágus csak egy szimpla felhasználó, sajnos ahogy írtad nem találok automatikus kereséssel semmit a Media Center Lan és NFS böngészőben. NFS szerver nincs a gépen.
Próbáltam Letölteni egy ilyen progit és elindítani de nem látta. Manuálisan nem próbáltam feladtam :(
Még próbálkozom de ha eszedbe jut valami szívesen olvasom :D

Beast

Hozzászólás2017.01.20. 13:18

Csiga írta:...nem találok automatikus kereséssel semmit a Media Center Lan és NFS böngészőben....

De a számítógépeden be van kapcsolva a hálózati megosztás, ki van jelölve a megosztani kívánt mappa, stb.? EZT olvastad, ha Windows 7-et használsz?

Csiga

Hozzászólás2017.01.20. 22:07

Köszönöm a választ.

Más média lejátszót is használok ott semmi gond.
A mappa megosztás a Windows-7 belül rendben van hiszen a Kodit használva betallózható a megosztott mappa ott minden rendben van.
De itt a Media Centerben???
A Lan és NFS böngészőben csak a manuális megadás lehetséges mivel ügye automatában nem talál semmit de oda nem tudom miket írjak be pontosan ez a problémám :roll:

Köszönöm!

Vicarious1

Hozzászólás2017.01.21. 10:28

Üdv.
Nekem is ua. a problémám... tegnap vettem egy Q10 Pro-t. (Frissítettem Android 7.0-re.) A PC-men Windows 10 van.
A LAN -nál sikerült a megosztott mappákat láthatóvá tenni, és a shortcut-okat létrehozni.
Az NFS-nél a megadandó paraméterekkel viszont new server error-t ír ki. (Ugyanazt az adatokat írtam mint a LAN-nál). Ide miket írjak, hogy ez is működjön, azt írtátok ez jobb, gyorsabb megoldás a Sambánál?
Következő

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)