Media Center hálózatkezelés

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2022.01.06. 10:05

adeak írta:...SMB-vel próbálkoztam, de - javaslatod alapján - megpróbálom az NFS-t. KODI-t sem használtam, de azt is megnézem.

A KODI-t csak azért javasoltam, mert abban is van egy NFS-kliens, és akkor kiderülne, hogy a Media Center-ben lévő működik-e csak rosszul, vagy a hálózatodon NAS-odon van a gond (vélhetően beállítási) inkább. De a KODI-t is érdemes lehet használnod így: link...
Egyébként SMB-vel inkább lehet hálózati gond, mint NFS-sel, előbbinél még munkacsoportok és user/jelszó is bonyolítják a kapcsolatot. Meg van olyan, hogy SMB master browser gép a hálózaton, ennek kijelölésével is szokott gond lenni.
HiMedia.hu adminisztrátor

adeak

Re: Media Center hálózatkezelés

Hozzászólás2022.01.06. 18:53

Beast írta:
adeak írta:...SMB-vel próbálkoztam, de - javaslatod alapján - megpróbálom az NFS-t. KODI-t sem használtam, de azt is megnézem.

A KODI-t csak azért javasoltam, mert abban is van egy NFS-kliens, és akkor kiderülne, hogy a Media Center-ben lévő működik-e csak rosszul, vagy a hálózatodon NAS-odon van a gond (vélhetően beállítási) inkább. De a KODI-t is érdemes lehet használnod így: link...
Egyébként SMB-vel inkább lehet hálózati gond, mint NFS-sel, előbbinél még munkacsoportok és user/jelszó is bonyolítják a kapcsolatot. Meg van olyan, hogy SMB master browser gép a hálózaton, ennek kijelölésével is szokott gond lenni.

Sziasztok!

Köszönöm a további tanácsokat!
Éppen az imént sikerült megoldanom az alapproblémát (QNAP SMB elérése). Jogos volt az észrevétel, hogy a router a hibás. A hibát ugyan nem találtam meg, de mindent legyalultam, újraindítottam és újra csatlakoztattam minden eszközt, és most minden működik. Remélem, így is marad. Ettől függetlenül megnézem az NSF hozzáférést, és a KODI-t is.
Még egyszer köszönöm!

A.
Előző

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)