Synology Nas párositás

• Szerző
  • Üzenet

kunzoltan78

Synology Nas párositás

Hozzászólás2021.03.04. 12:38

Sziasztok!

Van egy synology 218+ Nas -om. Hálozaton keresztül ezt hogy tudom párositaní hogy lásam a benne lévő vinyokat és az azon megosztott mappákat. Filmek, zenék és képek vannak rajta a mit a média centerrel vagy a kodi szeretnék lejátszani. Új felhasználó vagyok ha van lehetőség akkor valamenyire részletesen le tudnátok írni hogy be állításokat el tudjam végezni.
Tegnap vásároltam a készüléket és a jelenlegi verzió ami fönt van HDM-2.1.4 2019-09-10 150132
Elöre is köszömöm a segitséget.

Zoli

Beast

Re: Synology Nas párositás

Hozzászólás2021.03.04. 18:00

kunzoltan78 írta:...Hálozaton keresztül ezt hogy tudom párositaní hogy lásam a benne lévő vinyokat és az azon megosztott mappákat...

A Synology fórumunkon ITT leírtuk, ez nem HiMedia-specifikus kérdés, hanem egy adott NAS-on az NFS-megosztás beállításának problematikája.
A firmware-t pedig frissítsd a HiMedia-n, 2.1.7-nél tartunk, ahogy látod ITT!
HiMedia.hu adminisztrátor

makky0891

Hozzászólás2021.03.09. 23:23

Beast írta:
kunzoltan78 írta:...Hálozaton keresztül ezt hogy tudom párositaní hogy lásam a benne lévő vinyokat és az azon megosztott mappákat...

A Synology fórumunkon ITT leírtuk, ez nem HiMedia-specifikus kérdés, hanem egy adott NAS-on az NFS-megosztás beállításának problematikája.
A firmware-t pedig frissítsd a HiMedia-n, 2.1.7-nél tartunk, ahogy látod ITT!

Sziasztok!

ugyanez a problémám. Az idézett 2010-es synology oldal szerinti beállítást megcsináltam DS220plus-on, habár azóta máshogy néz ki a kezelőfelület, mivel vannak egyéb beállítások is. A himediás linket elkezdtem megnyitni, amely linkekbe mutató linkek számomra értelmezhetetlen sorozata. Tudna valaki adni egy olyan leírást, amely képekkel végigvezet az NFS beállítás rejtelmein? Kell még valamit feltelepíteni a médialejátszóra, vagy a 2019.09.10.-es kiadású szoftverrel is mennie kellene?

előre is köszi!

üdv.:
Péter

Beast

Hozzászólás2021.03.10. 10:23

makky0891 írta:...A himediás linket elkezdtem megnyitni, amely linkekbe mutató linkek számomra értelmezhetetlen sorozata...

Fogalmam sincs, mire gondolsz, mi az „himediás link”. SEMMIT nem kell a lejátszón beállítani, csak a NAS-on megadni az NFS-jogot a lejátszó IP-címének. Úgy, ahogy láttad a Synoloy leírásban (még ha régebbiek is a képernyőfotók). Ezután már csak a Media Center alkalamazásban az NFS-megosztásokat a hálózatodon ki lehet tallózni, utána el lehet menteni.
De nem szeretnénk olyan problémákról beszélni, amit valaki nem a legújabb firmware-rel tapasztal, mert nem tudhatjuk, hogy az újabbakban meg van-e már oldva. Frissíts a legújabbra, ahogy írtam, utána folytassuk, ha még lesz gondod az NFS-lejátszással!
(Kérlek, ugyanazt a problémát SOHA ne posztold két helyen a fórumban!)

makky0891

Hozzászólás2021.03.13. 11:40

Beast írta:
makky0891 írta:...A himediás linket elkezdtem megnyitni, amely linkekbe mutató linkek számomra értelmezhetetlen sorozata...

Fogalmam sincs, mire gondolsz, mi az „himediás link”. SEMMIT nem kell a lejátszón beállítani, csak a NAS-on megadni az NFS-jogot a lejátszó IP-címének. Úgy, ahogy láttad a Synoloy leírásban (még ha régebbiek is a képernyőfotók). Ezután már csak a Media Center alkalamazásban az NFS-megosztásokat a hálózatodon ki lehet tallózni, utána el lehet menteni.
De nem szeretnénk olyan problémákról beszélni, amit valaki nem a legújabb firmware-rel tapasztal, mert nem tudhatjuk, hogy az újabbakban meg van-e már oldva. Frissíts a legújabbra, ahogy írtam, utána folytassuk, ha még lesz gondod az NFS-lejátszással!
(Kérlek, ugyanazt a problémát SOHA ne posztold két helyen a fórumban!)

Sziasztok!

Himediás linkként itt a poszt kezdetén belinkelt himedia.hu forum linket értettem. Megosztom a tapasztalatomat, hátha másnak is segít. Ha most kellene választanom megvárnám az új dune lejátszót, mert a jelenlegiek sokkal kompaktabbak és állítólag egyszerűbben teszik a dolgukat. Azoknál állítólag pkug&play működik a beállítás, használat. A lejátszó.hu- s kollégák, telefonon, távsegítséggel, és személyesen is segítenek megoldani a problémákat. Mint kiderült nem csak firmware-t, hanem a skint is újra kellett telepíteni. Ezek után lett rajta play áruház és a boltban látta az ottani nast nfs-en. Itt is köszönöm a segítséget!

Viszont otthon nem. Már a nas újratelepítésen gondolkodtam, amikor kihúztam a lan kábelt és csatlakoztattam wifin. Azzal pedig megtalálta nfs kereséssel a nast. Lan kábellel korábban a 127-es végű ip-re regisztrálta magát a készülék, valamint wlanon a 131-esre. Az a fura, hogy egyik se volt más készülékkel használatban. Ezután visszadugtam a lan kábelt és átírtam 131-es végűre az ip-t. Konkluzió: ha nem megy lanon, akkor próbáld meg wlanon és különböző ip-kkel!

Beast

Hozzászólás2021.03.13. 12:32

makky0891 írta:... Mint kiderült nem csak firmware-t, hanem a skint is újra kellett telepíteni...

Uhhh... Na, de hát leírtuk a legutóbbi firmware topikjában is, az első posztban, hogy a Google és egyéb appokat külön kell telepíteni :( Nem skinről van szó, hanem firmware-ről. De örülök, hogy végre megoldódott.
A NAS-on az NFS-jogoknál nem egy adott IP-címet érdemes beállítani (ahogy ezt már írtam), hanem tartományt. Fix cím akkor lehet az NFS-jognél, ha a lejátszónak fixet adsz, különben legközelebb már nem fog menni. Nem kell semmit mókolni wifivel meg ethernettel, nem lehet különbség a kettő között, csak a NAS-on az NFS-jogosultság a fontos.

makky0891

Hozzászólás2021.03.13. 22:57

Beast írta:
makky0891 írta:... Mint kiderült nem csak firmware-t, hanem a skint is újra kellett telepíteni...

Uhhh... Na, de hát leírtuk a legutóbbi firmware topikjában is, az első posztban, hogy a Google és egyéb appokat külön kell telepíteni :( Nem skinről van szó, hanem firmware-ről. De örülök, hogy végre megoldódott.
A NAS-on az NFS-jogoknál nem egy adott IP-címet érdemes beállítani (ahogy ezt már írtam), hanem tartományt. Fix cím akkor lehet az NFS-jognél, ha a lejátszónak fixet adsz, különben legközelebb már nem fog menni. Nem kell semmit mókolni wifivel meg ethernettel, nem lehet különbség a kettő között, csak a NAS-on az NFS-jogosultság a fontos.

A NAS-on csillagot adtam meg az nfs-nél, a q10-ben pedig fix címet (először 127-es végűt), de nem találta meg a nas-t. Se smb- se pedig nfs-en. Az, hogy az smb-n se látta a nast, az azért is fura, mert a samsung tv-m, laptopok simán látták. Lan kapcsolaton akkor se működött, ha factory reset után megadtam a 131-es fix ip-t. Csak akkor működött a 131-es ip lanon, ha előtte a 131-essel felcsatlakoztattam wlanon. Nem sok értelme van, de ez a helyzet. Javaslatnak szánom olyan fórumtársaknak, akik hasonló cipőben járnak.
Nekem már működik és remélem másnak is segít!

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)