Hálozati megosztás

• Szerző
  • Üzenet

peti01

Re: Hálozati megosztás

Hozzászólás2018.01.02. 22:17

Beast írta:
peti01 írta:...ez a probléma csak vezetékes kapcsolatnál áll fel, Wi-finél simán megy.

Hát, akkor bizonyosan nem itt fogjuk megtalálni a megoldást, valami a kábelekkel, switch-ekkel lehet a vezetékes hálózaton.

Oké, akkor ezen a nyomon haladok tovább. Kösz a segítséget.

zsolti80

Hozzászólás2018.11.10. 18:36

Helló!
Vettem egy Q5 prot és az a gondom hogy nem látom vele a számítógép megosztott mappáit. Gyárilag 5.1.1 android volt rajta azzal sem működött..
Azóta már sorba frissítettem 7.-re Most a 2.0.4 van rajta. Hálózati kábel egy switch be dugva onnan megy a gépbe és a netre. Internet van a lejátszón. De a Media Centerben sehol nem tudok csatlakozni LAN,NFS server nem látható hibát kapok. UPNP -nél látja a gépet és pár mappát,de semmi több.
A számítógépen win7 van.Ott ahogy írtátok meg van osztva a hálózat és a meghajtó és azon a mappa is. tanácstalan vagyok hogy tudjak filmet nézni így hogy nem tudom összehangolni a két készüléket???
Media Centerél ha kézzel állízanám be a kapcsolatot azt sem tudom.Nem tudom hol és mit keressek a gépen hogy beirjam az adatokat???
Server IP... ez még oké talán.
Directory...??
Account..????
Password...???
ShortCutName...???
Segitestek légyszi.

Beast

Hozzászólás2018.11.12. 11:22

zsolti80 írta:Vettem egy Q5 prot és az a gondom hogy nem látom vele a számítógép megosztott mappáit...

A Media Center-ben a LAN menünél a hálózatod elérhető Samba megosztásait kell, hogy lássa. Ha nem így történik, akkor rosszul van beállítva a hálózati megosztás a számítógépen, vagy rossz a hálózatod. Bármilyen más gép látja a hálózaton azokat a megosztott mappákat, amiket a Q5 Pro nem? Internet (pl. Play Store, YouTube) van a Q5 Pro-n? Amit ITT leírtunk, annál többet nem igen tudok sajnos hozzátenni. A KODI is képes SMB-n tallózni, az sem lát semmit?
HiMedia.hu adminisztrátor

zsolti80

Hozzászólás2018.11.14. 16:38

Beast írta:
zsolti80 írta:Vettem egy Q5 prot és az a gondom hogy nem látom vele a számítógép megosztott mappáit...

A Media Center-ben a LAN menünél a hálózatod elérhető Samba megosztásait kell, hogy lássa. Ha nem így történik, akkor rosszul van beállítva a hálózati megosztás a számítógépen, vagy rossz a hálózatod. Bármilyen más gép látja a hálózaton azokat a megosztott mappákat, amiket a Q5 Pro nem? Internet (pl. Play Store, YouTube) van a Q5 Pro-n? Amit ITT leírtunk, annál többet nem igen tudok sajnos hozzátenni. A KODI is képes SMB-n tallózni, az sem lát semmit?

Köszönöm a segítséget!
Ez a link amit küldtél az alapján be van állítva a win7 en a hálózati kapcsolat.
A Winshare programmal meg tudtam osztani a mappát.Igaz csak a 3.0 verziót tölti le a 3.1-et nem.Nem is találom,minden oldalon csak a 3.0 találom.
És érdekes a windows hálózati hibajavítását elinditva talál hibát, de nem tudja javítani azt.Lehet az alaplapi vezérló lenne a hibás?
Sajnos nincs más készülékem amivel lehetne a tesztelni a hálózatot.
A himedia készüléken internet van a PLay store-ba belépni nem tudok valamiért a csatlakozási képernyőtől tovább nem jutok. De a Chrome, Youtube, Aptoide Tv működik a lejátszón.
De a hálózati csatlakozás most sem működik.A KODI sem lát semmit amit a számítógépen megosztok..
A himedia készüléken a hálózati utp csatlakozónál a zöld kis lámpa csak akkor villan fel mikor bedugom a kábelt,majd kis idő után elalszik.A sárga az villog ha adatforgalmazás van.Nem tudom nem-e ez is baj hogy a zöld lámpa nem világít folyamatosan?? Úgy tudom ez jelezné a működő kapcsolatot a sárga az adat forgalmat.
Nem tudom a készülék hibáse vagy más?
De próbálkozom még,talán összejön a dolog.
Vagy valamit rosszul csinálok?

Beast

Hozzászólás2018.11.14. 18:59

Rendbe kellene ott Nálad tenni a dolgokat! A Play Store-nak működnie kell, függetlenül az SMB-problémádtól. Az Android Beálítások/Alkalmazásoknál töröld a Play Store adatait és a cache-t! Ha nem segít, akkor gyári állapot visszaállítása. És mindenek előtt frissíts a legújabb firmware-re a A5 Pro-n! Az ethernet dugó LED-jeivel nem kell foglalkoznod, semmi baja se a PC-n az ethernet-kártyának, se a Q5 Pro-n.
Azt írod, a KODI nem lát semmit, amit a PC-n megosztasz. Ez mit jelent, hogy kellene szerinted „látnia”?
A Winshare alkalmazás csak egy alternatíva, anélkül is menni kell a megosztásnak, ahogy a cikkünk első felében le van írva. Valaha használtál már két PC-t hálózatban, tehát valaha állítottál már be SMB megosztást? A leírásunk első felének képernyőfotója alapján meg tudtad csinálni a Windows beállításait? Nincs a közeledben valaki, aki használt már Windows-t hálózatban?

zsolti80

Hozzászólás2018.11.17. 18:05

Végigmentem a dolgokon. Play Store Cache törölve de semmi változás,készülék gyári alap állapotra állítása ugyancsak semmi változás, a legujabb firmware felrakása ezzel sem jutottam előbbre.
Biztos a készülékkel van valami bibi,vagy valamelyik hardver összetevővel a rendszeremben.Nem tudom. De a Play Store csinált olyant hogy be akartam jelentkezni (email-cím és jelszó..) mire beírtam az email-címet a jelszóig el sem jutok,lefagy és kilép.Újra próbálkozva a "Belépés" kép fogad, de hiába kattintok rá, semmit nem ad be nem tölt,nem mozdul. Ezt feladtam,valamiért nem megy.
Az SMB probléma ugyanúgy meg van! A számítógépet még újra is telepítettem,tiszta Windows 7 van rajta.. a hálózat beállítást a leírtak szerint beállítottam ahogy írtátok.
De a Media Centerben próbálnék hálózatra csatlakozni LAN-nál ugyanúgy szerver hibát ír ki mint eddig.
A KODI-ban is próbálkoztam valamiért itt sem tudok csatlakozni és SMB-n nem lát semmit.
Másik számítógépet nem tudok most elővarászolni ismerőstől sem,hogy azzal leteszteljem a hálózatomat.
Érdekes hogy kb.1 éve vásároltam szüleimnek Q5 Pro-t. És azzal anno valahogy megtudtam oldani a dolgot.A számítógép megosztott mappáit láttam a Q5Pro-val és filmezni is tudtam.
Egyenlőre feladtam a dolgot.Én csak 3D, HD és UHD filmek nézésére használom a Q5-Prot. Majd kiírom a filmeket külső vinyóra így tudok filmezni.
A Youtube, google,facebook működik a készüléken.

Beast

Hozzászólás2018.11.18. 13:21

zsolti80 írta:...Biztos a készülékkel van valami bibi,vagy valamelyik hardver összetevővel a rendszeremben...

Ez nem lehetséges, hogy minden működik, csak épp a Play Store-ba nem tudsz belépni, mármint ez nem lehet hardverhiba.
Routerben vagy a számítógépben valami tűzfal vagy víruskereső nem fut véletlenül? Azt gondolom, ha ezt a HiMedia-t átviszed egy másik hálózatba, ott minden működne rendben.
Előző

Vissza: Hálózati kapcsolat (UPnP, DLNA, SMB, NFS)