Külső merevlemez

• Szerző
  • Üzenet

Patriot

Re: Külső merevlemez

Hozzászólás2019.03.13. 17:10

Amit belinkeltem dokkoló az 2*8TB támogat. Megnéztem a Q5 Pro-t kikapcsolva nem tölt szóval elvileg a dokkoló érzékeli ha ki lesz kapcsolva és remélhetőleg leállítja a merevlemezeket. Ha mégsem akkor még mindig vissza tudom vinni a boltba...

A dilemmám az, hogy van egy DS213air nasom ami mostanság nem számít túl izmosnakk, de elmuzsikál arra amire nekem kell (gyakorlatilag csak fájlmegosztás otthoni 4K lejátszásra és némi saját adat tárolás) és van egy 8TB HDD-m pécében mert csak 4TB-ig támogatt a nasom.

Na, most vagy veszek egy új nas-t (ha veszek akkor normálisat, ~180e) vagy egy kétlemezes dokkolót (12e) amit még mindig ráakaszthatok a meglévő nasomra a 8TB lemezzel (usb3-on) vagy az egyik Q5 pro-mra (kettő van). Ezen a lemezen csak és kizárólag 4K filmek vannak szóval nem kell backupolni. Ha nast veszek meg kell oldanom a migrációt a 8TB lemezről vagy tölthetek le megint mindent mert a nas megformázza a lemezt berakás után. A meglévő nasom nagyon lassan tud letölteni (4-5MB/s) és ha megy akkor a 4Klejátszás is akad cviszont a Q5-el (ami már megvan) simán ment 30-40MB/s ami gyakorlatilag a netkapcsolatom maximuma körül van és van web interface is (zeta torrent pro).

A dokkolót ha ráakasztanám a q5-re akkor hálózati forgalom nélkül tudnék lejátszani vagy a másik lejátszóval is hálózatról akár egyidejűleg is, de nem a NAS-on keresztül hanem direktben. Ja és nem kell migrálással szórakoznom mert kiveszem a pc-ből és berakom a dokkolóba azt kész. Ha kevés lenne a 8TB akkor bedobok mellé egy másikat azt jó napot. Valamint ha kell mobil vagyok a filmekkel: kihúzom azt viszem ahová kell.

Beast

Hozzászólás2019.03.13. 17:27

Patriot írta:...mert csak 4TB-ig támogatt a nasom...

Nem tudok olyan Synology-ról, ahol lenne HDD méretkorlát, a 9 évvel ezelőttiek is kezelik a 12 TB-ot is. Ha nincs szükséged egy NAS ezer más funkciójára, a RAID-re, csak a torrentezésre, akkor értem.
HiMedia.hu adminisztrátor

Patriot

Hozzászólás2019.03.13. 17:38

Nem vitatkozásból de minden nasban van HDD mértetkorlát, a legújabbakban 14TB de a pár évvel ezelőttiekben is bőven akad ahol 5-6-8TB volt a limit. Pl. DS1515+ ahol 5*6TB.

https://global.download.synology.com/do ... et_enu.pdf

"Max Internal Capacity 8TB (2X 4TB hard drives) (The actual capacity will differ according to volume types.)"

Beast

Hozzászólás2019.03.13. 17:57

Patriot írta:Nem vitatkozásból de minden nasban van HDD mértetkorlát..."

Ez már offtopic, de nem, ezek nem méretkorlátok, csak az adott időpontban ekkorák a max. HDD-k, ezért ezzel példálóznak a leírásokban velük. Mi vagyunk a Synology disztributora is, ezért merem állítani :) Sok 2010-es Synology-ban láttam már 8 TB-osat mostanában. A SATA szabványban nincs semmi, ami miatt ne lehetne 14 TB-osat is használni ott, ahol 2+ TB-osat lehet.

Patriot

Hozzászólás2019.03.13. 18:42

Töröld a hozzászólásom ha off, de nem kicsit vagyok mérges akkor a synologyra!!! Nézegetem az 1 és 4TB lemezeim a nasomban miközben a 8TB nem tettem be mert azt írják a hivatalos oldalon hogy 4+4TB a max... Ha ezt tudom előbb akkor az 1 terrásat kapásból kiszórtam volna és beraktam volna a 8TB-ost! Most hogy tele a 8-as vakarhatom a fejem hogyan rakjam mégis be...

Egy synology szintű cégtől ne haragudjatok de nagyon durva félrevezetés ez! Minek írnak bármi HDD limitet BÁRMIKOR ha nincs??? Ezer hivatalos helyen és minden más cikkben is mindenhol szerepelnek ezek a limitek!! Nonszensz!!! Üzenem nekik!

Beast

Hozzászólás2019.03.13. 22:46

Patriot írta:...Egy synology szintű cégtől ne haragudjatok de nagyon durva félrevezetés ez!...

Bizonyosan viccelsz. Amikor a NAS-odat gyártották, forgalmazták még, akkor 4 TB volt a legnagyobb lemezméret, ezért büszkén beleírták az adatlapba, hogy kompatibilis vele. Amikor már mondjuk 8 TB-os lemezek is megjelentek, rég nem gyártották a terméket, nem volt elérhető az adatlapja, stb. Nem írták soha sehol, hogy max. akkorát kezel a hardver, annyit írtak, hogy mekkora a maximális tárhely (természetesen az írás pillanatában), ami létrehozható benne. Nem értem, milyen félrevezetésről beszélsz. Azt várnád el, hogy a Synology keresse meg az egykori vásárlókat amikor nagyobb lemezek kerülnek forgalomba, és értesítse őket arról, hogy ez is kompatibilis, meg ez is? Ők „csak” annyit csináltak, hogy MAGYARUL is elérhetővé tették a termékkompatbilitásról szóló oldalukat, ahol naprakészen láthatod, hogy 14 TB-os lemezek is működnek a DS213air-ben.
Mi most azt írjuk a Q10 Pro adatlapján, hogy akár 8 TB kapacitással is használható. Nem fogjuk átírni azért, mert azóta már nagyobb lemezek is megjelentek.

Patriot

Hozzászólás2019.03.13. 23:44

Még a végén én vagyok a hülye, hogy elvárom egy világcégtől hogy odaírja bármilyen SATAIII HDD-vel használható.... ehelyett a nyomorultak odaírják az adott pillanatban elérhető legnagyobb HDD kapacitást mint maximum. És természetesen nem veszik a fáradságot, hogy frissítsék a jellemzőket.

Mindegy, holnap estére kiderül megeszi-e a 8TB HDD-t...

PS: gondolom a bővíthető memória maximumok is úgymond irányadóak csak a fentiek alapján... ja hogy nem. Értem! :lol:

Beast

Hozzászólás2019.03.14. 10:08

Patriot írta:...gondolom a bővíthető memória maximumok is úgymond irányadóak csak a fentiek alapján... ja hogy nem. Értem! :lol:

Mivel a RAM bele van forrasztva a NAS-od alaplapjába, ezért az nem tud változni. De hagyjuk ezt, fentebb linkeltem, hogy lám, naprakészen látod az oldalukon, hogy a DS213air mely lemezekkel kompatibilis (de meg sem nézted, amikor lemezcserén gondolkozol), erre valamilyen „jellemzők” frissítéséről írsz, amit nem tettek meg...

c1957

Hozzászólás2019.03.15. 06:17

Szeretnék segítséget kérni. Két külső HDD van csatlakoztatva a Q5 Pro-hoz. A Médiatár csak az egyikről gyűjti be az adatokat, keres borítót stb. A másik teljesen láthatatlan a Médiatár részére. Fel sem ajánlja amikor ki akarom válastani a videok hozzáadását. A fájlkezelő viszont látja, lejátsza akár Kodiban, akár Media Centerben. Mi lehet az oka?

Beast

Hozzászólás2019.03.15. 11:44

c1957 írta:...A Médiatár csak az egyikről gyűjti be az adatokat, keres borítót stb..?

Mi az a „Médiatár”? A MovieBar app?
ElőzőKövetkező

Vissza: Külső lemezek, SD-kártya csatlakoztatása