Belső memória

• Szerző
  • Üzenet

Pöti

Belső memória

Hozzászólás2022.04.25. 14:02

A belső memóriát csak a külső SD kártyával tudom bővíteni? Illetve kezel mindenféle SD kártyát?
Nem tudom mi lehet a gond, de mióta a Synology NAS-t használok NFS-el, azóta elfogyott a belső memória. Leszedtem már minden felesleges programot, mert sokszor a memória hiánya miatt nem indul el a kodi. A kodi önmagában 8,78 Gb-ot használ. Lehet, hogy mindent a belső memóriára ment? Amíg volt saját vinyója, addig nem volt ilyen gond. (vagy csak nem vettem észre)

Ha bővitem SD kártyával, akkor minden onnan fog menni? Újra kell mindent telepíteni? Csinált ilyet már valaki?

köszi előre is

Beast

Re: Belső memória

Hozzászólás2022.04.25. 14:56

Pöti írta:A belső memóriát csak a külső SD kártyával tudom bővíteni? Illetve kezel mindenféle SD kártyát?...

Természetesen, mint bármely más androidos eszközön is.
Nem lehet köze a belső tárhelyhez ahhoz, hogy hálózaton keresztül játszol le. De az sem lehetséges, hogy a KODI 8,78 GB-ot használ. Mire? Valami beállítási gond lesz ott, vagy letöltöttél benne filmeket belső tárhelyre. Android 7 alatt telepíthetsz programokat az SD-kártyára is, de mivel Nálad nem az a gond, hogy túl sok programot telepítettél, ezért nem ez lesz a megoldás sem, szerintem.
HiMedia.hu adminisztrátor

Pöti

Hozzászólás2022.04.25. 15:31

Beast írta:
Pöti írta:A belső memóriát csak a külső SD kártyával tudom bővíteni? Illetve kezel mindenféle SD kártyát?...

Természetesen, mint bármely más androidos eszközön is.
Nem lehet köze a belső tárhelyhez ahhoz, hogy hálózaton keresztül játszol le. De az sem lehetséges, hogy a KODI 8,78 GB-ot használ. Mire? Valami beállítási gond lesz ott, vagy letöltöttél benne filmeket belső tárhelyre. Android 7 alatt telepíthetsz programokat az SD-kártyára is, de mivel Nálad nem az a gond, hogy túl sok programot telepítettél, ezért nem ez lesz a megoldás sem, szerintem.

Köszi Beast, valami pedig a hálózattal lesz. Múltkor az volt a nyűgöm, hogy nem jegyzi meg, hogy hol tartottam a filmekben és ez is NAS-ra váltás óta van. Amíg a Q10-ben volt a vinyó, addig megjegyezte. (ez azóta is gond, de megtanultam vele együtt élni :D )

Advance/alkalmazások/kodi, itt néztem a 8,78 Gb-ot. Sok filmem és nagyon-nagyon sok zeném van. Ha ide menti az összes fanart és egyéb borító és lemez képet, akkor simán elképzelhető. És írtad múltkor, hogy valamiért nem a film mappájába rakja a "hol tartottam" jegyzetét, ezért gondoltam, hogy ezeket is ide rakja és nem a rendes mappákba.

A lényeg, hogy elfogyott a memória és bővíteném, csak nem tudom, hogy mit veszítek ezzel, mit kell újra raknom. Teljes rendszert? Vagy elég csak a kodit? Jó-e bármilyen SD vagy SDXC kártya? Érdemes-e hiper gyorsat venni?

Beast

Hozzászólás2022.04.26. 11:33

Pöti írta:...ezért gondoltam, hogy ezeket is ide rakja és nem a rendes mappákba...

Szerintme Te a KODI-t a Media Centerrel összekötve használod. Így a lejátszást (és a könyvjelzők mentését) a Media Center intézi, nincs köze a KODI mappáihoz. Nem kell semmit „újrarakni” ezért, mert egy memóriakártyát teszel a lejátszóba. Gondolom, a KODI-ban beállítható, hogy hová mentse a saját dolgait, mint pl. a borítókat. Felesleges különleges kártyát használni, nincs jelentősége, a beépített olvasó sem ilyen. Bármilyen SD-kártya jó, az újabb, gyorsabbak is, csak nem lesznek max. gyorsabbak.
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Külső lemezek, SD-kártya csatlakoztatása