Külső merevlemez

• Szerző
  • Üzenet

agi701

Külső merevlemez

Hozzászólás2016.12.11. 11:28

Sziasztok. Egy 1TB-os külső merevlemezt csatlakoztatok egy Himedia H8 Plushoz. Ha a Himediát lekapcsolom akkor a rácsatlakoztatott merevlemez is kikapcsol. Hosszú távon nem árt ez a merevlemeznek (hogy nem lett leválasztva, hanem csak le lett állítva) és ha árt hogyan tudom ezt orvosolni?

Beast

Re: Külső merevlemez

Hozzászólás2016.12.11. 20:09

Az operációs rendszerről kell „leválasztani” egy háttértárat, nehogy pl. írási művelet közben húzzuk le. Ha a rendszer leállt, akkor természetesen már nincs miről leválasztani a lemezt. Szóval bizonyosan nem árt neki, sőt.
HiMedia.hu adminisztrátor

agi701

Hozzászólás2016.12.12. 11:24

Beast írta:Az operációs rendszerről kell „leválasztani” egy háttértárat, nehogy pl. írási művelet közben húzzuk le. Ha a rendszer leállt, akkor természetesen már nincs miről leválasztani a lemezt. Szóval bizonyosan nem árt neki, sőt.

Értem, köszönöm. :)

agi701

Hozzászólás2016.12.25. 14:51

Sziasztok. Ismét megakadtam :oops: A Kodiba szépen beillesztettem a filmes mappákat, minden rendben is volt. Azonban ma raktam a merevlemezre egy új sorozat mappáját, amit sehogy sem tudok a Kodiban látni. A videóknál ott van a merevlemezen látom, de a sorozatoknál nem jelenik meg. :cry: Először rámentem a sorozat mappájára, és sorozat információk. Kiválasztottam azt ami nekem kell, be is töltött, aztán rámentem a sorozatokra de ott nem jelent meg az adott mappa. Aztán próbáltam a tartalom változtatását majd az új tartalom keresést is, de csak nem jelenik meg a sorozatoknál. Tudna valaki segíteni hol rontom el?

abba80

Hozzászólás2017.08.09. 00:46

Üdv!

A Q5 pro készülékem kodi lejátszója frissítést követően nem látja a hozzá csatlakoztatott külső merevlemezt. Nekem kellene manuálisan megadni neki egy elérési útvonalat? Vagy a beállításokban kellene változtatnom valamin?
Köszönettel:
Balázs

Beast

Hozzászólás2017.08.09. 08:43

Ki tudod tallózni a helyi fájlrendszer lehetőségnél, az mnt mappában (azon belül almappákban) vannak a mountolt meghajtók.

abba80

Hozzászólás2017.08.09. 20:17

Ok. Sikerült a merevlemezt megtalálnom a gyökér fájlrendszer mnt mappájában. Sikerült is a különböző csoportokban létrehozni az adott médiafájlokat. De egy nem kis probléma felütötte (újra) a fejét. Történetesen az adott videóanyagok bármelyikére kattintva egy villanást követően kb. nem csinál semmit. Ezt érdekes módon akkor a gyári reset után is tapasztaltam még az eredeti kodi verzióval, miközben amíg nem nyúltam semmihez futott rajta rendesen. A zenéket amúgy lejátsza. (Bár továbbra sem ismeri fel a hd hanganyagokat). Van ezekre a problémákra vmi orvosság? Megköszönném.

Beast

Hozzászólás2017.08.10. 08:12

abba80 írta:...Van ezekre a problémákra vmi orvosság?

Nem találkoztam ilyenekkel még, de írd meg a megfelelő topikokban ezeket a kérdéseket!

Vissza: Külső lemezek, SD-kártya csatlakoztatása