Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

Hozzászólás2020.01.13. 16:34

Gloryka írta:... Himédián ezzel párhuzamosan, ha be van dugva a laptopba, eltűnik a merevlemez, nem látom a meghajtók között.

Ezek szerint minden rendben, ennek így kell működnie. Azt Neked kell tudnod, milyen fájlrendszer van a lemezen, gondolom Te formáztad. Az Android nem formázott, így gyanítom PC-n (esetleg Mac-en) kellett formáznod. De az Android beállítások/Tárhely résznél látod a fájlrendszert minden háttértár esetén. Illetve a Windows alatt is egy Partition Magic vagy hasonló program, de talán még maga a Windows is megmondja, hogy milyen partíciók vannak egy lemezen. Ha nem jelenik meg automatikusan a lemez egy betűjel alatt, akkor vagy a fájlrendszerrel, vagy a partícionálással van valami gondja a Windows-nak. De formáznod pl. ekkor is le kell tudnod, hiszen az látszik, hogy a kapcsolat megvan a külső lemezzel.
HiMedia.hu adminisztrátor

Gloryka

Hozzászólás2020.01.13. 19:50

Beast írta:
Gloryka írta:... Himédián ezzel párhuzamosan, ha be van dugva a laptopba, eltűnik a merevlemez, nem látom a meghajtók között.

Ezek szerint minden rendben, ennek így kell működnie. Azt Neked kell tudnod, milyen fájlrendszer van a lemezen, gondolom Te formáztad. Az Android nem formázott, így gyanítom PC-n (esetleg Mac-en) kellett formáznod. De az Android beállítások/Tárhely résznél látod a fájlrendszert minden háttértár esetén. Illetve a Windows alatt is egy Partition Magic vagy hasonló program, de talán még maga a Windows is megmondja, hogy milyen partíciók vannak egy lemezen. Ha nem jelenik meg automatikusan a lemez egy betűjel alatt, akkor vagy a fájlrendszerrel, vagy a partícionálással van valami gondja a Windows-nak. De formáznod pl. ekkor is le kell tudnod, hiszen az látszik, hogy a kapcsolat megvan a külső lemezzel.

Futottam közben pár kört. Kipróbáltam 2 különböző laptopon, 2 különböző nyomtatókábellel. Az elején látja, beazonosítja, de névtelen marad a device, be sem rakja a Windows meghajtóként, csak a gépházban látom az eszközöknél. A harmadik programmal sikerült kiderítenem, NTFS. Aztán ennyi. Formázni nem akarom, hiszen minden ok rajta, és éppen visszaállítani szeretnék törölt fileokat, ami csak Windows segítségével lehetséges. A vinyót beazonosítja típus szerint, ezt látom az eszköz tulajdonságoknál, de a filerendszert nem azonosítja be. Ext fordítóval is néztem, hátha linuxos, de ott sem ismerték fel a programok. Raw, csak ezt, vagy még ennyit sem ír, és belépni sem tudok semmilyen formában. Ha veszek egy sata usb fordítót, akkor közvetlenül Windowsban tudom kezelni, vagy van az android filerendszernek külön titkosítása?

Gloryka

Hozzászólás2020.01.13. 20:55

Raknék fel ide partition magic képet, print screen, de nem tudom, hogyan kell

Beast

Hozzászólás2020.01.14. 09:56

Gloryka írta:...Ha veszek egy sata usb fordítót, akkor közvetlenül Windowsban tudom kezelni, vagy van az android filerendszernek külön titkosítása?

Ha NTFS a fájlrendszer, akkor nem sok köze van az Androidhoz, azt Windows hozta létre. Nem gondolom, hogy a Q10 Pro tehetne arról, hogy nem mountol fel a PC-d egy NTFS partíciót, és ha ez igaz, akkor más házba, dokkolóba, USB-SATA adapterre kötve próbálva sem fog menni. Valami van a gépeden vagy a lemezen, amiért nem működnek együtt. A formázást azért mondtam, mert ha frissen leformázza egy gép, akkor az bizonyosan olvasni fogja később is. Megnézném a helyedben egy másik számítógépre kötve, akkor kiderülne, hogy a Te gépeden kell-e keresni a hiba okát, vagy a lemezen.
HiMedia.hu adminisztrátor
Előző

Vissza: Belső merevlemez