Törölt fájlok után nem szabadul fel hely (SMB)

• Szerző
  • Üzenet

Pöti

Törölt fájlok után nem szabadul fel hely (SMB)

Hozzászólás2018.12.04. 15:59

Hello Beast!

Korábban értekeztünk arról, hogy betelt a 4 Tb-os lemezem és a törléskor nem szabadul fel hely. Azóta újraformáztam a lemezt, ellenőritem..stb.
Sajnos az FTP beállítással nem boldogulok (a primitive FTPd-nél elakadok, nincs menüje a boxon), így továbbra is Samba a nyerő. A korábban megbeszéltek alapján a box saját fájlkezelőjét használom.
A következőt vettem észre. Mindegy, hogy melyik mappából törlök. Azt vettem észre, hogy a nagyobb fájlok törlésével van gond. Töröltem két 10 Gb-os filmet és nem szabadult fel hely. De töröltem 3 db kb. 1,3-1,5 Gb-os SD tartalmat és akkor ez a kb. 4 Gb-nyi hely rendelkezésemre állt.
A Futeko fórumon találtam erre vonatkozó leírást, illetve itt is írtátok az egyik firmware topikban, hogy ez egy ismert hiba.
Lehet ilyen fura működése, hogy csak bizonyos fájlméret felett van gubanc?

Beast

Re: Törölt fájlok után nem szabadul fel hely (SMB)

Hozzászólás2018.12.04. 16:20

Pöti írta:...Lehet ilyen fura működése, hogy csak bizonyos fájlméret felett van gubanc?

Van több FTP-szerver app androidra, Play Store-ban találsz!
Ha jól értem, hálózaton keresztül, Windows-os gépen törölnéd a Q10 Pro belső lemezéről a nagy fájlokat, amelyek törlődnek is, de nem szabadul fel a helyük? Hogy jön az egészhez a File Manager alkalmazás? Nekem nem rémlik, hogy ilyen gond lenne, de kipróbálom mindjárt. NTFS a fájlrendszer a lemezeden?
HiMedia.hu adminisztrátor

Pöti

Hozzászólás2018.12.04. 16:30

Beast írta:
Pöti írta:...Lehet ilyen fura működése, hogy csak bizonyos fájlméret felett van gubanc?

Van több FTP-szerver app androidra, Play Store-ban találsz!
Ha jól értem, hálózaton keresztül, Windows-os gépen törölnéd a Q10 Pro belső lemezéről a nagy fájlokat, amelyek törlődnek is, de nem szabadul fel a helyük? Hogy jön az egészhez a File Manager alkalmazás? Nekem nem rémlik, hogy ilyen gond lenne, de kipróbálom mindjárt. NTFS a fájlrendszer a lemezeden?

Hálózaton keresztül másolom a filmeket, viszont a törlés az már a Himedia saját fájlkezelőjén keresztül történik. A fájlrendszer NTFS igen.
És a kisebb fájlok esetében felszabadul hely, a nagyobbak esetében nem. Rejtély. Köszi előre is

Beast

Hozzászólás2018.12.04. 20:31

Pöti írta:...viszont a törlés az már a Himedia saját fájlkezelőjén keresztül történik...

OK, úgy értettem, hogy SMB-n törölnél, és ott van gond.
HiMedia.hu adminisztrátor

Vissza: Belső merevlemez