Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

• Szerző
  • Üzenet

Beast

Re: Megoldás a korábban jelentkezett HDD kezelési problémára

Hozzászólás2018.04.08. 14:31

rozsomak01 írta:Egy kérdésem lenne ha a Q10 pro ba beleteszek egy vinyót utána összekötöm a számítógépemmel azt milyem kábellel tegyem és azt is szeretném tudni hogy adat másolás pc röl a médialejátszó vinyójára lehetséges e egy kicsit lajikus vagyok ehez...

Egy USB3-as kábellel lehet a számítógéphez, mint külső USB-s merevlemezt csatakoztatni a Q10 Pro-t, ha van benne HDD. Formázni is ekkor tudod a lemezt. Természetesen másolhatsz a számítógépedről egy USB-s lemezre, így a Q10 Pro lemezére is ilyen módon. De csatlakoztathatod – mondjuk ha nincsenek egymáshoz közel – a két eszközt etherneten vagy wifin keresztül is (nagyobb fájlok másolásához inkább a vezetékes kapcsolatot javaslom), ekkor a Windows Intézőben másolhatsz rá, mint egy másik PC-re. Erről ITT írtunk.
Be tudod állítani, hogy a Q10 Pro lemezére torrentezzen a PC, de akkor már nem egyszerűbb (és főleg takarékosabb) a Q10 Pro-val torrentezni?
HiMedia.hu adminisztrátor

rozsomak01

Hozzászólás2018.04.08. 19:25

Köszönöm a segítséget holnap rakok bele 2T vinyót a számitógépemböl ami mar le is lesz formázva és mindenképpen usb 3.0 összekötéssel szeretném használni a pc vel.
Egyébként már így is próbáltam összedugni kábellel hogy nincs meg vinyó a médialejátszót a számítógép érzékelte de nem tudtam semmit csinálni vele gondolom amikor már tettem bele vinyót akkor már meghajtóként fogja érzékelni a pc és tudok rá másolni dolgokat meg a torrentnek is be tudom állítani NTFS re fogom formázni a vinyót vagy mit ajálsz nekem mire formázzam?
és az usb 3.0 ás nyomtatókábelt milyet érdemes venni adatátviteli sebesség miatt kérdezem? ami itthon van nyomtatókábelem az csak 2.0 ás.

Beast

Hozzászólás2018.04.08. 20:16

rozsomak01 írta:...Egyébként már így is próbáltam összedugni kábellel hogy nincs meg vinyó a médialejátszót a számítógép érzékelte de nem tudtam semmit csinálni vele...

Hát, ha egy USB-s külső házban (jelen esetben gyakorlatilag erről van szó) nincs lemez, akkor a számítógép sokat nem tud vele kezdeni :) NTFS jó lesz, Android azt írja/olvassa. USB3-as kábelt vegyél, azon belül mindegy, nincs lassabb vagy gyorsabb.

rozsomak01

Hozzászólás2018.04.08. 20:44

Köszönöm akkor 1 usb 3.0 ás nyomtatókábelt meg 1 usb 3.0 hosszabítókábelt mert messze van a q10 pro meg a pc egymástól?

Beast

Hozzászólás2018.04.09. 10:13

rozsomak01 írta:Köszönöm akkor 1 usb 3.0 ás nyomtatókábelt meg 1 usb 3.0 hosszabítókábelt mert messze van a q10 pro meg a pc egymástól?

Igen, vagy ethernet, ahogy írtam. De az USB gyorsabb lesz, viszont ha az be van dugva, akkor csak külső HDD-ként működik a Q10 Pro, közben nem használhatod androidos készülékként.
Előző

Vissza: Belső merevlemez